Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kde hľadať chybu v motore, keď žerie olej

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

kde hľadať chybu v motore, keď žerie olej

Poslaťod Zdenka » Pia Jan 10, 2014 5:47 pm

Zdravím, som tu nová a už trošku zúfalá, tak sa obraciam na vás s prosbou o radu. Kúpila som mazdu 6, 2005, 2.0, nafta 100kw. Po pár jazdách do Nemecka a prejdení cca 5000 km som s hrôzou zistila,že zmizol skoro celý olej 3l, keď začala svietiť kontrolka. Tak som skúšala po známych zisťovať a postrašili ma turbom. auto som zaniesla k známemu, ten zistil, že turbo je v poriadku, ale motor nemá tlaky ako má mať (namiesto30, 22) a že asi treba vymeniť krúžky. Ale nehovoril to presvedčivo a z jeho rečí som pochopila, že to nemusí byť len toto, a keď to nepomôže, môžu to byť guferá a cenovo to už je skoro ako nový motor. na fórach som sa dočítala, že ani kúpa nového motora nemusí byť výhra, keďže neviem vopred v akom bude stave. Čo by ste mi poradili prosím? Zbaviť sa auta alebo risknúť drahé opravy, ktoré aj tak nemusia pomôcť, keď sa už raz načne motor?Dlho som sa rozhodovala práve pre mazdu, ale táto skúsenosť ma odrovnala a bojím sa, že som kúpila auto, ktoré už bolo určené na odpis.
Ďakujem za všetky rady vopred.
Zdenka
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Jan 10, 2014 5:20 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod SEMO » Pon Jan 13, 2014 6:14 pm

Moja rada je ak ho chceš užívať dlhodobo tak zainvestuj. Ak len rok, dva a potom predať, tak by som tam dal hustejší olej (10W40 ak to povoľuje výrobca) a samozrejme nie ten najdrahší. Také riešenie sa ti viac finančne vyplatí.
Obrázok
Každý myslí na seba, len ja myslím na mňa...
Obrázok užívateľa
SEMO
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Aug 03, 2006 4:12 pm
Bydlisko: HE 06601 Sk

Poslaťod TomasVFR » Pon Jan 13, 2014 7:17 pm

Ked na tomto motore zacne svietit kontrolka oleja, tak v 99% je motor pridrety + chytene turbo. Ked kupis druhy motor a ten nebude mat problem s mazanim a nebude mat nabehanych 600tkm tak nebudes mat problem. Treba ale rozumne vyberat a nedat sa nachytat na super zaruky a podobne habadury, najlepsie ked ti ho predajca aj namontuje aby sa potom nemohol vyhovarat, ze sa poskodil neodbornou montazou.
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť