Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klepanie od riadenia?

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Klepanie od riadenia?

Poslaťod orso » Pia Apr 25, 2014 10:55 am

Ahojte,

po vymene kolies na letne som si vsimol divny zvuk. Ak mam kolesa vytocene na ktorukolvek stranu a prejdem po malej nerovnosti (napr. pri toceni sa, parkovani, atd.), tak sa ozve z prednej lavej strany klepnutie. Nie silne, ale jasne pocutelne. Ak stojim na mieste, kolesa mam rovno a silnejsie pomykam volantom, tak sa to ovzyva tiez. Vzdy pri myknuti volantom dolava. Na opacnu stranu to nerobi. Pri jazde to vobec nepocut. Mohlo by to byt nieco uvolnene alebo opotrebovane na riadeni? Dakujem za kazdu radu. Je to Mazda 3 2010, najazdenych 72000 km.
Obrázok Mazda 3 2.0i 5HB TX
Obrázok užívateľa
orso
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Bernolákovo
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Pia Apr 25, 2014 11:08 pm

Zajdi do servisu , staci aj pneuseris, das auto na zdvihak , das dole kolesa a skontroluj vole klbov a capov na naprave.
Mam sice svoj tip, co to moze sposobovat, ale je istejsie, ked si to sam skontrolujes - zistis, najdes pricinu.
Podla mna, zvuk vydava bezne opotrebovany diel :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod orso » Sob Apr 26, 2014 12:49 pm

Dakujem. Vyskusam, len to chvilu potrva, lebo som som prave v zahranici a auto stoji doma. Ak to odhalim, dam vediet :)
Obrázok Mazda 3 2.0i 5HB TX
Obrázok užívateľa
orso
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Bernolákovo
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod ursus » Ned Apr 27, 2014 10:07 pm

toto mi pripomína môj prípad s dvojkou. V podstate ide o to, že od volantu pokračuje kus tyčky v rúrke (slúži pri čelnej zrážke na to, aby riadenie neublížilo vodičovi - tyčka sa v takom prípade zasunie) ak tam chýba vazelína, vznikne vôla, ktorá spôsobuje to, čo opisuješ.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod orso » Uto Apr 29, 2014 7:57 pm

Keby stacilo namazat tyc riadenia, to by bola lepsia a asi lacnejsia alternativa :) Dakujem za tip.
Obrázok Mazda 3 2.0i 5HB TX
Obrázok užívateľa
orso
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Bernolákovo
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Uto Apr 29, 2014 8:59 pm

orso píše:Ahojte,

.......tak sa ozve z prednej lavej strany klepnutie. Nie silne, ale jasne pocutelne......

Keby to bola sucha tyc riadenia, tak klepnutie je pocut pri kolenach, pedaloch... myslim si :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod orso » Štv Máj 29, 2014 5:14 pm

Az teraz som sa dostal k autu a trochu som sa snazil zistit odkial presne ten zvuk ide. Zvnutra auta to znie ako od pedalov resp. spodneho konca stlpika riadenia.

Zvonku auta citit (na dotyk rukou) a pocut klepnutie z vnutorneho konca tycky, ktora ide od riadenia ku lavemu kolesu (neviem ako sa ta tyc spravne vola).

Staci, ked auto stoji na mieste a clovek pomyka volantom, vtedy sa to ozve pri myknuti do jednej strany vzdy jednym klepnutim.

Zial, musim zase na mesiac odcestovat, takze sa s tym dostanem do servisu az v juli. Rovno to spojim so servisnou prehliadkou. Potesilo by, keby stacilo namazanie a nebolo by treba menit ziaden drahsi diel. Podla toho, co pisete, by to mohlo byt ono. Dakujem.
Obrázok Mazda 3 2.0i 5HB TX
Obrázok užívateľa
orso
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Bernolákovo
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod orso » Ned Júl 27, 2014 10:22 pm

Slubil som, ze napisem, ked pride na to, kde je problem.

Vraj to bola vola niekde v oblasti pastorku riadenie. Podla mechanika zodpovedala najazdneym kilometrom, ale dalo sa to upravit, takze ok. Detailne som sa ani nepytal, kedze to bolo evidentne jednoduche nastavenie.
Obrázok Mazda 3 2.0i 5HB TX
Obrázok užívateľa
orso
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Bernolákovo
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť