Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nové či repas turbo

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Nové či repas turbo

Poslaťod George » Str Nov 06, 2013 7:01 am

Zdravím

Nedávno jsem se tu ptal, zda je normální spotřeba oleje kolem litru na 5 000 km. Tak odpověď už znám :). Není. A včera jsem zjistil proč. Odešlo mi turbo. Právě tam se mi ztrácel ten olej. Co naplat. Auto je v servise a čekám na ortel, zda se bude dát repasovat nebo ne. Nicméně, neznáte někdo přibližné ceny za repasi, či za nové turbo na Mazdu 6 2003 turbo diesel 100 kW? Nové turbo samo nemusí být originál, neb jsem někde četl, že přímo v Mazdě za něj snad chtějí přes 40 000 Kč (cca 1600 Euro). To auto samo má hodnotu tak těch 40 - 55 000 dle mého, i když má max. výbavu včetně navigace. Tak si říkám, abych nedal za výměnu či repasi turba pomalu celou aktuální hodnotu auta :(.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MisoMt » Str Nov 06, 2013 7:16 am

V cechach je dost firiem co ponukaju repas,cena okolo 7000 az 8000 tisic, A ci repas alebo nove? Na to si si uz odpovedal sam jeden znamy jazdi na repase uz 2 roky ja torchu kratsie a asi bude takych viac.Starsie original by som nebral,nieje tam istota v km co udavaju apri repase davaju rok zaruku
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod George » Str Nov 06, 2013 7:49 am

Starší originál nechci. Jde o to to, že to moje turbo např. zrepasovat nepůjde (teoreticky - to se teprve dozvím dneska). Tedy nebudu moct dát své turbo výměnou za repasované nebo jej přímo nechat repasovat. Jde pak koupit přímo repasované turbo s tím, že to svoje vyhodím? Někde jsem se dozvěděl, že to jde jen výměnou, že buď mi zrepasují moje turbo, nebo jim dám to svoje a oni mi dají jiné už zrepasované (abych nečekal než se to opraví). Jinak bych prý musel koupit turbo nové. A zde mě pak zajímá jestli je více možností. Nějaká druhovýroba, jiná značka. Nechce se mi za nový turbo dát 40 000. Nevím, jestli jsem to napsal srozumitelně.

Takže otázka je také, pokud moje turbo repasovat nepůjde, dá se někde repasované koupit a to moje vyhodit? Nebo budou chtít vždycky to moje výměnou?

třeba tady http://www.turbosport.cz/284-rvj32.html repas prodávají ale chtějí to staré turbo. A to když bude v háji tak mě pošlou do .....

edit:

http://www.turba.cz/produkty-mazda-184 tak tady to jde, jenom navýší cenu o 2000 když se nedodá starý díl. 10 za turbo není úplně blbý ne?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Str Nov 06, 2013 8:51 am

http://www.alibaba.com/product-gs/75433 ... 08262.html

strasne sa mi paci, ked da niekto udaj o vydrzi, ze dva roky :dobry to ma ohromnu vypovednu hodnotu :jo
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MisoMt » Str Nov 06, 2013 9:14 am

Naposledy upravil MisoMt dňa Str Nov 06, 2013 9:26 am, celkovo upravené 1
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod MisoMt » Str Nov 06, 2013 9:20 am

TomasVFR píše:http://www.alibaba.com/product-gs/754334731/Turbochargers_RHF4V_RF5C_13700_VJ32_MZ1108262.html

strasne sa mi paci, ked da niekto udaj o vydrzi, ze dva roky :dobry to ma ohromnu vypovednu hodnotu :jo

skusim sa teda ozvat o dalsie dva roky ako chodi apotom o dalsie ..... :o) . K cene prirataj postovne cca 60 eur mozno viac pri 6 kg baliku a dph 20% a clo xx %
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod TomasVFR » Str Nov 06, 2013 2:32 pm

