Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Blika DPF :/

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Blika DPF :/

Poslaťod dabel » Ned Apr 14, 2013 9:40 am

Chuapi zase neprehanajte. Jedno auto s vykuchanym DPF poznam, cez STK+Ek absolutne bez problemov, este ma technik chvalil, ze s nim jazdim spravne, lebo absolutne nehuli...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 14, 2013 12:44 pm

Nepřeháním, ono to vypadá, že v tomto případě není problém s DPF, ale s někde jinde. Takže to znamená, že pokud vykuchá DPF, tak mu to bude hulit, pokud neodstraní to, co je na tom motoru špatně.

Ano pokud vykucháš DPF a motor je v dobré kondici, tak může projít emisemi při Euro 4 (většinou nahraně). Při normě Euro 5 nemáš šanci projít emisemi bez DPF.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 66roman » Ned Jún 02, 2013 5:08 pm

Chlapy Dpf Filter je von a som spokojny.. uvidime casom ci som spravil dobre rozhodol som sa na zkalde skusenosti znameho co to spavil tiez a nelutuje to od kedy to spravil, auto ide fajn nehuli nedymi nic a spotreba nizzsia.
66roman
Opytovateľ
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Okt 24, 2012 9:53 am

Poslaťod lakilaki » Ned Jún 02, 2013 9:09 pm

66roman píše:Chlapy Dpf Filter je von a som spokojny.. uvidime casom ci som spravil dobre rozhodol som sa na zkalde skusenosti znameho co to spavil tiez a nelutuje to od kedy to spravil, auto ide fajn nehuli nedymi nic a spotreba nizzsia.

Aha, takze nie Ty prosis o radu tu viewtopic.php?f=2&t=18796 ,
lebo ti zdochyna motor ?
Neviem teda ci si spokojny so zdochynajucim motorom, alebo nie ... :?:
A len tak mimochodom, slovo "chlapi" sa nepise s ypsilonom na konci :ko
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod 66roman » Ned Jún 02, 2013 9:58 pm

:) Tento problem som uz vyriesil s DPF. ale tento problem s elektrikou rieism uz dlhsie len v poslednej dobe sa to zacalo stupnovat. na zaciatku sa stalo ze t zdochlo raz za 2 mesiace. teraz je to castejsie .co sa tika spokojnosti tak som spokojny bo vzdy na dialnici sa mi rozblikalo DPF a musel som to riesit kazdu chvilu a to jazdi fakt vela po dialnici. teraz to neriesim. mno kym sa nestupnovalo to zhasynanie bol som spokojny. a aj som. ale to je fuk ak mas daco k veci tak napis a nerip.
66roman
Opytovateľ
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Okt 24, 2012 9:53 am

Poslaťod Kuchar Peter » Sob Máj 17, 2014 7:06 pm

66roman píše:AHOJTE Dufam ze pisem dobre.

Rad by som sa svami poradil lebo som v mazde novy no mam ju cca 6 mesiacov a a som snou velmi spokojny len jedina vec ma trapi a uz mi robi vrasky na cele. cital som uz vela o mojom probleme ale ci by mi to tu niekto este nevedel vysvetlit bo vzdy moj problem trochu iny.

Problem je taky ze ked som kupil auto cca po mesiacStratil som vykon na dialnici a po vypnuti a zapnuti auta slo vsetko ok ale zase len cca 100 km a zase stratilo vykon a potom sa rozblikala DPf kontrolka. bol som s tym u znameho a po roznom citani na forach sme zistili ze po vymene oleja sa nezresetoval neaky vmenny interval. tak to vymazal a zresetoval. myslel som ze to bdue ok a zase asi po mesaici na dialnici som stratil znova vykon a rozblikala sa DPF aj s kontrolkou smyku. Tak sme ho vytiahli von vycistili neakym cisticom na DPF filtre a spravili manualnu regeneraciu ktora trvala 80 min ... neviem ci to ma tak dlho trvat. Kamarat povedal ze cistil aj horsie filtre a bol prekvapeny ze robi problemy ale skusili sme. po tomto vsetkom som si myslel ze je ok sledoval som si pravidelne regeneracie cca 3000 km som stim nemal problem jazdim 50% mesto 50% mimo . ale vzdy ked sa mi to stalo len na dialnici :/ a dnes som siel po dialnici asi 250 km a pred koncom som auto natiahol trosku ze ho prevetram inak celu jazdu som mal na tempomate 120 . a ked som sa ho rozhodol natiahnut siel som cca 170-190 a to len dake 2 minutky a rozbilkalo sa DPF. iba blika ale nestratil som ziadny vykon spotreba ide ako ma auto sa srava normalne. ked vypnem auto a znova nastartujem kontrolka nesvieti ale po cca 30 sekundach zacne svieti.kukal som olej je v norme.

Tak ja uz neviem Bude to DPF filtrom alebo moze to byt aj v niecom inom? na diagnostike som este nebol pojdem len ci to moze byt aj niecim inym.. ci treba vymenit olej?od vymeny je cca 8000km bo som cital ze to moze byt aj ze je uz vela nafty v oleji zmiesane a vyhodnocuje to ako chybu? alebo EGR ventil? a ci vsetky tie evci co sa mi stali v priebehu 6 mesiacov mou spolu suvisiet alebo sa stale o tu istu chybu...

Rad by som sa vas spytal ci mam pridavat Aditiva do nafty ci to pomoze... Dakujem za kazdu radu niesom daky vseved do aut ale ked uz pojdem za mechanikom znova aby sme vedeli vyhodnotit viac veci co by to mohlo byt kedze v mojom okoli je malo mazda servisakov a do mazdy servisu sa mi dako nechce ked citam ze ludia tam idu nechaju tam kopec tuke a problemy sa im vracaju tak isto ako to mali predtym.
dakujem vam za rady... , zvlastne ze vzdy ked sa mi to stane tak len na dialnci daky problem.

A este jedna otazka ci nebude lebsie vytrhnut ten DPf von a bdue pokoj... ale pokial robi problem nieco ine bude to asi skoda nie?

Mazda 6, 2007 105kw
Kuchar Peter
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Nov 17, 2013 9:05 pm

Poslaťod Kuchar Peter » Sob Máj 17, 2014 7:11 pm

Ahojte! Mam problem z kontrolkou na DPF filter.Stale blika ale motor ide bez zavad.Dal som na Diagnostiku ale len u kamarata a pisalo tam kod nejakej chyby a frenkvencia regeneracie.Može mi to niekto vysvetlit a čo mam z tym robit?Pracujem v CH takže robim Vela km.Od začiatku problemu som urobil z hruba 3000km ale motor bez problemov ide len ma štve ta blikajuca kontrolka DPF. :vztekly :drivs Je to Mazda 5 2009r
Kuchar Peter
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Nov 17, 2013 9:05 pm

Poslaťod Kuchar Peter » Sob Máj 17, 2014 7:18 pm

dabel píše:Chuapi zase neprehanajte. Jedno auto s vykuchanym DPF poznam, cez STK+Ek absolutne bez problemov, este ma technik chvalil, ze s nim jazdim spravne, lebo absolutne nehuli...

Ale ja ho mam na CH značkach tu byvam a tu cez stk ak ho dam preč neprejdem tu niezme na CZ alebo SK
Kuchar Peter
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Nov 17, 2013 9:05 pm

Poslaťod Sedvo » Ned Máj 18, 2014 11:09 am

Kuchar Peter píše:Ahojte! Mam problem z kontrolkou na DPF filter.Stale blika ale motor ide bez zavad.Dal som na Diagnostiku ale len u kamarata a pisalo tam kod nejakej chyby a frenkvencia regeneracie.Može mi to niekto vysvetlit a čo mam z tym robit?Pracujem v CH takže robim Vela km.Od začiatku problemu som urobil z hruba 3000km ale motor bez problemov ide len ma štve ta blikajuca kontrolka DPF. :vztekly :drivs Je to Mazda 5 2009r


Originál diagnostika by ti toho řekla více. Možná bude jenom neodpíchnutý servisní interval nebo špatné čidlo. Ale takto se radí špatně, to je věštění z křišťálové koule.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kuchar Peter » Ned Máj 18, 2014 11:15 pm

Sedvo píše:
Kuchar Peter píše:Ahojte! Mam problem z kontrolkou na DPF filter.Stale blika ale motor ide bez zavad.Dal som na Diagnostiku ale len u kamarata a pisalo tam kod nejakej chyby a frenkvencia regeneracie.Može mi to niekto vysvetlit a čo mam z tym robit?Pracujem v CH takže robim Vela km.Od začiatku problemu som urobil z hruba 3000km ale motor bez problemov ide len ma štve ta blikajuca kontrolka DPF. :vztekly :drivs Je to Mazda 5 2009r


Originál diagnostika by ti toho řekla více. Možná bude jenom neodpíchnutý servisní interval nebo špatné čidlo. Ale takto se radí špatně, to je věštění z křišťálové koule.

No na tie čidla som myslel aj ja lebo auto ide bez poruchy.,
Kuchar Peter
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Nov 17, 2013 9:05 pm

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť