Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Korozia mazda2

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Korozia mazda2

Poslaťod lakilaki » Pia Aug 22, 2014 9:56 pm

Nedavno v Brne na parkingu do nasej M2 ktosi nacuval do laveho zadneho blatniku .
Mozno mal "zlate ceske rucicky", ale pisat asi nevedel, lebo nenenchal ani odkaz k poistnej udalosti, takze opravu som si platil sam :spik2

Dnes som M2 prevzal po oprave a kedze bol demontovany plsteny kryt podbehu zadneho blatniku , tak som sa odhodlal
na kontrolu najvacsej slabiny byvalych mazda aut, lemu zadnych blatnikov .
Teraz uz viem , ze zadne lemy blatnikov Bohuzial :bee ostali nadalej slabym miestom aj novsich mazda aut (M2 2010) :prdel
Viem jednoznacne, :jo ze vsetky - uplne vsetky mazdy, ktore maju plstene kryty zadnych podbehov budu napadnute koroziou na zadnych lemoch :ko
Myslim, ze tie priblble :crazy plstene podbehy su dedicstvom este od Fordu.
Mal som davnejsie mazdu 323F, ktora mala tie kryty z plastu a ziadne lemy blatnikov na nej nekorodovali !!!!!
Otcova M121 ma takisto kryty z plastu a ani len naznak korozie na lemoch blatnikov nema a mazda ma viac ako 20 rokov :shock

Takze tu je foto lemu zadneho blatniku na M2. Nie je sice velmi vydarena, ale zretelne vidiet koroziou napadnuty lem.
CLICK Obrázok
Tu je foto zdreteho lemu , odreteho plstenym krytom podbehu zadneho blatniku
CLICK Obrázok
Toto je foto na okraji zdreteho plsteneho krytu, odrety je od lemu blatnika
CLICK Obrázok


Ja som si upravil lemy, aj tie plstene kryty tak, aby vzajomne odieranie nepokracovalo a korozia plechu uz nepostupovala dalej.

Odorucam uplne kazdemu z vas, odmontujte si prosim tie posr*te plstene kryty a skontrolujte si stav lemov blatnikov zvnutra.
Staci len odmontovat zadne koleso a ide to potom celkom jednoducho.

PreBoha sa ale pytam, preco si to maju sami riesit majitelia mazda aut , preco neriesi Mazda ????


Keby nahodou tento moj prispevok cital niekto z mazda CZ/SK, prosim nech tlmoci do Japonska,
Ked chcu konecne vyriesit problem korodovania lemu zadnych blatnikov, staci material krytov podbehov zmenit z plste na plast. Tak, ako to uz mali starsie mazdy.
Ano, je to take jednoduche :jo :jo
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lakilaki » Ned Aug 24, 2014 9:09 pm

Sypem si popol na hlavu.
Moje tvrdenie z predosleho prispevku cit.:
"Otcova M121 ma takisto kryty z plastu a ani len naznak korozie na lemoch blatnikov nema a mazda ma viac ako 20 rokov",
musim opravit .

Otcova M121 nema ziadne kryty podbehu, ani plastovy, ani plsteny.

A takto vyzeraju lemy na pravom zadnom blatniku na 23 r. M121 / s 213.000 km-ami.
Tie bezove flaky na laku su prach/blato po jazde v dazdi
CLICK Obrázok
Teraz , pohlad na lem , zvnutra od kolesa.
CLICK Obrázok

Takze, existuje este jednoduchsie riesenie pre Mazda factory, na protikorozivne opatrenie na lemy, ako som navrhoval.
Jednoducho, nech na podbehy nemontuju ziadne "chranice".

P.S.
Plstene kryty co mam na svojich mazdach, asi tiez vyhodim
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť