Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2.0DI 100kw - svítí ABS,ESP,DCS OFF a ruční brzda

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 2.0DI 100kw - svítí ABS,ESP,DCS OFF a ruční brzda

Poslaťod Thomas17 » Pon Nov 02, 2015 10:15 pm

Dobrý den přejí,

Mám takový problém na vozidle Mazda6 první generace před facelift.
Asi před měsícem přítelkyni v autě klekla autobaterie po delší době a hledání jsme objednali novou.

Baterie je značky EXIDE: 90Ah a 720A startovací proud.
Ve své mazdě mám 91Ah a ¨740 startovací proud.

Po výměně autobaterie se nám v Mazdě rozsvítili kontrolky ABS,ESP,DCS off a ruční brzda, když člověk nastartuje nechá motor minutu běžet a chcípne motor a znovu nastartuje kontrolky již nesvítí. Rozsvítí se zase třeba až druhý den a nebo další den.

Již jsem prošel komplet kostry na vozidle aspoň doufám, jednu jsem našel pod upevněním baterky, druhou ze předu motoru, dokonce jsem rozdělal svorkovnici i u ABS a prostříkal očistil. Zkusil jsem i reset ECU odpojením baterky a na 15s zmáčknout brzdový pedál.
Byl jsem již i na diagnostice tam to psalo závadu: U1900 chyba komunikace CAN jestli si to pamatuji správně komunikace chybná nebo tak nějako.
Další závada byla sporadická na LZ kole a to psalo právě čidlo ale šlo to vymazat a po projetí auta se již neobjevila. Jediné co se znovu načetlo byla závada U1900 a ještě jedna již si bohužel nepamatuji :-(

Ale stále se nám to takto rozsvicí a už si s tím nevím radu :-(

Mohlo by to dělat i vadné čidlo je to reálné ??

Prosím o rady. Pokud je zde již toto téma tak prosím se nezlobte a odkažte mě na něj.

Děkuji Vám za všechny rady.
Thomas17
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Nov 02, 2015 10:06 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť