Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Navigacia - nova mazda 6 2013

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Navigacia - nova mazda 6 2013

Poslaťod cheeseburger » Ned Apr 20, 2014 2:15 pm

Dobry den, chcel by som sa spytat ako to vlastne funguje s tou aktualizaciou map? Ukazuje mi tam, ze som mal len na 90 dni, ktore uz vyprsali, avsak zaroven mi stiahlo nejaky balik map europy. Takisto mi to aj ponuka zakupit si aktualizaciu map. Tak teraz tomu nechapem. Predtym mi tiez ukazovalo, ze moej mapy su neaktualne, a teraz mi tam uz svieti zelena gulicka a ukazuje, ze to mam aktualne. Mam teda free aktualizacie? Alebo to budem musiet kupit? Aktualizoval som to prvykrat od kupy auta, kedze mi tam minule vybehlo, ze moje mapy su 23 mesiacov stare. Viem to nejak zistit ake stare su teraz? A na zaver este jedna otazka, trochu som posral jednu vec a kedze som trochu paranoidny bojim sa, ci som nieco fakt neposral. Zalozil som pamatovku do auta, pustil navigacku, zacali tam nabiehat percenta, a nejak som sa vrtel, nastavoval sedacku a asi pri 23% som stlacil s kolenom start/stop tlacidlo a navigacku samozrejme vypol. Potom po opatovnom zapnuti, sa uz taka obrazovka s percentami nezobrazila, len nejaka ina a dole nabiehal taky modry pasik, avsak ovela rychlejsie ako sa nacitavali predtym tie percenta. Kedze neviem ako to velmi funguje, ci sa tie mapy nacitavaju niekam do vnutornej pamate navigacky alebo ciste len z pamatovky, nemohol som nieco posrat? Dakujem vam velmi pekne za odpovede.
cheeseburger
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Apr 20, 2014 2:13 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Pia Apr 25, 2014 1:06 pm

Ak ti ukazuje TomTom Home "zelenu gulicku" :) tzn. ze mas aktualne mapy, tak asi aktualne budu. Ci sa spravne nainstalovali do auta je tazko povedat. Ked budes robit update nabuduce, je treba davat pozor, aby instalacia dobehla do konca.
Na prvy update mas narok 90 dni od kupy auta, potom je ich nutne platit. Je dobre pockat na nejaku akciu, cenu uvidis na TomTom Home. Ja mam rocnu aktualizaciu za tusim 40 EUR, co j ok.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod HuffYk » Štv Júl 03, 2014 8:46 am

zrovna vcera som robil update a po vlozeni karty do auta a zapnuti zapalovania sa ziadne % neobjavili. TomTom nabehol a podla info stranky verzia MAP je nova. Tak neviem ci to prebehlo OK alebo nie.

Ak spravne chapem tak aby fungovali tie Live services, treba SIM kartu. Tu vyzera, ze tam ani nemam (podla info stranky) cize je mi na prd, ze to davaju zadarmo na 3 mesiace :(

Len potom nerozumiem naco sa vobec v menu da zapnut Live services ak to nema SIM kartu. Netusi niekto? Mozno Bluetooth tethering? Musim este pogooglit a vyskusat
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod HuffYk » Štv Júl 03, 2014 12:46 pm

Nieco som vygooglil, tak niekomu to mozno pomoze:

problem Live services sa zda byt celkom ospevovany... Zda sa, ze modem zo SIM je pravdepodobne v kazdej 6ke, ale SW povoli aktivaciu podla GPS suradnic. Existuje tzv. Swiss "hack"

http://discussions.tomtom.com/t5/TomTom ... 604/page/3

Ak spravne chapem, tak je to cele o tom donutit navi aby zobrazil „Activate“ button na live services. Vypne sa najprv modem, prejde sa do krajiny kde Live services je enabled (napr. DE) a potom sa modem zapne. Cely postup je v linke hore. V mojom aute ale uz bola moznost aktivovat Live services, takze problem je mozno v tom, ze na SK to nejde vobec. Uvidim ak pojdem niekedy do CZ/DE/AT...

Tu je postup na vypnutie modemu:

*) switch off sound
*) switch on of radio station
*) press Volume and SeekNext
*) you should get grey screen with number touch pad on left side and some information windows on right side
*) type 20 and Enter
*) on right side you will get menu Modem On / Off
*) select Off
*) press volume twice

Dalsia skupina zaujimavych kodov je tu: http://www.mazdas247.com/forum/archive/ ... 17763.html

Anyway to access the Diagnostic Mode (not sure if thats what its really called but, that's what I'm calling it) Press the Power/Volume button and the Seek Up button together. (Press the Power/Volume button slightly earlier)

1 - Test Screen (Tapping tests different colors)
2 - Check SW (Not sure what this is)
3 - Check Speaker (Plays music one speaker at a time to make sure all are working)
4 - Signal Strength (Displays signal strength of radio)
5 - Antenna Cont (Displays whether radio antenna is on or off)
6 - Maker Code (Not sure)
7 - Check Amp (Guess it checks the Amplifier some how?)
9 - Seek Test (Tests seek function on radio)
10 - Software Version (Shows version numbers for SH, R32, USB and SAT) (Not sure what SH and R32 are)
11 - CD Test (Tests CD player)
14 - Rotary Encoder (In this mode if you turn your Volume Up/Down or turn your Tune knob Left/Right it will show you it's working just a diagnostic feature (Thanks: bigi1983)
15 - Vehicle and Navi Signal Check (Can ensure your GPS is getting Signal here)
16 - Connect Info Clear (Not sure)
17 - View Configuration
20 - Modem Setting (Turn Modem On/Off For TomTom Live Services) (Only display on models with Navigation)
37 - HF ACU Connection (Possibly something for the satellite radio) (Thanks: stromdriver)
38 - HF Soft Version (Possibly something for the satellite radio) (Thanks: stromdriver)
81 - Soft Update (Assuming this is where you would go for Firmware updates)
83 - Calibration (Calibrate your touch screen)
84 - BD Address (Not Sure)
85 - Register Edit (Not Sure)
86 - Just shows line on screen (Not sure the point of this)
87 - Displays 3 Squares that say NG (Not clue what this is for)
88 - Check SW Info (Not sure)
89 - BER TEST (BER = Bit Error Rate, is a measure of quality of a digital transmission) (Thanks: Trent_CX5)
92 - Turns on Rear Camera

Ako som uz pisal, mal som problem, ze Navi update z SD karty nejak nebezal (nevidel som ziadne %). Mozno bol problem, ze som stlacil 2x start a nie len 1x, cize zapli sa mi aj kontrolky a skusal som update v tom mode. Nasiel som takyto postup na force SW update, tak to skusim ako last moznost...

Procedure
1. Navigation unit Re-boot
For symptoms like “Navigation is freezing while operating or does not start”,
“monochrome display (colours missing) and/or GPS signal missing”, “live service no
longer available”, it often helps to switch IG off and remove the Audio Fuse 1 (15A F44)
and Audio Fuse 2 (7.5A F38) for about 5 minutes. After re-inserting both fuses and
switching IG on, TomTom navigation box will boot complete new including reading S/W
from SD-card (if you push the NAV button you will see a black screen with TomTom
logo after short time).
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron