Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

RVM

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

RVM

Poslaťod phenom » Uto Sep 02, 2014 9:00 pm

Caute,

mam mazdu 3, 2011 s RVM - monitor mrtveho uhla, lave spatne mi fici ok, ale pravemu sa nechce. Castokrat vobec neukazuje ze tam mam nejake auto, dnes som na tom presiel 600km a zaplo sa to tak 3x. Cize privod elektriky to ma, aj to zapipalo, cize aj zvukova signalizacia je fukncna.

Co mna ako laika napada, zle nastavene senzory(posunute), resp. zly kontakt niekde...

Nema niekto podobnu skusenost, neviete odporucit nejake riesenie (kam s tym,co skontrolovat, ci rovno do mazdy)? Zaruka mi vyprsala v juni... taka klasika...

dakujem pekne, za kazdy konstruktivny podnet.
Mazda 3 2.0 MZR-DISI GTA
phenom
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str Dec 26, 2012 8:13 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod lakilaki » Uto Sep 02, 2014 10:06 pm

Podla Teba, ako casto by malo ukazovat RVM na pravej strane ? :hmmhmm
Pravy senzor RVM by mal - mohol byt aktivny, iba ak na dialnici v lavom pruhu, alebo na troj a viacprudovej komunikacii v okoli mesta / v meste.
Jazdil si po takych cestach ?
Aktivuje sa nad 60km/h. (Novsie mazdy uz od 30 km/hod)
Myslim si, ze RVM, bude OK, viac ano, ako nie. :spik2
Umiestnenie RVM senzor vid na fotke.
Obrázok
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 02, 2014 10:21 pm

Jak, sak vzdy ked niekoho predbehnem, tak mi to chvilu svieti vpravo, ze ho tam mam...
Takze relativne casto :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Uto Sep 02, 2014 11:15 pm

TomAnt píše:Jak, sak vzdy ked niekoho predbehnem, tak mi to chvilu svieti vpravo, ze ho tam mam...
Takze relativne casto :)

Asi predbiehas pomaly a dlho :ho:
Svietit RVM pri predbiehani by malo, iba ak rychlost predbiehajuceho auta nie je vyssia, alebo sa (=) 10km/hod
ako auta predbiehaneho, (alebo míňaného auta pri súbežnej jazde.)
Plati to pre M3 2011.
Ano, novsie mazdy a ine typy, to mozu mat a maju inak
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod phenom » Sob Sep 06, 2014 12:48 pm

Jazdil som dialnice, 2-4 prudovky, rychlejsie ako 60 km/h, o tom limite viem. Senzor nereagoval pri subeznej jazde, raz sa mi stalo, ze som mal cele auto v mrtvom uhle, a nic... nastastie som sa pozrel.

dakujem za obrazok,
Mazda 3 2.0 MZR-DISI GTA
phenom
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str Dec 26, 2012 8:13 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 08, 2014 3:23 pm

Ja by som to RVM v Mazde uplne zrusil. To je prva vec co by mi nechybala. Spolahnut sa na to neda, tym padom je to zbytocnost... A v najhorsom (pre mna) pripade, kedy to potrebujem, t.j. vyjazd na cestu v pripajacom pruhu a vtedy aby zareagoval, tak v takomto pripade nefunguje RVM NIKDY!
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Uto Sep 09, 2014 9:25 am

Ale nie, nic netreba rusit. Netreba sa na to na 100% spoliehat (ako na ziadnu technku), ale neskodi to.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 09, 2014 10:15 am

Tym som chcel povedat, ze ak niekto uvazuje ze si za tuto jednu funkcionalitu PRIPLATI, tak sa na to vykaslite :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť