Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2007, Diesel 105kW - SOLVED

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 2007, Diesel 105kW - SOLVED

Poslaťod mirec1xxx » Pon Sep 21, 2015 8:51 pm

Ahojte Mazdaci,
cca. tyzden mam problem so startovanim.

Kedze sme nedavno kupili novu 3ku, dohodli sme sa s priatelkou ze budeme teraz jazdit primarne s nou,
nech ju cim skor zabehneme... Tym padom sa so 6kou jazdilo menej.
Po cca. tyzdni som chcel ist so 6kou do prace, ale nenastartovala.(zabudol som klucik v spinacej skrinke :ko

Takze aby som mohol ist dalsi den do prace, dal som bateriu nabijat, na druhy den rano som hned ked som vstal
vyskusal ci chyti, a motor naskocil... Potom o hodinu neskor som chcel vyrazit, nastartoval, zaradil
spiatocku, isiel cuvat ale po chvilke motor skapal(myslel som si ze kvoli tomu ze som dal malo plynu) a potom uz nechcel naskocit.

Kedze zajtra odchadzam mimo SR nestihol som mrknut na palivove cerpadlo, ci pracuje.

Vsetky kontrolky sa zdaju byt OK, starter toci, ale motor nenaskoci.

Vsimol som si ze v momente ako otocim kluc do polohy 2. pocut nejake cerpadlo ktore sa toci
priamo pod plastovym krytom motoru, cas tocenia je rozny, od 10-40s a nie vzdy ho pocut tocit.

Palivove cerpadlo ak som dobre hladal na net-e, by malo byt pod zadnymi sedadlami,
neviete ci sa tam nachadza aj palivovy filter?

Vopred dakujem za vsetky rady ;-)
Naposledy upravil mirec1xxx dňa Uto Sep 29, 2015 2:17 pm, celkovo upravené 1
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Sep 23, 2015 8:29 pm

Jestli se nepletu, tak nafta nemá palivové čerpadlo. Vstřikovací čepadlo si naftu tahá samo. Palivový filtr je v motorovém prostoru na webastem.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod mirec1xxx » Pon Sep 28, 2015 9:40 am

Diky za reakciu.

Kedze som nemal moc casu to riesit/resp. hladat na net-e, narychlo som nasiel iba toto...
http://i.ebayimg.com/00/s/NTk2WDg1NQ==/z/CYYAAOSwLVZVhlsN/$_35.JPG

Odpojil hadicky, vymontoval von, ale kedze som netusil ze to cele je palivovy filter,
iba som vyskusal rucne do kybla ci tlaci naftu, a isla v pohode von.

Nepada Vas prosim niekoho ci nemoze byt nejaky problem s imobilizerom, alebo skondenzovanou vodou niekde?

Blbe totiz je ze mam auto nepojazdne mimo, a rad by som to vyriesil sam, a netahal auto prec...

Este som zabudol, aktualny najazd km je 168.000, servis bol do 125.000km pravidelne v Mazde v DE,
potom uz len olej + filtre pravidelne...
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirec1xxx » Uto Sep 29, 2015 2:22 pm

Ahojte, tak len keby to nahodou niekoho zaujimalo, alebo mal podobny problem...

Nebol to ani imobilizer, ani palivove cerpadlo, ale nejake cerpadlo ktore sa nachadza priamo na motore,
v lavej hornej casti pri pohlade od narazniku.

Vzdy pri otoceni klucika do polohy ON bolo okrem (pravdepodobne) natlakovania cerpadla pocut este dalsie
rotacne "nieco" ktore som predtym nepocul, a islo to z motoroveho priestoru.
Tento zvuk pri bezporuchovej prevadzke som si nikdy nevsimol, ale teraz ked som mal problemy so startovanim,
sa ozyval nepravidelne po otoceni klucika do polohy ON, v roznych dlzkach "tocenia".
Moj odhad teda bol, ze problem je niekde tu, tak som skusal si posvietit co je to asi zac, podla zvuku bolo pocut
ze v tom rotuje nejaky hriadel, a pripojene boli dva kable cez konektor. Tento som odpojil precistil a zapojil,
a motor naskocil... Takze to bol len zly kontakt.

Nemusim hovorit aky som bol rad, lebo tahat auto do servisu, platit zbytocne za diagnostiku a nejake fantomove
ukony sa mi ozaj nechcelo...

Takze happy end ako z americkeho filmu ;-)
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť