Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

strata výkonu motora mazda 6 GH

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

strata výkonu motora mazda 6 GH

Poslaťod viki1 » Str Apr 09, 2014 8:38 pm

Ahojte,mám nasledujúci problém s mazdou 6 2-liter MRZCD 103 kw.Svieti mi kontrolka motora.Po zohriatí motora, tak asi po 10-tích km, motor prepne do núdzového režimu,stráca výkon, otáčky idú len do 2500. Diagnostika vykazuje chybovú správu P 0154, čo pravdepodobne je lamdasonda, alebo riadiaca jednotka. Nemá niekto podobné skúsenosti, mohol by mi niekto poradiť, už aj s kúpou lamdasondy do daného motora??? Vďaka!
viki1
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Apr 09, 2014 8:17 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomasVFR » Štv Apr 10, 2014 3:49 pm

Lambdasonda sa riesila a vyriesila na stranke japonec.eu
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod generator » Str Júl 02, 2014 12:49 pm

Mám ten samý problém jako viki1.
Prohledávám japonec.eu, ale nemohu najít konkrétní řešení. Také mne zajímá kde přesně je Bank2 Sensor1. Dle různých indícií je před "katalizátorem" (u dieselu asi před DPF) v druhé větvi výfukového potrubí. Ale kde to přesně je zatím nevím. Dnes snad stihnu pod auto vlízt a doufám, že to je jenom vadný kontakt, nebo jiná prkotina.
generator
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Júl 23, 2012 12:48 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod generator » Str Júl 09, 2014 12:13 pm

Dnes mi servis Mazda potvrdil vadnou lambda sondu. Cena dílu 8000,- bez DPH. Auto potřebuji mít co nejdříve pojízdné, tak mi nezbude než to akceptovat.

Máte někdo ověřené info, jaká jiná sonda lze do GH 2.2 MZR-CD použít?
generator
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Júl 23, 2012 12:48 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť