Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 - nefunguje klima

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 - nefunguje klima

Poslaťod Lukemob » Pon Júl 29, 2013 8:32 am

Ahojte!

Prosím o radu. Mám problém s klimatizací, který začal asi před měsícem. Klima vůbec nefunguje, když ji zapnu, tak jde jen horký vzduch.

Nedalo mi to, tak jsem jel do autorizovaného servisu Mazdy. Provedli diagnostiku a ta dopadla v pořádku, že chybí pouze chladící kapalina. Tak ji doplnili společně s barvivem, kdyby kapalina unikala, tak uvidí kudy.

Po doplnění klima zase fungovala, ale ne moc dlouho. Cca po měsíci zase přestala chladit, tak jsem ihned jel do servisu. Přišlo se na to, že jsou vadné trubky klimatizace a chladič. Cena činí 13.000 Kč bez DPH za díly.

Chci se zeptat, je opravdu možné, že by byl vadný chladič (i přesto, že klimatizace funguje, když má kapalinu)? Chápu, že v potrubí může být dírka, kudy to uchází. Případně, existuje nějaké levnější řešení?

Díky za odpověď!
Lukáš
* Minulost *: Mazda 626 GF r.v. 2000 Sedan

Mazda 6 GG hatchback, r. v. 2006, 2.0 benzin 108 kw
Lukemob
Pisateľ
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Uto Jan 19, 2010 5:28 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Pon Júl 29, 2013 10:20 am

Chladic moze byt tiez deravy.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod andree » Štv Aug 01, 2013 5:56 pm

a taky to muze uchazet i pres kompresor, to by ses potesil jeste vic.. :-)

tohle by trochu nepomohlo?
http://www.e-cat.cz/c-491_196853_4271_1 ... izace.html

http://www.e-cat.cz/c-491_196853_4271_1 ... rniky.html

trubky tam ale nevidim, ale stejnak, na tom chladici bys tak 2-3K usetrit mohl?
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Poslaťod mor_PH_eus » Str Okt 23, 2013 1:06 pm

Ahoj, mne tiež nejde klíma, praskol mi výparník klímy, dal som vymontovať za 200€, dal som to zavariť a potom za 200€ vmontovať späť ale samozrejme že mi to prasklo znova :buuu: takže teraz to mám len tak dnuka, klíma nefunguje ale v zime mi je to jedno. Mám druhý z rozbitej mazdy a ten dám vmontovať dakedy na jar a samozrejme za 200€ tak snáď mi to tam už vydrží dlho...
Mazda 6 2,3i Sport 2002...
Obrázok užívateľa
mor_PH_eus
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Sob Jún 29, 2013 12:59 pm
Bydlisko: LC, momentálne TT...
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť