Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

scv ventil

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

scv ventil

Poslaťod jaroslavlahodny » Pia Aug 28, 2015 9:33 pm

Zdravím, může někdo poradit, co se děje, když je nějakým způsobem vadný scv ventil? Mám problém se špatným startem jak za tepla, tak i za studena. Po nastartování se chová rozhozeně, někdy chcípne. Někdy chcípne i při rozjezdu, protože se nedostane do správných otáček a samozřejmě dost zakouří (černě). Automaticky kouří, jakmile se dostane na nějakých 2500ot/min, ale kouří právě i při otáčkách nižších. Z mého pohledu mi to "přijde", že je nějakým způsobem špatný poměr paliva a vzduchu. Nechci se hned vrhat na to, abych vyndaval vstřiky...
jaroslavlahodny
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Ned Jan 04, 2015 8:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jaroslavlahodny » Pia Aug 28, 2015 9:36 pm

Omlouvám se za nedostatečné informace. Jedná se o MAZDA 6 100KW TD rv. 2004
jaroslavlahodny
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Ned Jan 04, 2015 8:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MisoMt » Sob Aug 29, 2015 9:13 am

Zly rozbeh aj startovanie moze byt sposobene scv ventilom. To dymenie skor nie. Treba zmerat tlak na palivovej rampe scv ho vlastne drzi na nejakej optimalnej hodnote na volnobehu je to okolo 34Mpa a nesmie moc kolisat.
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod jaroslavlahodny » Pon Aug 31, 2015 4:38 pm

Jj, díky za info a nechám přeměřit :palec
jaroslavlahodny
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Ned Jan 04, 2015 8:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť