Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Otras motora pri nastartovani

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Otras motora pri nastartovani

Poslaťod Lubos1 » Str Mar 11, 2015 11:54 am

Mam problem so startovanim tepleho motora. V momente nastartovania nieco buchne z oblasti motora/vyfuku, az to zatrasie celym autom. Buchne to iba raz, potom motor bezi hladko. Jednoducho kratko toci starter, chyti sa motor a v tom momente tresk! Startuje rychlo, bez problemov, len s tymto efektom. Robi mi to poslednych cca 10 000 km (teraz mam 40 000) a vylucne len pri teplom motore.
Som po 2. servise, menili mi vackovy hriadel + podtlakovu pumpu. Myslel som si, ze to ma s tym nieco spolocne, ale po oprave sa to nezmenilo. V servise sa to neprejavilo, diagnostika nic neukazala, vsetko vyzera byt v poriadku.
Podobny problem som zatial nenasiel na ziadnych forach, teda nic, co sa tyka Mazdy.
Nejaka rada? Diky.
Naposledy upravil Lubos1 dňa Pon Mar 23, 2015 5:12 pm, celkovo upravené 1
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Štv Mar 12, 2015 9:21 pm

Ako vidim , nikoho asi nic nenapada na klube.
Skusal si skontrolovat diely napravy a zavesenie motora, ako som uz pisal ?

Najlepsie by asi bolo demontovat spodny kryt motora, postavit mazdu nad montaznu jamu a odspodu sledovat, pocuvat, odkial vychadza otras, buchot pri starte.
Prides na vychod SK, vybavim jamu a mozeme pocuvat.

Kontrola na zdvihaku, nie je asi vhodna, lebo napravy vtedy visia a situacia je ina, ako ked auto stoji na kolesach.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lubos1 » Pia Mar 13, 2015 1:07 am

Ja som to nekontroloval, ale servise tvrdili, ze ano. Aj ked na druhej strane, tazko to bude v napravach, zaveseni motora atd - robi to len po dlhsej jazde. Ak prejdem napr. 10 km, je to stale ok, ale ak prejdem, 50, tak to pri starte trieska. Nie vzdy, ale väcsinou.
Na forach o inych znackach - Skoda, VW bol u takychto prejavov takmer vzdy problemom starter.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Sob Mar 14, 2015 12:49 am

Lubos1 píše:Ja som to nekontroloval, ale servise tvrdili, ze ano. Aj ked na druhej strane, tazko to bude v napravach, zaveseni motora atd - robi to len po dlhsej jazde. Ak prejdem napr. 10 km, je to stale ok, ale ak prejdem, 50, tak to pri starte trieska. Nie vzdy, ale väcsinou.
Na forach o inych znackach - Skoda, VW bol u takychto prejavov takmer vzdy problemom starter.

Nemozes porovnavat koncernove auta s mazdou.
Ich problemy nie su nase a opacne.
V mazda servisoch mi uz velakrat tvrdili, ze nic nepocuju, nic nevidia, napokon som musel sam odstranovat problemy.
Cakam ta na Vychode, aby sme pri :nazdravi nad servisnou jamou vyriesili otras motora
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lubos1 » Pon Mar 16, 2015 9:47 am

Diky, ale na Vychod sa nechystam. Tento problem sa musi vyriesit na Zapade.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť