Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2.0D - problem s turbom?

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 2.0D - problem s turbom?

Poslaťod Signum » Ned Jan 26, 2014 8:33 pm

Zdravim Mazdakov.

Mam problem (s najvacsou pravdepodobnostou) s turbom. Predbezna diagnoza je, ze je pridrete. Raz auto fachci a obcas (stalo sa to 3 razy) jednoducho klekne a turbo jednoducho netaha.
Takze pekne po poriadku (auto zaziva take tri stavy :o) ):
- auto taha normalne, normalny zvuk, v podstate ziadny problem
- najcastejsie funguje tak, ze turbo taha, necitit nejaky pokles vykonu ale od momentu co turbo zacne zaberat tak zacne dost hucat (nie piskat) ako ked niekto fuka do flasky
- najhorsi stav je ze pri cca 2k otackach na 4 ako keby sa seklo, strata vykonu a piskanie
su tam ale dalsie 2 veci co ma znepokojuju:
- rychlo sa zahrieva motor (neprehrieva)
- z olejovej vane ide dym

Pevne dufam, ze to je iba pridrete turbo, ale nemoze tam byt aj iny problem?
Len dodam ze cca pred pol rokom som mal tiez problem s vykonom, ale bolo to vahou vzduchu - precistili sme ju a dotiahli tesnenie.
Vedeli by ste poradit?
Signum
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Apr 16, 2013 7:04 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod MisoMt » Pon Jan 27, 2014 8:29 am

Zacni tym ze si pozries podlozky pod vstrekmi to koli tomu dymu unikaju Ti tade spaliny ktore maju ist do vyfuku a nasledne ich spat natahuje turbo a vhana ich do sania a tak stale dookokola. Zaroven sa straca kompresia. Ak tento stav trva uz dlhsie tak si zhod olejovu vanu a pozri saci kos ol. cerpadla zaroven vymen olej je zakarbonizovany lebo ho prehrievaju spominane spaliny. A doporucil by som urobit aj korekcie vstrekovacov ...
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť