Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 2 podsvietenie fukarov, motor, prevodovka, voda

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 2 podsvietenie fukarov, motor, prevodovka, voda

Poslaťod Pimpo » Ned Dec 01, 2013 2:15 am

Ahojte,

Chcel by som sa opýtať, ako mám vybrať ten stredový panel kde je rádio, resp. kde sú tie kolieska na stredovom panely nastavovanie fukarov, teploty a klapky fúkania? Ide o to, že sa mi vypálili žiarovky a chcel by som si ich vymeniť, ale ako som sa snažil tak som sa snažil neprišiel som na to ako sa to dá. :buuu:

Ide vlastne o toto :
http://www.led-dennesvietenie.sk/img/p/ ... -large.jpg

A ešte som sa chcel opýtať, nerád by som zakladal ďalšie témy, ak si toto niekto už prečíta tak snáď mi odpoviete aspoň na jednu z mojich ťažkostí. Keď ráno natočím auto, a vonku je okolo tej 0 tak kým sa mi autíčko zohreje tak sa mi z neho ozýva piskľavý zvuk. Keď vymačknem spojku tak to piští, a keď ju pustím tak prestane. Neviete čo s tým môže byť?

A keď sa rozbieham, tak občas zapíska spojka, robí to hlavne na 1 a 2 rýchlostnom stupni, je to normálne alebo musím meniť celú spojku ? ( aj po zohriatí na prevádzkovú teplotu )

A chcel som sa opýtať,
A posledná vec : občas pri rozbiehaní, mi autíčko tak zacuká, a kedysi dávnejšie sa mi vyhodila aj porucha niečo s prvým cilindrom, odvtedy nič, len teraz postupne sa mi to zase vracia. Môže byť chyba v lambda sonde? Pretože tam mám nejakú univerzálnu za pár " šupiek " keďže som vtedy nebol pri peniazoch. Občas to vyhodí aj chybu tej sondy, takže môže ona tak veľmi ovplyvniť chod motora, že to potom trošku zacuká? Nie je to cítiť mechanické, ani prešmyknutie spojky.

A ešte drobnosť : keď vonku zaprší, tak mi natečie do rezervy voda. Zistil som, že to tečie okolo zadných svetiel, tak som to rozobral kúpil nové tesnenia čo tam sú a furt to preteká. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Rozmýšľam, že tam natlačím silikon, koľko sa zmestí, len či si tá blbá voda zase nenájde inú cestu.
Diky moc za ochotu, že ste si toto vôbec všimli, a prečítali, a veľká vďaka za každú radu.

Pimpo
Pimpo
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Nov 30, 2013 9:24 am

Poslaťod majki » Uto Dec 03, 2013 10:10 am

Rok vyroby? Motor?

A ten odkaz si zle vlozil ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pimpo » Str Dec 11, 2013 7:59 pm

Rok je 2003 a motor 1,4. Ale už je po starosti :)
Pimpo
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Nov 30, 2013 9:24 am

Poslaťod MartikRA » Str Jan 29, 2014 9:10 am

A jaks to vyřešil. Mám taky vodu v rezervě. Opravdu to bylo jen kolem zadních světel na karoserii?

Středový panel jsem taky zkoušel odmontovat. šroubky pod ovladačema jsem vyšrouboval, ale nejde ven. Prý to drží ještě šroubek od kaslíku. Ale už jsem na to nekoukal.

Nevyřešils to jen prodejem? :prdel
Mazda 2 2004 1,4CD
MartikRA
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Apr 10, 2012 11:23 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť