Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Fault code: P0133 - SOLVED

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Fault code: P0133 - SOLVED

Poslaťod mirec1xxx » Pon Okt 12, 2015 9:24 am

Ahojte mazdaci,

po nedavnych problemoch so startovanim, ma aktualne caka vymena olej + nutena regeneracia DPF(svieti DPF kontrolka),
ale okrem toho mi zacala svietit aj kontrolka motora+TCS.

Diagnostika mi vyhodi chybu P0133 "02 Sensor Circuit Slow Response (Bank 1 Sensor 1)", co predpokladam ze by malo znamenat problem so vzduchom na vstupe, nakolko Bank 1 Sensor 1 je prvy zo snimacov(podla service manualu),
alebo tiez mozno slaby tlak paliva.

Nateraz som vymenil palivovy filter, vzduchovy filter, precistil MAF filter, kontakty na snimacoch a po vyresetovani
riadiacej jednotky to cca. 5km bolo OK, ale potom sa rozsvietili zase.

Uvidime co to povie po vymene oleja, nutenej regeneracii DPF a vyresetovani servisneho intervalu.

Auto totiz ide vykonovo normalne, ani spotreba podla pocitaca nieje vyssia, tak som zvedavy...

Nemali ste niekto podobny problem?

Mazda 6, 2007, 2.0 MZR-CD, 105kW.
Naposledy upravil mirec1xxx dňa Pon Okt 19, 2015 10:23 am, celkovo upravené 1
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirec1xxx » Pon Okt 19, 2015 10:23 am

Vyriesene,

po vymene oleja, palivoveho filtra a vzduchoveho filtra,
som vyresetoval ECU, vyresetoval interval vymeny oleja, spustil som nutenu regeneraciu DPF,
vyresetoval kontrolku DPF, spustil kalibraciu vstrekovania a vsetko zatial bezi ako ma.

Esteze som si vybral tento motor(MZR-CD 2.0/143hp), je to radost moct vykonat vsetky tieto ukony svojpomocne :lol
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť