Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 klepanie motora 2.0 diesel

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 klepanie motora 2.0 diesel

Poslaťod Domica » Uto Okt 15, 2013 7:46 pm

Zdravím páni,

chcel by som sa poradiť. Mám Mazdu 6 2.0 diesel 100 kW 2002. Po naštartovaní za studena mi nepravidelne klepe motor. Ozýva sa to zľava od motora, keď sa postavím oproti autu. Po chvíľke (ako sa zohreje motor - stačí prejsť 200 m) to stíchne a nepočuť žiadny podozrivý zvuk. Prednedávnom som menil voľnobežku alternátora, ložisko kompresoru na klíme, vodiacu kladku a remeň. Čo by to mohlo byť? Resp. viete mi odporučiť dobrého automechanika, ktorý by sa na to vedel pozrieť v Galante a okolí (Trnava, Nitra, Bratislava). Ďakujem veľmi za odpovede.

Fero
Domica
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Apr 05, 2013 4:44 pm

Poslaťod MisoMt » Str Okt 16, 2013 10:53 am

No ak to nieje sekundyrna rozvod,su ventili dobre nastavene a olej vymeneny a podla specifikacie (naj mazda) tak sa pravde podobne sa zacinaju sa ozyvat vstreky ohla by pomoct korekcia ale myslim ze zatial to netreba riesit.Ak by sa cas klepania predlzoval potom mozno.
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod Domica » Str Okt 16, 2013 5:57 pm

Ďakujem za radu. Olej je OK, akurát ventily som nešteloval. Musím niekoho na to zohnať. Pre istotu ho dám na diagnostiku. Ešte poprosím, či niekto nepozná skúseného automechanika z okolia Galanty, resp. Nitry a Trnavy (keďže autorizákom veľmi nedôverujem). Ďakujem.

Ešte prikladám aj video zo štartu, po tom čo auto 2 dni stálo:

http://www.ulozisko.sk/642294/MOV_0427.mp4
Domica
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Apr 05, 2013 4:44 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron