Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

intercoler

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

intercoler

Poslaťod viktor1967 » Sob Sep 05, 2015 8:03 am

Zdravým všetkých.
Mám problém s intercolerom. Mal som prasknutý intercoler a tak som ho vymenil. V servise mi potom menili turbo za repasované, lebo staré vraj prepúšťalo olej do intercolera a teraz som znovu objavil pod autom ako presachuje z vrchnej hadice intercolera olej. Preto by som sa chcel spýtať, odkial sa tam stále ten olej dostáva.
viktor1967
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Mar 22, 2015 10:55 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pon Sep 07, 2015 7:47 pm

Bylo by dobré napsat co máš za auto a motor. Jinak ti nikdo nebude schopen poradit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod viktor1967 » Uto Sep 08, 2015 12:26 am

Sedvo píše:Bylo by dobré napsat co máš za auto a motor. Jinak ti nikdo nebude schopen poradit.

mám mazdu 6 2,0 diesel 100kw 2002 ročník.
viktor1967
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Mar 22, 2015 10:55 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Uto Sep 08, 2015 10:19 am

No věcí může být více, ale tou první bych navštívil servis a zeptal jestli vyčistili hadice od turba k intercooleru. Pokud turbo pouštělo olej, tak jsou hadice zasrané od oleje a pokud je nevyčistili, tak je potřeba počítat s tím, že to tam stále poteče.

Další věcí je - ztrácí se ti olej z motoru? Pokud ne, tak to bude tím, že to není vyčištěné.

Pokud se ztrácí, tak z velkou pravděpodobností to můžou být podložky pod vstřiky. O tom již bylo napsánou dost, ale špatné podložky poznáš tak, že při teplém motoru otevřeš víčko od oleje a pokud budou tím víčkem valit výfukové plyny, tak rychle do servisu na jejich výměnu.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť