Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

xedos 6 - rozvody - problem

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

xedos 6 - rozvody - problem

Poslaťod potkan » Pia Júl 04, 2014 6:35 pm

Xedos 6
pred dvoma tyzdnami sa mi roztrhol rozvodovy remen. auto pocas jazdy proste odrazu stichlo, otackomer na nulu, nijake dramaticke zvuky. v dielni sa nasiel roztrhnuty rozvodovy remen. tak sa nakupilo, chalanisko to poskladal. auto ale ide iba na predne tri valce. zadne sviecky davaju dobru iskru, diagnostika nevyhadzuje vobec nijaku chybu. motor na tie tri valce naskoci, ale ide jako na tri valce, treba furt pracovat s plynom, inak zdochne. otackomer funguje, ukazuje hodnoty co vypadaju realne.
mam podozrenie, ze chalan proste poskladal rozvody na zadnu radu spatne, nic insie ma nevie napadnut, aj ked tvrdi, ze to dvakrat pretocil a ze znacky sedeli. na aute sa menila prevodovka a skladali sa rozvody, inak sa na nic nesiahalo, pred rozvodovym rozpadom motor isel jak hodinky.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Júl 05, 2014 12:11 pm

zmeraj kompresiu vo valcoch či ventili nedostali tiež po hlavičke, ak nemáš tlak vo valci tak preto môže vynechávať,,
ak su tlaky dobre, iskra je palivo tiež tak potom je chyba niekde inde, môžu to byť aj tie rozvody ale nemusia, ale ked ti roztrhlo remen začni kompresiou
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod potkan » Sob Júl 05, 2014 2:05 pm

kompresia sa bude merat, len chalanisko nemal merak s dlhym nadstavcom, co treba na zadnu radu pri V6ke.
ventily by do hlave dostat nemali, pokial viem a ako mi aj potvrdil kazdy mechanik ktoreho som sa pytal, tak KF motory by sa stretnut nemali.
ale volal som dnes s chalaniskom, a ze tie rozvody dvakrat kontrolovali a ze to sedi, tak skutocne netusim co tomu moze byt. no, zmera sa tlak a snad budeme mudrejsi.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod potkan » Sob Júl 05, 2014 7:28 pm

tak problem rozrieseny. prasknuta jedna z podtlakovych hadiciek, valce nemali vzduch.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť