Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 - problém s brzdami

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 - problém s brzdami

Poslaťod Lajko » Sob Sep 19, 2015 6:05 pm

Zdravím páni,

Mám Mazdu 6, rocnik 2014, s 5 rocnou zarukou. Posledných asi 30000 km mám problém s brzdami. Pri brzdení vo vacsich rýchlostiach (160-180) začne vibrovať volant a cele auto sa začne triasť. Momentálne je to už v takom štádiu že si myslím že je nebezpečné s tým jazdiť. Zaujíma ma Váš názor čo by to mohlo sposobovat, alebo či ste sa s takýmto niečím už stretli.

Auto bolo v autorizovanom servise už 3. krát ale problém nedokážu vyriešiť. Neviem či je to neschopnosťou servisu, alebo problémom so strany mazdy. Naposledy mi bolo povedané že technik z Mazdy Praha nechce uznať reklamáciu a povoliť opravu.

Dakujem, za akukolvek radu.
Lajko
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Sep 19, 2015 5:57 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Sob Sep 19, 2015 7:42 pm

Lajko píše:Zdravím páni,

....Posledných asi 30000 km mám problém s brzdami.

Perfektny popis, kedy sa zacal prejavovat problem. :ho:
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lajko » Sob Sep 19, 2015 10:33 pm

Zacalo to pred cca 30k km, co je u mna cca 7-8 mesiacov, teraz po tretej navsteve servisu, kde to vyriesili len provizorne, a pri poslednej navsteve mi nevedeli poradit ako to riesit kedze platnicky a kotuce su v poriadku a to auto fakt realne vibruje a trasie, tak som skusil ci nemate nahodou skusenosti :)
Lajko
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Sep 19, 2015 5:57 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Sob Sep 19, 2015 10:59 pm

Aky mas dovod na staznost ?!
S "vibrujucim autom" si najazdil 30k km-ov.
Asi maju pravdu maju v mazda servise, ze nemas ziadny problem.
Na SK-u ani nemaju kde skumat :hmmhmm vibraciu mazdy pri 160-180 ke.
Skus jazdit pomalsie a nebude ((((vibrovat)))) mazda.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lajko » Ned Sep 20, 2015 12:05 am

Zdravim este raz,
Realne som si myslel ze by som tu dostal radu ako riesit moj problem, 160-180 km/h sa da jazdit v nemecku, velmi rad preveziem aj po slovenskej dialnici v tejto rychlosti aby bolo vidiet problem.
Naposledy upravil Lajko dňa Ned Sep 20, 2015 2:42 pm, celkovo upravené 1
Lajko
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Sep 19, 2015 5:57 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Sep 20, 2015 8:48 am

Sam si napisal v prvom prispevku, ze mas problem s brzdami.
Takze potom musis vediet aj to, co by si mal dat vymenit na aute ( nie je ich az tak vela) , aby mazda pri brzdeni nevibrovala.
Ked mas odvahu a peniaze na jazdenie 160-180 km/hod na SK dialniciach, posad vedla seba technika zo servisu a ukaz mu v com je problem na aute. Technik mazdy mimo DE v obave o svoj vodicak a penazenku, na tvojom aute jazdit takymi rychlostami urcite nebude.

M6 ti nezavidim, ani ja, ani nikto iny z mklubu.
Keby si pouzil klubovy vyhladavac, nasiel by si prispevky o podobnych, rovnakych problemoch s brzdami a sposobe ich riesenia , neriesenia v zaruke.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod david.gta » Sob Okt 31, 2015 4:45 pm

Měljsem podobný problém. Bylo to asi naraženým diskem. Byl šišaty. Kola byla vyvážená , ale při vyších rychlostech se to chvělo při brzdění.Když jsem dal letní sadu kol , bylo po problému.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť