Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

problem s prevodoukou

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

problem s prevodoukou

Poslaťod pittbul » Pon Okt 12, 2015 9:16 pm

Zdravim mam Mazdu 5. 2,0D CR19, 105KW. Rok 2010. Pri preradovani z prveho prevodoveho stupna na druhy a z druheho na treti mi ide tažšie a cez zuby. Menil som spojku a predodovu paku čo ide do interieru je zaliata v plaste a ten bol presknuty nechcela mi vyskočit zo spiatočky - musel som ju potianut dohora, sa mi zda že pred tym to tak nerobilo. Budu to prevdepodobne sinchrony, zistoval som v mazde čo to vide a len sinchrony mi povedali že 1400eur. Skoro ma prekotilo vie mi niekto poradit. bud či mohli niečo zle zložit alebo kde sa daju zohnat podstatne lacnejšie sinchrony - pripadne či ta prevodovka neni totožna s niekou inou, počul som že mazda 5 ma viac veci spoločnich s Fordom.
pittbul
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Aug 11, 2015 11:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Okt 12, 2015 10:14 pm

aj ostatné rýchlosti škrtajú?
a robí to vždy pri preradení aj keď radíš pomaly alebo rýchlo?
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod pittbul » Uto Okt 13, 2015 9:59 pm

nie pri dalšich to nerobi. najviac z 1 do 2. A ked necham chvilku vymačknutu spojku pri preradeni a až potom zaradim tak to ide hladšie ale aj tak je to citit.
pittbul
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Aug 11, 2015 11:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť