Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 - prevodovka

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 - prevodovka

Poslaťod DuFFi » Štv Jún 18, 2015 11:28 am

Ahojte,
pre rokom som kupil ojazdenu Mazdu 6 2,5 GTA.
V case predaja mala cca 150000km, teraz ma 168000km.
Od zaciatku mam obcasne problemy s radenim prevodovych stupnov.
Spiatocka mi ide vacsinou zaradit len ked pustim spojku a znovu ju zosliapnem. Obcas sa stane, ze ide aj bez toho, ale malokedy. Taktiez mavam podobny problem s prvym rychlostnym stupnom (nejde zaradit asi v jednom pripade z troch) a pri rychlejsom preradeni z 1 na 2 sa obcas ozve skripavy zvuk z prevodovky.
Ostatne rychlostne stupne idu bez problemov.
Asi pred mesiacom som bol dva tyzdne mimo SR a s autom sa nejazdilo. Po dovolenke jazdilo cca prvu hodinu uplne bez problemov, prevodovka bola ako vymenena.....neskor sa vsetko dostalo do starych kolaji.
V servise som dal vymenit prevodovkovy olej, ale vobec to nepomohlo.
Nestretol sa niekto z vas s niecim podobnym? Nerad by som sa hned pustal do vacsich investicii typu nova prevodovka.
Dakujem
Obrázok užívateľa
DuFFi
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Jún 18, 2015 10:44 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Jún 18, 2015 6:24 pm

No spíš než převodovka, tak bych to viděl na spojku.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rudolf68 » Štv Jún 25, 2015 6:01 am

Sedvo píše:No spíš než převodovka, tak bych to viděl na spojku.

ja by som potreboval poradit ci pasuje prevodovka z 1300 na 1500 z demia dakujem
Rudolf68
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Jún 25, 2015 5:33 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť