Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 klimakompresor

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 klimakompresor

Poslaťod Pavel85 » Sob Júl 18, 2015 7:10 pm

Ahoj jsem tu nový a nový majitel mazda 6 kombi 2007 chtěl bych se zeptat. Klima dneska naplněna ale furt fouká horky vzduch :/ poslouchal jsem klimakompresor a přijde mi že nesepne. Je nějaká pojistka nebo relatko které bych měl zkontrolovat? :) děkuju za každou radu
Pavel85
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Júl 18, 2015 5:50 pm

Poslaťod lakilaki » Sob Júl 18, 2015 8:44 pm

Kolko gr plynu naplnili do klima systemu ? Pred naplnenim Ti odsali plyn , vysusili system ? Aly je teraz tlak plynu v systeme ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Pavel85 » Sob Júl 18, 2015 9:46 pm

Naplnili 550g co mi říkal ten technik. Když to napichl na ten stroj tak ten mu ukázal že je klima úplně prázdná. Jinak víc nevím co tam dělali :/
Pavel85
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Júl 18, 2015 5:50 pm

Poslaťod lakilaki » Ned Júl 19, 2015 7:22 am

V systeme nebol ziadny plyn ?
To znamena ze niekde plyn unikol. Ked po naplneni nekontroloval tesnost systemu , udrzanie tlaku v systeme, mozno uz naplneny plyn ti zase unikol. Ja by som prv odhalil pricinu a miesto uniku plynu vyriesil problem a potom riesil plnenie plynom.
Skontroluj chladic klimy a jeho pripojenia, ked niekde najdes mastne flaky , tam unika asi plyn.
Ked ti to naplnenie plynom robili v profi firme, mozes reklamovat neodstranenie nefunkcnosti klimY
Kompresor sa nespusti ani ked je ziadny - nizky tlak, ani ked je privysoky tlak v systeme
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Pavel85 » Ned Júl 19, 2015 8:35 am

Říkaly mi ze je to divné že je to úplně prázdný a tak jsem se ptal jestli nemůže být někde díra a technik mi říkal že mu to ten stroj ukáže po naplnění. Tak jsme čekali a říkal že je to v pořádku. Není někde pojistka nebo relé mě tak napadlo?
Pavel85
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Júl 18, 2015 5:50 pm

Poslaťod lakilaki » Ned Júl 19, 2015 8:48 am

Ked v systeme nebol plyn, aka je pravdepodobnost ze ju niekto vysal zo systemu a neunikol cez netesnost ?
Mozno prave cez plnici ventil po odpojeni plniacej nadoby.
A zajdi do seriozneho servisu kde ti klimu sfunkcnia aj so zarukou.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Sedvo » Pon Júl 20, 2015 7:12 pm

Na ten přístroj bych nespoléhal. Je potřeba klimu správně natlakovat, dat tam fluerescenční kapalinu, která odhalí unik, není to hned, je potřeba počkat někdy i třeba půl hodiny. Pokud nikde není únik, pak je potřeba se pídit po příčině. Je možné, že chladivo uniká i přes kompresor. Je potřeba to dát opravařům klimatizací a né plničům, kteří se spoléhají na přístroj.

Např. já si nechal po 7 letech doplňovat klimu a doplnil mi necelých 300 g chladiva. Což si myslím, že je super, že úbytek byl přirozený.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod seic » Pia Aug 28, 2015 8:10 pm

- dej to do lepsiho/special servisu na klimu
- tohle me ti panove, co maji jen "plnicku" take rikali
- special servis pak nasel 2 dirky, vzdy na mistech kde jsou asi ALU? trubky klimy prisroubovany
drzaky ke karoserii..
Mazda 626 GF, 1.8 74kW sedan, r.v. 2000
seic
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto Máj 05, 2009 2:06 pm

Poslaťod Krenštík » Ned Aug 30, 2015 8:02 pm

Díry se nehledají plničkou klimatizací, ale dusíkem, okruh se nafoukne směsným plynem a "čichačkou" se najde únik......
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť