Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

323F BA rv.95 neštartuje

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

323F BA rv.95 neštartuje

Poslaťod SEMO » Štv Jan 09, 2014 5:34 pm

Ahojte, asi pred mesiacom mi mazda po zahriati začala trhať v nízkych otáčkach (<2000). Neskôr už aj za studena. Pred necelým týždňom začala isť strašne nepravidelne, ako keby na tri valce (zvuk ako traktor). Tipoval som to na sviečky (50000km). Chcel som ich ísť kúpiť ale už nenaštartovala. Najazdené ma 240000km a do teraz vždy naštartovala. Po výmene sviečok nič, štartér točí ale motor sa nechytá. Vytočil som sviečku a bola mokrá, takže palivo by malo vstrekovať. Urobil som diagnostiku MCU a žiadna chyba. Našiel som chybný kondenzátor na rozdeľovači (0,47uF nameraná 0,001uF) vymenil som ho a žiadna zmena. Vymenil som palec, veko rozdeľovača aj zapaľovacie káble a žiadna zmena. Napojil som staré sviečky na káble a položil ich na kryt hlavy a otočil kľúčom zapaľovania poloha štart. Každá sviečka hodila iskru v správnom poradí (predpokladám). Tak kde je zrada??? :hmmhmm
Obrázok užívateľa
SEMO
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Aug 03, 2006 4:12 pm
Bydlisko: HE 06601 Sk

Poslaťod SEMO » Ned Jan 12, 2014 8:05 pm

Urobil som posledný zúfalí krok. Pomocou striekačky som do každého valca vstrekol trochu benzínu (ten istý čo mám v nádrži). Natočil sviečky odpojil vstreky a skúsil štartovať (cca 5sec). Potom som naspäť zapojil vstreky a skúsil štartovať cca 10 sec. a motor sa chytil. Teraz beží bez problémov, pritom konektory na vstreky som prečisťoval sprejom na kontakty už skôr (pred troma dňami). Niekedy mám pocit že to auto má vlastný rozum :spik2
Obrázok
Každý myslí na seba, len ja myslím na mňa...
Obrázok užívateľa
SEMO
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Aug 03, 2006 4:12 pm
Bydlisko: HE 06601 Sk

Poslaťod emilio7 » Ned Jún 19, 2016 9:26 am

SEMO píše:Urobil som posledný zúfalí krok. Pomocou striekačky som do každého valca vstrekol trochu benzínu (ten istý čo mám v nádrži). Natočil sviečky odpojil vstreky a skúsil štartovať (cca 5sec). Potom som naspäť zapojil vstreky a skúsil štartovať cca 10 sec. a motor sa chytil. Teraz beží bez problémov, pritom konektory na vstreky som prečisťoval sprejom na kontakty už skôr (pred troma dňami). Niekedy mám pocit že to auto má vlastný rozum :spik2




Ahoj je to dlhá doba čo som tu nebol ale otec potrebuje zohnať ten kondenzátor na rozdelovač co má 0,47uF, kde si to zohnal lebo to nikde v obchode neviem zohnať alebo zle hladám ???
emilio7
Opytovateľ
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto Máj 16, 2006 11:00 am
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod SEMO » Pon Júl 04, 2016 11:46 am

emilio7 píše:
SEMO píše:Urobil som posledný zúfalí krok. Pomocou striekačky som do každého valca vstrekol trochu benzínu (ten istý čo mám v nádrži). Natočil sviečky odpojil vstreky a skúsil štartovať (cca 5sec). Potom som naspäť zapojil vstreky a skúsil štartovať cca 10 sec. a motor sa chytil. Teraz beží bez problémov, pritom konektory na vstreky som prečisťoval sprejom na kontakty už skôr (pred troma dňami). Niekedy mám pocit že to auto má vlastný rozum :spik2




Ahoj je to dlhá doba čo som tu nebol ale otec potrebuje zohnať ten kondenzátor na rozdelovač co má 0,47uF, kde si to zohnal lebo to nikde v obchode neviem zohnať alebo zle hladám ???


Ja som použil niečo také: http://avelmak.sk/index.php?lm=338&pg=det&article=64611
jeden koniec o kostru (pod skrutku ktorá drží ten originál) a druhý na rozdeľovač (tak ako je na originálnom...) Nakoniec som ho uchytil plastovou sťahovacou páskou o rozdeľovač. Svoju funkciu to plní na 100% aj keď to nieje originál.
Obrázok
Každý myslí na seba, len ja myslím na mňa...
Obrázok užívateľa
SEMO
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Aug 03, 2006 4:12 pm
Bydlisko: HE 06601 Sk

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron