Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Stupnutie hladiny oleja o 1cm

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Stupnutie hladiny oleja o 1cm

Poslaťod HuffYk » Sob Jún 28, 2014 11:30 pm

Zdravim

na mojej Mazde6 kombi - r.v.2004 - model motora GY (100kW, diesel) nahle stupol olej. Ziadna kontrolka nesvieti.

Moze ist o nedokoncene vypalovanie DPF? Obavam sa aby to neboli vadne vstrekovace. Toto stupnutie bolo pozorovane za cca 1 mesiac. Su vadne vstrekovace indikovane nejakou signalizaciou? Kde sa daju zohnat za dobru cenu ?

dik
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod MisoMt » Ned Jún 29, 2014 6:45 pm

Tvoj model nema dpf. Vadny vstrek kontrolka nesignalizuje musel by byt vyslovene zly po elektrickej stranke. Popripade vyhodi chybu p0301 az 304 ale ta ma ovela viacej pricin. Pri vadnom vstreku auto dymi klepoce ma slaby vykon ....
Viac oleja u Tvojho auta moze byt sposobene .... cize ak je v oleji nafta moze sa tam dostat cez pripojenie vstreku ku rozvodu nafty popripade vadne tesnenie na hlavici vstreku.
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod HuffYk » Uto Júl 01, 2014 10:59 am

Dik za odpoved. Myslel som, ze to ma uz DPF :). Auto nema ziadne dymenie ani neklepoce ani vykon nestratilo. V servise budu menit rozvody kedze sa blizi 120tis tak som povedal nech overia viskozitu oleja (ci to je s niecim zmiesane... nafta/voda). Poviem im nech overia aj tie tesnenia
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron