Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 wagon 2,0 MZR-CD 103 kW, r. v. 2009

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 wagon 2,0 MZR-CD 103 kW, r. v. 2009

Poslaťod gelli1 » Ned Dec 21, 2014 1:19 pm

Dobrý deň. Strašne rád by som bol, keby mi niekto pomohol. Mám uvedené vozidlo, kolíšu sa otáčky, keď sa zastavím, zaradím jednotku, potom preradím do dvojky, motor zhasne, alebo začne trhať. Už som bol vo viacerých servisoch, kde mi prekontrolovali striky, vyčistili egerventil, DPF, premerali L. sondu, váh. vzduch, všetko bolo ok, ďalej premerali aj turbo, ale neprišli mi na chybu. Už som z toho zúfalý. Stále mi to robí a robí. Keď chcem predbehnúť vozidlo a stiahnem do menšej prev. stupňa tak niekedy tak isto mi začne trhať občas aj vynecháva a len veľmi pomaly sa rozbieha, no zrazu keď sa zapne turbo, dobre že mi nezlomí chrbát. Ja už fakt neviem že čo mám robiť. A to všetko mi to robí vtedy, keď na otáčkomery sa mi kolíšu otáčky. naposledy som sa zastavil keď mi to robilo, vypol som motor, potom som zase naštartoval bez plynu, naštartovalo to a samo od seba sa vyplo viac krát za sebou. Len vtedy sa nevyplo, keď som pridal plyn.
Naposledy upravil gelli1 dňa Pon Dec 22, 2014 2:40 pm, celkovo upravené 2
gelli1
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Dec 21, 2014 12:57 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Dec 22, 2014 11:52 am

Je to zvláštní, ale odpovídalo by to chybě SCV ventilu, ale tímto trpěli úplně první modely Mazda 6 (2002 - 2005). Pak už problém byl odstraněn, ale ten tvůj popis tomu částečně odpovídá.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod gelli1 » Pon Dec 22, 2014 2:18 pm

Ďakujem ti za radu,skúsim sa na to pozrieť.
gelli1
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Dec 21, 2014 12:57 pm

Poslaťod gelli1 » Str Dec 24, 2014 2:40 pm

Čo to môže robiť? Keď je studený motor,vynecháva,plus sivý dym. Keď je zohriaty motor kolíšu sa otáčky,stráca z výkonu a trhá motor. Žiadna kontrolka nesvieti. Už sa mi stalo že aj zhasol motor.
gelli1
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Dec 21, 2014 12:57 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť