Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

pri aktivacii nesvieti asr, pritom esp(dsc) svieti..

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

pri aktivacii nesvieti asr, pritom esp(dsc) svieti..

Poslaťod miroslavvv » Uto Jan 21, 2014 9:11 pm

Zdravim kolegovia,

pred casom mi pri akceleracii zacala preblikavat kontrolka asr/esp(dsc). aj pri miernej akceleraci, dokonca este aj na trojke pri styridsiatke! Diagnostika nasla tuto chybu: C1119 "Moment motoru - skutecna hodnota Vadný". V servise s tym nevedeli nic spravit. Po case to preblikavat prestalo (ja uz som myslel, ze kvoli tomu, ze som mal vpredu nove gumy a vzadu trojrocne..ale vraj to je volovina). Teraz, par mesiacov neskor sa deju divne veci. ASR (protipresmykovy system) aj ESP/DSC (protismykovy system) maju tu istu kontrolku, ktora preblikava, ked je niektory z tychto systemov aktivny. No a mne ta kontrolka preblikava, ked je aktivne ESP (blikala ako diva, ked ma dnes rano smyklo na moste, aj ked nechapem preco ma smyklo), ale NEPREBLIKAVA, ked je aktivne ASR (skusal som pretacat kolesa pri rozbehu - nebliklo, skusali to dnes v servise, podla nich ASR funguje, akurat nepreblikava ta kontrolka). Pritom kontrolka je funkcna, lebo pri aktivacii ESP blika..
Bojim sa tychto elektronickych vad, lebo clovek netusi, co je za tym. Ci je to volovina alebo ma to pri najblizsej prilezitosti slahne do jarku, lebo ESP si zmysli zablokovat v zakrute koleso :D Nestretli ste sa niekto s niecim podobnym?

vdaka za kazdu relevantnu radu.
miroslavvv
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Jan 21, 2014 8:46 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Myso » Str Jan 22, 2014 11:44 am

S podobnym som sa stretol, ked boli rozne rozmery pneu na prednej a zadnej naprave (Volvo V40). Nad 40km/h bol rozdiel v otacani kolies dostatocny na to, aby zacalo ESP zasahovat a blikat.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod miroslavvv » Str Jan 22, 2014 1:27 pm

Myso píše:S podobnym som sa stretol, ked boli rozne rozmery pneu na prednej a zadnej naprave (Volvo V40). Nad 40km/h bol rozdiel v otacani kolies dostatocny na to, aby zacalo ESP zasahovat a blikat.


mne sa to dialo ale do rychlosti tak max 50 km/h. pri rychlejsej jazde uz nie. a iba pri akceleracii, teda iba ked sa zvysovala rychlost auta. ako keby ASR zaznamenal pretacanie kolies hnanej napravy. ale pritom sa vobec nepretacali. pri rovnomernej jazde to nebliklo nikdy. navyse pneu maju rovnaky rozmer, akurat tie zadne su o par mm viac zjazdene. hm, ze by to bolo tym? pravda je, ze ked som prezul na zimne, ktore su zjazdene rovnako, tak to prestalo pri akceleracii preblikavat. resp ASR prestalo svoju aktivitu oznamovat uplne :)
miroslavvv
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Jan 21, 2014 8:46 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod zobaniezrniek » Str Feb 05, 2014 11:00 pm

Miroslavvv, len pre zaujimavosť keby si skúsil prehodiť predné kolesá za zadné a išiel sa odviesť určite sa to zmení ak je to v tom tak si možeš hned objednať ešte dve také nové gumy :spik2
zobaniezrniek
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str Feb 05, 2014 10:38 pm
Bydlisko: Nitra
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Vlado11 » Uto Mar 11, 2014 8:13 pm

daj si na to pozor, lebo kým je auto v záruke tak ti v servise povedia že to nič nie je a že to resetuju (ako mne), ale po záruke budú pýtať 2800 e za výmenu riadiacej jednotky! ak máš auto v záruke okamžite žiadaj výmenu riadiacej jednotky. Z touto závadou neprejdeš STK!!!
miroslavvv píše:Zdravim kolegovia,

pred casom mi pri akceleracii zacala preblikavat kontrolka asr/esp(dsc). aj pri miernej akceleraci, dokonca este aj na trojke pri styridsiatke! Diagnostika nasla tuto chybu: C1119 "Moment motoru - skutecna hodnota Vadný". V servise s tym nevedeli nic spravit. Po case to preblikavat prestalo (ja uz som myslel, ze kvoli tomu, ze som mal vpredu nove gumy a vzadu trojrocne..ale vraj to je volovina). Teraz, par mesiacov neskor sa deju divne veci. ASR (protipresmykovy system) aj ESP/DSC (protismykovy system) maju tu istu kontrolku, ktora preblikava, ked je niektory z tychto systemov aktivny. No a mne ta kontrolka preblikava, ked je aktivne ESP (blikala ako diva, ked ma dnes rano smyklo na moste, aj ked nechapem preco ma smyklo), ale NEPREBLIKAVA, ked je aktivne ASR (skusal som pretacat kolesa pri rozbehu - nebliklo, skusali to dnes v servise, podla nich ASR funguje, akurat nepreblikava ta kontrolka). Pritom kontrolka je funkcna, lebo pri aktivacii ESP blika..
Bojim sa tychto elektronickych vad, lebo clovek netusi, co je za tym. Ci je to volovina alebo ma to pri najblizsej prilezitosti slahne do jarku, lebo ESP si zmysli zablokovat v zakrute koleso :D Nestretli ste sa niekto s niecim podobnym?

vdaka za kazdu relevantnu radu.
Vlado11
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Mar 16, 2013 5:31 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod miroslavvv » Uto Mar 11, 2014 8:38 pm

zobaniezrniek píše:Miroslavvv, len pre zaujimavosť keby si skúsil prehodiť predné kolesá za zadné a išiel sa odviesť určite sa to zmení ak je to v tom tak si možeš hned objednať ešte dve také nové gumy :spik2


nie je to tak ako pises. teraz mi to robi aj so zimnymi gumami, ktore su zjazdene rovnako.
miroslavvv
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Jan 21, 2014 8:46 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron