Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Demio - podsvietenie tlačidla klímy a ohrievania

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Demio - podsvietenie tlačidla klímy a ohrievania

Poslaťod Veyron » Pia Nov 29, 2013 7:27 pm

Zdarec, prestalo mi svietiť podsvietenie tlačidla ohrievania(ako vidno na prvej fotke) a tak isto aj aj to druhé tlačidlo na klímu.
Obrázok
Strávil som nad tým niekoľko hodín, ale bez návodu je ťažko robiť dačo takéto kde je taký zlý prístup a keď pritom môžem ľahko čokoľvek poškodiť.
Každopádne dostal som sa asi tak k tomu, že som odpojil od daného tlačítka kábel, ďalej tú koncovku do ktorej bol kábel zapojený, ale ďalej sa už neviem pohnúť...možno už stačí iba vytiahnuť to nejako, ale nechcem to poškodiť a je k tomu veľmi zlý prístup, teda do toho ani nevidím.
Tu je pár fotiek:
Tato je maximum čo vidím očami:
Obrázok
Z vrchu (na pravej strane je odpojené tlačidlo, na ľavej zapojené):
Obrázok
Z boku:
Obrázok
Zadný pohľad na odpojené tlačidlo:
Obrázok
Obrázok
Viete mi prosím nejako poradiť?
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Pia Nov 29, 2013 8:25 pm

Z ktoreho roku je to Tvoje Demio ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Veyron » Pia Nov 29, 2013 8:28 pm

po facelifte (čo poznáš aj podľa tej fotky ovládania klímy), teda 2002 (1.5 Exlusive a v top stave...od max výbavy chýba asi iba strešné okno :) )
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Pia Nov 29, 2013 9:24 pm

CLICK na zvaecsenie
Demio Mazda2 DY 2003-

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Text z obrazkov ... mozes pripadne dat do akehosi prekladaca Google translate a pod.

Removal
1. Remove the audio unit side retaining screw.
2. Remove the left-hand glove compartment.
Fully open the glove compartment and pull it out of the hinges.
3. Disconnect the air inlet blend door actuating cable from the control mechanism at the heater core and evaporator core housing.
Detach the outer cable from the bracket.
4. Disconnect the temperature blend door actuating cable from the control mechanism at the heater core and evaporator core housing.
Detach the outer cable from the bracket.
5. Disconnect the air distribution blend door actuating cable from the control mechanism at the heater core and evaporator core housing.
Detach the outer cable from the bracket.
6. Remove the rotary switches and the recirculation actuating switch.
7. Remove the instrument panel console retaining screws.
8. Detach the instrument panel console from the instrument panel.
9. Remove the instrument panel console.
10. Disconnect the climate control assembly electrical connectors.
11. Remove the climate control assembly.

Installation
1. To install, reverse the removal procedure.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Veyron » Pia Nov 29, 2013 9:48 pm

uf, no možno to pomôže, teda ak je to podobné, ale nemáš náhodou aj na prvú generáciu po facelifte, teda ako som písal mám 2002 (teda tá čo sa robila od 2000 do 2003), to čo si sem hodil je pre druhú generáciu teda od 2003 po asi 2005 alebo 2007(ak sa to pri facelifte nezmenilo), teda tá čo sa u nás už volá ako Mazda 2 (názov Demio si od druhej generácie prenechali len pre Japonsko).

Ak nie, tak skúsim či nepomôže aj toto, ale je dosť možné, že to bude dosť odlišné, keďže sa to líši nie len na pohľad, ale druhá generácia Demia sa robila už v spolupráci s Fordom a teda ide o kompletne odlišné auto resp. o Fiestu.
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Pia Nov 29, 2013 11:14 pm

Bohuzial, mam pomocku iba na tuto mazdu http://www.auto-data.net/en/?f=showImages&image_id=5278
ani na svoju M2 DE nemam servis manual :-(
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Veyron » Sob Nov 30, 2013 5:17 pm

No nejak som to rozobral trošku viac, dostal som i lampičku z tade, aj keď ešte ani neviem ako ju dostanem späť. Tá lampička nevypadá prepálená, ale skúšal som nejak obnoviť kontakty a nefungovala. A dokonca aj tá ktorá podsvieťuje zapnutie klímy, tak aj tá po novom rozobratí nesvieti (keď som to len tak zapojil na kábel a otočil kľúčom, tak len tak preblikla). Nejaké nápady čo s tým mám spraviť?

Fotka prednej strany (oranžovou som na všetkých fotkách značil samotné tlačidlá, zelenou tie lampičky kvôli ktorým som to rozoberal a červenou tú lampičku čo začne svieti po stlačení tlačidla a tá mi na klíme ani po rozobratí nesvieti, iba preblikne):
Obrázok

Fotka tlačidla zo zadnej strany po vybratí modulu tlačidla:
Obrázok

Vybratý modul tlačidla:
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Veyron » Ned Dec 15, 2013 6:38 pm

Obrázok
Tak nakoniec sa to podarilo. Tú "objímku", teda ten krúžok na tej doštičke tlačidla, do ktorého bola tá žiarovka "zakrútená", tak ten som prv vyčistil, následne pozinkoval a nakoniec ešte potrel takým mazadlom na elektrické kontakty a zatiaľ to vypadá, že to funguje. Aj keď ktovie dokedy, ale tak dúfajme, že už na večnosť :)

A to tlačidlo z palubovky šlo vybrať tak, že som musel prv veľmi maličkými skrutkovačmi vybrať ten predný kryt tlačidla a potom keď som odpojil zo zadu to tlačidlo, tak celé vypadlo.
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť