Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda6 dálkové ovládání

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda6 dálkové ovládání

Poslaťod 2xs » Pon Apr 27, 2015 3:38 pm

Dobrý den,
uměl by někdo poradit, prosím? Oba problémy (nepravidelnosti) mohou a nemusejí souviset. Zná někdo podobné projevy? Zná někdo fakt šikovného autoelektrikáře v Brně a okolí?

r.v. 2009, nejvyšší model, Mazda6 2.2 Diesel II 5HB MZR-CD GT, včetně otevírání dveří položením ruky na kliku a zamykání např. stisknutím tlačítka na klice řidiče či spolujezdce. Samozřejmě musí být poblíž chip v dálkovém ovladači (např. v kapse).

Cca 2 roky zpět se začaly vyskytovat situace, kdy jsem tlačítko na klice stisknul (ano, pořádně), ale auto zůstalo několikrát odemčené. Dával jsem to nejdříve za vinu své nepozornosti, že jsem třeba zapomněl nebo že tlačítko na klice dveří nezareagovalo. Ale pak se přidružily i postupně stále častější situace, kdy se auto neodemknulo hned napoprvé, když jsem položil ruku kolem kliky. Říkal jsem si, že je možná už slabá baterie v dálkovém ovládání, a vzal jsem jiný kus dálkového ovládání (k autu jsou 2) – nepomohlo to, a nespolehlivost pokračovala a časem se prohlubovala – stále méně často se mi dařilo otevírat „automaticky“ tak, jak tento typ auta má ve svých funkcích. Baterie tehdy vyměněna ještě v Autopalace. Věci to nepomohlo, nebo maximálně na krátký čas. Začal jsem si navykat na hledání dálkového ovládání po kapsách a odemykání i zamykání pomocí tlačítek na dálkovém ovládání, což kupodivu funguje spolehlivě. Až později jsem přece jenom zakoupil novou baterii (správnou) a vyměnil ji v dálkovém ovládání znovu. Absolutně bez pozitivního efektu. Toto jsem o něco později udělal ještě jednou, říkal jsem si, jestli nová baterie nebyla už déle v obchodě, mírně vybitá svým vnitřním odporem, ale ne – opět nová baterie, ale opět bez změny ve smysly pravidelného, spolehlivého odemykání klikou na dveřích... to se postupně podařilo spíše výjimečně, třeba jednou za týden nebo za 14 dní. Zvláštní je, že se mi zdálo, že když je vlhko, déšť, hustá mlha, jinovatka pokrývá celou karoserii, že to fungovalo častěji.
Usoudil jsem, že když jde o vysílač a přijímač, je možná problém ne v dálkovém ovladači, ale někde v autě, v baterii napájející přijímač, a která třeba také potřebuje výměnu. Ale takovou baterii jsem nikde nenašel, v manuálu se o ní nedočetl, a kdosi mi řekl, že v autě to napájí normální autobaterie, jako ostatní elektrické obvody. O něco později (letos) jsem tedy měnil autobaterii za novou, značkovou, kapacitní, zaručeně dobrou, dokonale nabitou – ale to se bohužel opět neprojevilo v pozitivním smyslu, že by odemykání auta rukou na klice dveří začalo fungovat.
Někdy před rokem až dvěma mi začal v kapličce svítit symbol červeného klíčku, ačkoliv klíč v dosahu rozhodně byl – vždy na stejném místě, ve stejné kapse, jako vždy předtím, de facto na sedadle řidiče. Zkusil jsem jej dávat i blíže k palubce, ale to ničemu nepomohlo. Kdyby to bylo stále, tak nic neřeknu, třeba je slabá baterie v dálkovém ovládání, vysílač nějak zeslábnul... jenže to dělají obě dálková ovládání, bez ohledu na měnění nových baterií. Napadlo mě, že může být nějak zanesená „anténa přijímače“ v autě, pokud tam něco takového je. Ale proč signálka červený klíček pětkrát svítí, pak jednou nesvítí (vše ok?), pak zase 15x svítí, jednou nesvítí... to nechápu.
Na autě byl měněný motor, tak jsem uvažoval, jestli může být špatně sladěná řídící jednotka s tím kódem, který má auto odemykat. Ale to by se asi projevovalo hned po výměně motoru, ale tehdy to fungovalo správně... alespoň pokud si vzpomínám. A dálkové ovládání jinak odemyká a zamyká, takže v kódu by to být nemělo. A k dovršení všeho, i to odemčení sáhnutím na kliku se občas podaří, což by se při vadném kódu někam zadaném asi nemohlo zdařit, spárovat, odsouhlasit.
Mimochodem zamykání auta asi souvisí s imobilizérem a alarmem, ale pokud si vzpomínám, auto houkalo jen jednou za 6 let, a to na parkovišti Kauflandu, když jsem se k němu vrátil... bylo odemčené, tuším že kvůli nedovřeným dveřím kufru (má elektrické domykání), a myslel jsem spíše na svou nepozornost, že jsem na odchodu zamykal při nedovřeném kufru, což se pak nemohlo podařit (proč to ale houkalo, nevím). Jinak nic otevřeného, zničeného, ukradeného... prostě jen houkalo. Předtím ani potom jsem auto houkat neslyšel, a to ani když jsem se o to usilovně snažil – zamknout ho, výrazně rozhoupat... prostě nereaguje na nic, pouze když se dálkovým ovladačem zamčené auto pokusím odemknout nouzovým kovovým klíčkem, skrze zámek v předních dveřích. Tehdy jedině se alarm spustí. Divné – to bych zase čekal, že by mělo být normálně provozuschopné, když je to moje auto, odemčené řádným klíčem, u sebe mám správné dálkové ovládání s čipem, který vysílá správný kód...
2xs
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Apr 27, 2015 3:26 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod 1kubo1 » Ned Máj 24, 2015 9:32 pm

Nechcem byť zlý ale písal si že Ti raz pred Kauflandom auto húkalo a kufor bol otvorený. Mne to príde na prípad vykradnutia a narušenia diaľkového odomykania.

Zlodeji už dnes nevykrádajú autá mechanicky, všetko sa deje cez rušičky a ntb alebo smartfóny.

Hovorím to z vlastnej skúsenosti. Máme doma rodinnú Škodu Octavia a raz nám ju vykradli. Otec zamkol diaľkovým ako vždy (zvykol si na to a neoveroval si manuálne či je auto skutočne zamknuté). Auto nám vykradli. Nezmizlo skoro nič až na maminu kabelku so strieborným náhrdelníkom a dokladmi.

Odvtedy nám centrál ako taký začal blbnúť. Diaľkové ovládanie raz fungovalo bez problémov, inokedy vôbec. Auto sa počas jazdy samo zamykalo a odomykalo. Na vodičovej strane dverí a na kufri zámok po otočení kľúčom vôbec nereagoval.
Neviem ako to tí zlodeji robia, ale rozhodilo to celé zamykanie. Akoby sa hackli priamo do systému a ten potom nevie či má nechať auto zamknuté alebo ho otvoriť.

No neviem, nehovorím že som odborník v tejto veci ale môže to byť aj takto. :hmmhmm
Obrázok užívateľa
1kubo1
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Jan 14, 2014 3:01 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť