Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Studený start

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Studený start

Poslaťod jaroslavlahodny » Str Feb 25, 2015 9:41 pm

Při studeným startu se mazda 6 2l 100kw chová rozhozeně. Někdy se stane, že při startu chcípne, ale následně chytne a už "běží". Po servisní kontrole a celkové diagnostice mi mechanik řekl, že je vše ok. A tak jeho názor na "rozházení" je ten, že bude špatný jeden ze střiků. Sundání všech střiků + jejich kontrola cca 3200kč a repas jednoho střiku cca 4200kč + práce. Cena jednoho těsnění cca 1000kč x 4... Mohl by mi někdo potvrdit tuto hypotézu?
jaroslavlahodny
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Ned Jan 04, 2015 8:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MisoMt » Uto Mar 03, 2015 12:15 pm

Naskor urob korekciu vstrekov ak ta prebehne mali byt vstreky v poriadku.Dalej urob prepadovu skusku najlepsie pri studenom starte. Kvalita nafty..... Mohlo by pomoct aj precistenie vstrekov na motore,sanie do cerpadla das z nadoby a prepad tak isto ja doporucujem pripravok od LIQUI MOLY
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod mirkom » Pia Mar 13, 2015 2:56 am

jaroslavlahodny píše:Při studeným startu se mazda 6 2l 100kw chová rozhozeně. Někdy se stane, že při startu chcípne, ale následně chytne a už "běží". Po servisní kontrole a celkové diagnostice mi mechanik řekl, že je vše ok. A tak jeho názor na "rozházení" je ten, že bude špatný jeden ze střiků. Sundání všech střiků + jejich kontrola cca 3200kč a repas jednoho střiku cca 4200kč + práce. Cena jednoho těsnění cca 1000kč x 4... Mohl by mi někdo potvrdit tuto hypotézu?


Ahoj neviem prečo toto riešiš. Nepíšeš ako dlho tá MAZDIČKA stojí keď štartuješ, aké sú vonkajšie teploty. Pokiaľ chytí a zdochne a potom chytí a beží v pohode nič nebuchoce, nekvíli, nehučí, nie je čo riešiť. Najskôr slabý tlak paliva.

P.S. Mne tiež chceli značkový servismani opraviť celý motor za cenu novej MAZDY a neznačkový servis mi vymenil váhu vzduchu za 113€ a je pokoj. Ten kto verí mechanikom v značkových servisoch musí byť pracháč.
MAZDA 3 HB 1.6 TD 80 KW
Obrázok užívateľa
mirkom
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 2:22 am
Bydlisko: Zvolen
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod jaroslavlahodny » Ned Júl 26, 2015 1:12 pm

Díky za rady a názory. Zatím jsem se v mazdě ještě nevrtal, ale teď půjde sa spodní nástřik + dutiny a přitom si nechám udělat vaše rady a dám vědět.
jaroslavlahodny
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Ned Jan 04, 2015 8:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť