Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Motor 2.0 MZR-CD 100kW - porucha

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Motor 2.0 MZR-CD 100kW - porucha

Poslaťod thrumax » Str Nov 26, 2014 10:23 am

Zdravim vsechny mazdaky mam problem ze svoji mazdou 6 rv. 2003, po nastartování kolisaji otacky motor neni schopen je udrzet, behem jizdy kdyz vyradim na nautral auto mi chcipne a nechce naskocit bylo to super kdyz mi to pri 90km/h chciplo v prudke zatacce mel sem co delat abych to vybral a dela mi to i pri dojizdeni do krizovatky po chvily zase natocim motor ujedu par metru a zase. dalsi den zase z autem nalitam 500km a nic a kdyz jedu do obchodu tak zase to same na diagnostice mi vylezlo toto - Obvod snímace polohy klikového hrídele A - rozsah provozních hodnot - přerušovaný chyba P0336 a aby toho nebylo malo tam kde sem auto servisoval mi zrejme ulomil cidlo ktere se nachazi u nárazníku ma zelenou barvu a je knemu pripojedna tlakova hadice od klapky nebo od turba tak se chci zeptat jestli to nasvedomi nema to cidlo nebo snimac od klikove hridele a mam jeste dotaz ohledne tote chyby B2548 - přídavný ohřívač - chyba režimu zamknutí - přítomen tak nevim co to ma byt diky moc za odpoved.
thrumax
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Nov 26, 2014 10:12 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Str Nov 26, 2014 10:40 am

Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod thrumax » Str Nov 26, 2014 10:50 am

tak ted uz auto nestartuje vubec :(
thrumax
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Nov 26, 2014 10:12 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MisoMt » Pia Nov 28, 2014 7:52 pm

thrumax píše:tak ted uz auto nestartuje vubec :(


chyba P0336 je dost podstatna je to cidlo ku ktoremu sa dostanes ked zhodis kryt rozvodov. Jeho konektor je na lavej strane motora nad cerpadlom,odpor medzi strednym a jednym krajnym pinom okolo 1,8 az 2,5 kOhm. Najskor odstran tuto chybu tie dve veci co si spominal okrem toho niesu az tak dolezite
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod kifon » Pia Feb 26, 2016 9:56 pm

Zdravím , vyskytol sa mi úplne rovnaký problém na MAZDE 6 2.0 MZR-CD 105kW 2006 , len by som dodal , že nemusím na aute dať neutrál stačí aby som pár sekúnd držal spojku a motor zhasne. Zatiaľ nemá problém s tým znovu naštartovať pár sekúnd na to ako zhasne . Ak ste to vyriešili alebo aspoň prišli na príčinu dajte mi prosím vás vedieť . Diagnostika ,na ktorej som bol totiž nevyhodila žiadnu chybu . Čo mi bolo povedané je že auto ma problém s tlakom a mohlo by to byť jednak v čerpadle alebo vo strekoch. Ďakujem za odpoveď.
kifon
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Feb 11, 2016 11:02 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron