Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

trhanie auta,strata vykonu

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

trhanie auta,strata vykonu

Poslaťod romino » Sob Júl 20, 2013 9:41 pm

Čaute mazdaci mam taky problem,vlasnim mazdu 323F,BJ 1,5 16V r.v.2000 a pri stlačení plynoveho pedalu mi trha s autom a stratí vykon,može to robiť snimač vahy vzduchu,alebo poradte mi kde može byť problem.Za skoru odpoved vopred ďakujem Roman.
Mazda 323F BJ, r.v.12/2000, 1,5-16V,
romino
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Feb 13, 2011 2:28 pm

Poslaťod TomAnt » Sob Júl 20, 2013 10:15 pm

Sviecky, kable ku svieckam, BAC ventil (ak mas)...
pricin moze byt celkom dost, zacni tymi kablami, tie si vies pozicat a vyskusat... od najlacnejsieho po najdrahsie...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod jan.ursitz » Uto Júl 23, 2013 11:02 am

nema auto aj znizeny vykon a na volnobehu ma nestale otacky?
Obrázok užívateľa
jan.ursitz
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Júl 14, 2013 11:32 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod romino » Str Júl 24, 2013 9:38 pm

jan.ursitz píše:nema auto aj znizeny vykon a na volnobehu ma nestale otacky?

Čau ano auto mi robí to čo si napísal,vieš čo to može byť.
Mazda 323F BJ, r.v.12/2000, 1,5-16V,
romino
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Feb 13, 2011 2:28 pm

Poslaťod jan.ursitz » Pia Aug 02, 2013 1:00 pm

To by som aj ja rad vedel :o) Mam mazdu 323f bj 1,5 16v 1998 a robi mi to iste. Neviem uz co s tym.
Ale urcite skus vymenit kable na svieckach. Ja som vymenil len dva, kupis to do 15€. Auto odvtedy ide ovela lepsie.
Tie dalsie dva na ktorych su aj cievky su kus drahsie. stoja do 50€. Kusok sa bojim do toho investovat ked neviem ci mi to pomoze. az to vyskusas, daj vediet
Obrázok užívateľa
jan.ursitz
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Júl 14, 2013 11:32 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod romino » Str Aug 07, 2013 9:36 pm

jan.ursitz píše:To by som aj ja rad vedel :o) Mam mazdu 323f bj 1,5 16v 1998 a robi mi to iste. Neviem uz co s tym.
Ale urcite skus vymenit kable na svieckach. Ja som vymenil len dva, kupis to do 15€. Auto odvtedy ide ovela lepsie.
Tie dalsie dva na ktorych su aj cievky su kus drahsie. stoja do 50€. Kusok sa bojim do toho investovat ked neviem ci mi to pomoze. az to vyskusas, daj vediet

Čau,odpovedam ti na tvoj problem mne pomohlo vyčistenie snimača váhy vzduchu a auto mi ide super žiadne trhanie,strata vykonu,kup si sprej na prečistenie vahy vzduchu a daj vedieť či ti to pomohlo. 8)
Mazda 323F BJ, r.v.12/2000, 1,5-16V,
romino
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Feb 13, 2011 2:28 pm

Poslaťod jan.ursitz » Pia Aug 09, 2013 6:15 pm

vaha vzduchu je OK, uz to je odskusane. Ale mam teraz tip ze to bude asi cievka, mam pocit ze auto ide len na tri valce a pri nizsich otackach 1000-2000 sa mi vidi ze niekedy idu len dva. Vtedy to pri zaradenej rychlosti trha a ked je na volnobehu tak divne chrapči a tazko stupaju otacky. Cakam na vyplatu a idem kupit cievku. Ak to nebude ono tak kupim liter benzinu, polejem, zapalim a bude pokoj :palec
Obrázok užívateľa
jan.ursitz
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Júl 14, 2013 11:32 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Jurisimo81 » Ned Nov 03, 2013 7:35 pm

romino píše:Čaute mazdaci mam taky problem,vlasnim mazdu 323F,BJ 1,5 16V r.v.2000 a pri stlačení plynoveho pedalu mi trha s autom a stratí vykon,može to robiť snimač vahy vzduchu,alebo poradte mi kde može byť problem.Za skoru odpoved vopred ďakujem Roman.

sviecky mal so taky isty problem.auto islo na 3 valce,preto nemalo vykon a iez trlalo.
Jurisimo81
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Dec 09, 2012 7:19 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod palo999 » Pon Nov 18, 2013 3:43 pm

Ahojte, mam podobny problem, len neviem kde je chyba. mazda323f, 1,5b, 16v r.v.99 ... asi pred tyzdnom mi zacalo auto "trhat" a zdochynat motor, pri vyssich otackach (nad3tis) ... myslel som ze je to v benzine, tak som dotankoval ale robi mi to stale ... bol som s tym na diagnostiku a ... ziadna chyba :) ... vymenil som palivovy filter, nove hadice na benzin, znamy (automechanik) mi skontroloval tlaky v nadrzi, v motore, podtlaky a co ja viem co este, proste vsetko funguje a auto nejde ... ale dnes som zistil, ze mi to robi az ked sa motor zohreje a aj to nie furt, tak ja uz neviem :ko ... ak viete poradte, kazda rada dobra ... dakujem
palo999
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Nov 18, 2013 3:27 pm
Bydlisko: Kosice-okolie
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MacoBa » Pia Nov 22, 2013 2:59 pm

ako bolo pisane vyssie, kontrola-vymena siecky , kable, cievky. Idealne vyskusat vymenit na skusku z auta co taky problem nema.
Sa ale cudujem, ze ti to blblo a diagnostika nic nehlasi.
Mazda 6 GJ 2.0 145k, MT, WGN
Obrázok užívateľa
MacoBa
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Júl 22, 2012 10:18 pm
Bydlisko: Slovensko
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod martinger » Pon Nov 25, 2013 4:04 pm

Mozte skusat a menit co chcete, su to cievky.. Vyrobna vada. Overene na styroch mazdach 323 BJ.
Mazda BJ 323 S Exclusive, 1.6i 16V, r.v.2001
Obrázok užívateľa
martinger
Prispievateľ
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv Júl 31, 2008 2:15 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod jan.ursitz » Pia Apr 04, 2014 9:10 pm

Kupil som novy snimac vahy vzduchu. auto ide od tej chvile plynulo bez trhania.
Obrázok užívateľa
jan.ursitz
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Júl 14, 2013 11:32 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod AlanJežovič » Str Apr 15, 2015 10:31 am

Ja som mal ten istý problém auto skapíňalo a šlo občas len na tri valce. Vymenil som indukčnú cievku a bol na chvíľu pokoj. Teraz zas nový problém že sa to na nízkych otáčkach dusí po pridaní plynu. Otáčky stoja auto cuká a nechce sa rozbehnúť. Často to robí pri rýchlejších štartoch z miesta alebo aj v pohybe alebo pri pridaní plynu ak podradím pred zákrutou a chcem akcelerovať na výjazde. Tu na fóre som čítal že to môže byť aj voda alebo špina v benzíne. Kamarátova 626 1.8 to robí tiež takže si lámeme hlavu čo stým môže byť.
AlanJežovič
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Máj 26, 2014 6:46 pm
Bydlisko: Láb 334
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sonny323f » Str Apr 22, 2015 12:11 pm

Je možné že je chyba vo váhe vzduchu, mne to tento problém odstránilo
Sonny323f
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Apr 22, 2015 11:54 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod 1kubo1 » Ned Máj 24, 2015 9:16 pm

Problém je v tom že ako som čítal na viacerých fórach, môže to spôsobovať hocičo. Takže je dobré všetko overiť, váhu vzduchu, zapaľovacie cievky, sviečky, či Ti neťahá falošný vzduch, a tiež palivovú nádrž a samotné palivo (čo bol môj prípad- auto bolo v poriadku ale benzín bol špinavý - hrdzavé hrdlo nádrže).

Príčin môže byť veľa ale myslím že skúsený servisák ju určite nájde. Len niekedy je to frustrujúce keď človek vráža do auta peniaze a problém sa stále neodstránil. :(
Obrázok užívateľa
1kubo1
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Jan 14, 2014 3:01 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť

cron