Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

xedos 9

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

xedos 9

Poslaťod KLOKAN » Ned Sep 06, 2015 10:31 pm

ahojte dnes som bol pozret na jedneho xedosa a nechcel nastartovat (starter kaput )
tak sme ho teda roztiahli z autom a isiel len na 3 valce a to len predne potom sme vymenili sviecky a stale len tie predne isli zadne boli len mokre od benzinu a iskra nic
rozdelovac sme ocistili bol dost zaiskreny ale nepomohlo to naada vas daco na co sa pozriet ?
je to zedos 1995 2,5 l v6 123 kw
mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod KLOKAN » Ned Sep 20, 2015 12:23 am

dnes som kupil nove sviecky a motor stale naskoci len na 3 parne valce (pri chladici ) horne pod oknom ked namontujem sviecky tak nastartujem ide to asi 1 sekundu a skape to a potom uz nenastartuje vobec ale ked vymontujem neparne sviecky pod oknom tak to naskoci a ide na 3 valce ale striela to do hornych valcov
kam by som mal pozriet aby som tento problem odstranil ?
mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod KLOKAN » Str Sep 23, 2015 8:47 pm

motor uz ide normalne ale zasa nezataca zadna naprava
nema dakto schemu kde a co mam pomerat na tom bazmegu je tam 5 stekrov
mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod dabel » Štv Sep 24, 2015 10:42 am

Podla toho, co s tym riesis - to si dostal za odvoz alebo Ti este priplatili?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod KLOKAN » Pia Sep 25, 2015 5:15 pm

mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod scooty12 » Sob Okt 03, 2015 3:04 pm

Zdravím mám xedosa 9 2.3 miller, fučí mi někde kompresor podle zvuky a ztráty výkonu,chová se jak turbo s prasklou hadicí do intercooleru, když se moc zahřeje,kompresor se vypne a zachvily zase naskočí, potrubí od chlazení je z kovového materiálu tudíž prasklina by neměla být možná,první to začlo fučet jen za studena a ted uz pořád,za studena to i trošku díky tomu zakouří (lehce) ale jde zřetelně slyšet jak vzduch uniká,poradte mi kama to může být? je nutné sundat celý kompresor kvuli těsnění pod ním? máte podobnou zkušenost? a kde po případě zeženu těsnění nebo stačí vyrobit ,vystřihnout,+ silikon motorovy?, dále : spotřeba při klidné jízdě se zvedla na 15L ale lambda sondy předchozí majitel tvrdil že vyměnil. díky za pomoc
scooty12
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Okt 03, 2015 2:59 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron