Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

EGR ventil

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

EGR ventil

Poslaťod erlangen » Pia Jan 10, 2014 8:59 am

Caute mazďáci.

Svoj problem s DPF filtrom som už popisoval v inej správe. Napriek tomu usádzanie DPF filtra stále pokračuje, vcera som bral auto zo servisu (150e v prdeli) a to len precistil DPF vynutenou regeneráciou a precistil EGR ventil. Ked som sa ho opýtal preco sa zanáša, povedal mi, ze bolo 47 pokusov o regeneráciu pocas 2 mesiacov co som bol s tym istym problemom v servise a to som najazdil za tu dobu 4700 km.
Ale zhruba 2 týždne predtým som mal tušáka že sa dačo zase dokašle, lebo pri zaradenom druhom alebo treťom stupni keď som jemnučko pridal plynu, tak som cítil také jemne trhanie auta, neviem co to môže byť, myslim ze EGR ventil, lebo ked mi ho minule rozobrali a vycistili tak to potom 2mesiace nerobilo, az teraz to zase zacalo. Diagnostika nepovedala nič, všetko je v poriadku. Ale daco nie je. Este iny servisak v neautorizvanom servise mi povedal, ze skusit dat dáku aktualizáciu softwaeru, ze to môže byť aj tým. Neviem som z toho nešťastný, už som vysolil dosť peňazí. O trvalom odstránení nechcem ani počuť, lebo planujem cestovať cez rakúsko a keby ma tam zastavili policajti tak sa nedoplatím.

Erlangen
erlangen
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Mar 26, 2012 10:06 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod amos.zamba » Uto Sep 15, 2015 8:31 pm

Mám úplně stejný problém. Vyřešil jste ho?
amos.zamba
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Sep 15, 2015 8:21 pm
Bydlisko: Havířov

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť