Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 323F BJ - po stlačení plynu autom trhá a stráca výkon

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 323F BJ - po stlačení plynu autom trhá a stráca výkon

Poslaťod 1kubo1 » Sob Dec 06, 2014 5:33 pm

Ahojte,

mám Mazdu 323F BJ ročník 2001, 72kw, motor ZM, benzín. Najazdených má momentálne 147000 km. Kúpil som ju v Októbri a stihol som na nej nabehať 4000 km (čiže pri kúpe mala 143000). Denne spravím bežne 150-200 km takže autu dávam zabrať.

Problém nastal prvýkrát po mesiaci od kúpy. Vracal som sa do Košíc zo Zvolena a pri Turni nad Bodvou (cca 200 km trasa bez prestávky) mi autom začalo trhať pričom po stlačení plynu sa motor dusil a otáčky klesali :hmmhmm . Chvíľami som musel podradiť až do jedničky a párkrát mi to aj zdochlo. Po odtiahnutí do servisu technik zistil slabý tlak paliva a na moje prekvapenie, plno špiny a vody v benzíne. Tankoval som plnú nádrž na Shell v Košiciach deň dozadu. Reklamáciu som už podal ale zatiaľ mi neprišla odpoveď.
Po prečistení nádrže a dotankovaní auto šlo bez problémov. Ale po asi 2 týždňoch sa to stalo. ZNOVA! Podarilo sa mi dôjsť na najbližšiu benzinku (zasa Shell :?: ) a dotankoval som doplna. Bolo to v Michalovciach. Auto šlo cestou celkom dobre (aj keď subjektívne sa mi zdalo že má menší výkon a vyššiu spotrebu) ale tesne pred Košicami s ním zas začalo trhať a problém sa opakoval.

Mechanik mi už menil aj palivové čerpadlo (ešte keď sa problém objavil prvýkrát) ale ani to nepomohlo. Neviem už čo s tým :(

Niekde na fóre som čítal že by to mohli byť zapaľovacie cievky a káble ktoré ich napájajú. Volal som mechanikovi nech sa na nich pozrie, uvidíme aký bude výsledok.

Mal niekto podobný problém alebo by ste mi vedeli nejako poradiť čo s tým? :hmmhmm

Za pomoc vopred ďakujem. :palec
Obrázok užívateľa
1kubo1
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Jan 14, 2014 3:01 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 1kubo1 » Uto Dec 09, 2014 1:01 am

Ahojte, tak Mazda je po vyse 2 tydnoch konecne doma. Nakoniec to neboli cievky ale zas spina a voda v benzine. Servisak zistil ze som mal uplne prehrdzavenu trubku na odvzdusnovanie nadrze. Odtial sa do nadrze dostala spinava voda. Bolo nutne menit cele hrdlo nadrze ale to by bolo dost drahe. Preto mi tam napasoval tentoraz uz gumenu hadicku.

Auto uz zas taha ako ma a dufam ze je tento problem uz nadobro vyrieseny.
Obrázok užívateľa
1kubo1
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Jan 14, 2014 3:01 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 1kubo1 » Pon Mar 23, 2015 10:12 pm

Takže od spomínanej opravy ubehli 3 mesiace a problém sa objavil znova. Auto je momentálne v servise a podľa môjho názoru sa mi do nádrže zas odniekiaľ dostala špina. Možno budem nakoniec aj tak musieť vymeniť celé hrdlo nádrže. Našťastie som zistil že stojí cca 50 € čo nie je až taká hrozná suma.

Tak uvidíme. :hmmhmm
Obrázok užívateľa
1kubo1
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Jan 14, 2014 3:01 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod AlanJežovič » Str Apr 15, 2015 10:17 am

Mám presne ten istý problém a neviem prísť na to čo to robí. Kamarátovi so 626 to robí tiež na nízkych otáčkach pri silnejšom pridaní plynu začne cukať. Motor sa ako keby dusí a otáčky stoja. až po pár sekundách sa motor rozbehne a otáčky vyletia. Najčastejšie sa mi to stáva v zákrutách ked podradím a chcem zo zákruty akcelerovať tak motor nechce. Pri rýchlejších rozbehoch z miesta sa to stáva tiež.
AlanJežovič
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Máj 26, 2014 6:46 pm
Bydlisko: Láb 334
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 1 hosť