Nepochopil si to, ten link som sem dal preto, ze ten poliak co to bude akoze repasovat (nazvyme ho Maciek) kupi od alibabu diely, osolicha to tvojwe s pieskovacku a nasype tam cinsky sunt, alebo sa Maciek pohrabe vzadu za dielnov v kope a nejaky vhodny diel tam dopasuje :lol
a ani to druhe si nepochopil, nepis mi tu po dvoch rokoch, normalne mi napis kolko to ma nabehane, ked 100tkm tak posli Maciekovi flasu vodky :palec
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MisoMt » Str Nov 06, 2013 3:03 pm

TomasVFR píše:Nepochopil si to, ten link som sem dal preto, ze ten poliak co to bude akoze repasovat (nazvyme ho Maciek) kupi od alibabu diely, osolicha to tvojwe s pieskovacku a nasype tam cinsky sunt, alebo sa Maciek pohrabe vzadu za dielnov v kope a nejaky vhodny diel tam dopasuje :lol
a ani to druhe si nepochopil, nepis mi tu po dvoch rokoch, normalne mi napis kolko to ma nabehane, ked 100tkm tak posli Maciekovi flasu vodky :palec
No ma to okolo 40 t km ( nie moje) cize este do tych 100 t este vela chyba. Niekto tu asi uz repas ma tak moze napisat jeho nazor ci mu vydrzalo dlhsie,ked nie nech napise ze je to .... kupovat repas. A ci to repasuje poliak ci slovak je jedno cena noveho original je aspon pre mna nedostupna. Tvoj nazor je teda nekupovat repasovane turbo. Cize nove,pouzite alebo ......?
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod TomasVFR » Str Nov 06, 2013 6:49 pm

To je kazdeho vec, len ked davat repasovat,tak vediet kam, nie sa rozhodovat podla ceny.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MisoMt » Štv Nov 07, 2013 7:22 am

Vies teda nieco doporucit?
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod TomasVFR » Štv Nov 07, 2013 9:10 am

to by bola reklama :o)
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MisoMt » Štv Nov 07, 2013 10:49 am

TomasVFR píše:to by bola reklama :o)
Aha Tomas pravdu. Tak potom nic :(
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod George » Štv Nov 07, 2013 6:02 pm

tak nakonec je turbo ok. Jsou v háji podlozky pod vstrikama a nejaky dalsi srandy. Turbo nebude treba :). Dnes se dozvim cenu za opravu. K tomu tesneni na ventilovy viko. No vypada to zatim na 10-15 000 za opravu :(
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MisoMt » Pia Nov 08, 2013 6:52 am

:o) fuha robis paniku. Kto Ti teda diagnostikoval vadne turbo ked si okolo neho robil take ..... Ak to je ten isty pan co chce 10 az 15000 za vymenu podloziek plus nejake srandy,tak by som vymenil radsej toho pana. Tie podlozky som Ti pisal ako prve. Cena u nas okolo 1 euro za kus tesnenie vika asi 10 eur ten zvysok neviem za co. Daj si este pozriet saci kos olejoveho cerpadla a rovno si daj nastavit volu ventilov ked uz budu vstreky von. Plus vymen olej. Cena materialu 60 eur a robota .....
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod George » Pon Nov 11, 2013 12:40 am

To jsme diagnostikovali lajckým pohledem na turbo přes který tekl olej rovnou na silnici :) než jsem to dal do servisu, kde mi řekl, že to turbo být opravdu může (ale nemusí). Tak jsem se po něm rovnou sháněl :). Ten člověk co mi to opravuje to naopak rozebral a chybu našel :). Jinak podložky určitě nejsou za 1 Euro. Nedají se koupit v druhovýrobě (teda pokud jsme nehledali blbě). Musí se koupit originál, stejně jako těsnění pod víko a Mazda v Českých Budějovicích za to chce raketu.

Výměna oleje je samozřejmá.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť