Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Buchanie od laveho predneho kolesa - Mazda 6 GJ 2013

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Buchanie od laveho predneho kolesa - Mazda 6 GJ 2013

Poslaťod cheeseburger » Str Júl 30, 2014 10:41 am

Zdravim, tak ako vzdy pri kupe nejakych veci sa na mna "usmeje" stastie, tak to nebolo ani pri kupe mazdy a zas som natrafil na kus, ktory ma nejaky problem. Problem je v tom, ze pri plnom vytoceni volantu do lavej strany je pocut take buchnutie od laveho predneho kolesa. Zaregistroval som to pri parkovani auta do garazu, kedy prejdem asi meter na plne vytoceny volant do lava. Nerobi mi to avsak vzdy, a inde na nejakom velkom parkovisku som to nemal kde vyskusat, ci to robi pravidelne alebo nie. Moj prvy typ bol, ze to bude homogennym klbom riadenia, kedze podobny problem som mal uz na inom aute. To buchnutie je pocut len za pohybu auta, ked stoji na mieste tak nic. Zacalo mi to robit uz pred prvou prehliadkou a to auto nemalo este ani 6000km. V servise sa vozili po parkovisku, nebol to pre mna velmi prijemny pohlad, ale co uz, aby to mohli vyriesit, museli to pocut. Povedali mi, ze to ide od horneho ulozenia tlmica, ze to objednaju a mam prist na vymenu. Hned som vsak vedel, ze horne ulozenie tlmica to nebude, lebo na starom aute som mal problem aj s tymto, tiez mi to buchalo, ale buchalo to aj ked auto stalo, nie len pri pohybe. A presne som mal aj pravdu. Zbytocne mi rozoberali cely tlmic, menili ulozenie a babrali do toho, a este pre mna, pre cloveka, ktory je trochu paranoidny, to bolo dost znechucujuce, kedze predsa uz do toho robili zasah a uz to nie je original. Neviem, ci sa tam moze nieco dobabrat, alebo je to bezna vymena, ale ako hovorim, nemam z toho dobry pocit, ze do toho zbytocne zasahovali. Este dodam, ze ked dali auto na zdvihak a zacali pridavat plyn a vytacat kolesa, tak to nebuchalo, robilo im to len na zemi ked boli kolesa zatazene autom. Doniesli si potom nejake sluchatka zrejme s mikrofonami, ktore ponapajali na tlmic a neviem kde vsade, zase sa na tom vozili a zistovali odkial ten hluk ide. Vraj od riadenia, ale nevedia, co s tym je, ze budu zistovat u importera, ale s autom mozem kludne jazdit, a ze daju mi vediet, ked nieco zistia. Z 2 hodinoveho servisu bol pomaly 6 hodinovy, a este mi nevedeli dat ani nahradne vozdilo, aby som tam nemusel sediet ako magor. Vcera mi volali, ze mozem prist, ze maju uz nahradne diely, robota 4-5 hodin, no ze nevie mi teraz presne povedat, kde je chyba, lebo riesil to vraj druhy kolega, ktory tam nebol. Obavam sa teraz toho, ze mi budu babrat do riadenia, neviem zatial, co presne. Spravia mi tam zbytocne do toho zasah, a ani nebudu vediet na 100 percent, ci to pomoze. Nejak nechapem, ako dosli na pricinu vady, ved ked bolo auto v servise neprisli na to, a zrazu ked mam auto doma tak uz vedia. Ja proste uz take auto nechcem, ma nabehanych sotva 9000 a idu mi tam riesit nejake riadenie alebo co, a pritom som si isty, ze nevedia na 100% o co ide. Nemate niekto nejake tipy, co by to mohlo byt, alebo vas nazor. Takisto by som sa chcel spytat, ci tu je niekto zainteresovany, kto by mi vedel povedat, ci som v nejakom prave, a mam na nieco narok? Ako by ste to riesili? Dakujem za odpoved.
cheeseburger
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Apr 20, 2014 2:13 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron