Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Voda a vlhkost ve světle

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Voda a vlhkost ve světle

Poslaťod Suky » Str Apr 07, 2004 9:07 am

Měl jsem orosené zadní pravé (couvačka) světlo. Přičítal jsem to tomu, že mi tam v zimě měnili žárovku.
Konečně bylo hezky, tak jsem se to rozhodl vyvětrat a vyšrouboval jsem žárovku. Po třech dnech se prakticky nic nezměnilo. A jelikož v naší "vesnici" ani nevěděli, co to je silikagel, moje mi ušila malý plátěný pytlík, nasypal jsem sůl a vysušil ji v troubě. Vrazil jsem to místo žárovky a druhý den tam už moc vlhkosti není.
Ovšem teprve teď jsem zažil šok. Zbytek světla je nevyužitý (určen pro mlhovku, ta je však jen na levé straně), zaslepený a hermeticky uzavřený. A vody je v něm po první rysku :!: :mrgreen: Tedy přesně na první spodní okrasnou vnitřní čáru, takže jsem si toho všiml až teď, když stojím mírně šikmo. Parabola už začíná černat !!!

Co teď? Mám to navrtat? Jak se tam mohlo vzít tolik vody a jak ji dostat ven?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Pia Apr 09, 2004 8:34 am

Tak jsem světlo v klidu vymontoval a vyléčil jsem se z bludu, že je hermeticky uzavřené. Nevím proč jsem měl tuto fixní ideu.
Vylil jsem to, opatrně vyfénoval a dal zpět.
Teklo to přes těsnění mezi světlem a karosérií. Bylo to pěkně vidět podle bláta. Akorát že to těsnění nevypadá moc jako těsnění, spíše jako nějaký filc.

Tak Vám nevím Mazďáci :?: , když připočtu nefungující zadní ostřikovač (něco, asi motorek hučí, nádobka je plná) je to už třetí (i když drobná) závada u tříletého auta. A ještě dost pazvuků (hlavně u studeného motoru). Takhle mne 12 let starý Nisssan Primera netrápil. (Tam sice zase zůstavala voda v prahu, ale to když na parkovišti jeden kretén couval a udělal mi škodu za 60 000 Kč a v servisu ucpali odtoky v prahu).
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Pon Máj 17, 2004 11:33 am

Sem si včera udělal cigarpauzu, obcházím auto a nevěřím vlastním očím - zadní couvačka zase plná vody :vztek: :mrgreen: :smrt: .

Nevíte někdo, jak se jmenuje ten oný bazmecht, jak se s tím natírá těsnění, aby nepropouštělo vodu ? (posledně jsem to natřel alespoň sádlem a nepomohlo :( :x :kyselo: )
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod George » Str Máj 19, 2004 12:20 am

Ten oný bazmecht má táta v dílně - Má na tom nálepku "SILIKONOV7 OLEJ OD FRANTY OPELKY Z GUMÁRNY" :lol: :lol: :lol: :lol:

Je to normální silikonovej olej ale zabírá dost dobře
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť