Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Premacy DiTD - Dymí na čierno ...

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Premacy DiTD - Dymí na čierno ...

Poslaťod olio » Štv Okt 11, 2012 10:21 am

Ahojky Ľudkovia.Som už zúfalo zúfalý, preto Vás prosím o radu.

Mám problém na DITD motore RF - Mazda Premasy ,r.v. 2001, 1998cm3, 74 kw, motor pri naštartovaní naskočí do vysokých otáčok, otáčky kolíšu a z výfuku ide čierny dym, vtedy nereaguje na pridávanie plynu,občas sa nedá vypnúť ani klúčikom zo zapalovania a naopak niekedy motor vypne samo. Turbo je OK, vstreky sú odskúšané a OK, aj rozvod je OK. CHEK kontrolka nesvieti. Je chyba v palivovom čerpadle alebo v nejakom jeho čidle, resp. snímači??? Ak má niekto skúsenosti s takýmto problémom, prosím o radu.
Ďakujem Vám, Oli.
olio
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Okt 11, 2012 10:03 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod kayman » Štv Okt 11, 2012 11:17 am

na diagnostike si bol?
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod olio » Štv Okt 11, 2012 3:09 pm

kayman píše:na diagnostike si bol?

Ahoj. Áno bol a nevypisuje žiadny chybový kód. :ko
olio
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Okt 11, 2012 10:03 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod M6 GH GTA » Štv Okt 11, 2012 7:52 pm

olio Odkial si?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod olio » Pia Okt 12, 2012 5:25 pm

M6 GH GTA píše:olio Odkial si?

Ahoj. Som z Gelnice. Dnes som dobil baterku a šiel som ju skúsiť naštartovať. Motor som naštartoval,šiel asi 20 sekúnd v normálnom chode a po 20 sekundách to začalo znovu,motor začal dymiť na čierno, kolísali otáčky a zvuk motora v niektorých okamžikoch bol velmi ostrý,/akoby bolo čerpadlo zle nastavené, resp. rozštelované/,potom motor sám zhasol.Podarilo sa mi ho ešte raz naštartovať a po jeho samovoľnom zhasnutí som ho už nenaštartoval a ani pri roztiahnutí ho už nenatočím.
olio
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Okt 11, 2012 10:03 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod M6 GH GTA » Pia Okt 12, 2012 9:05 pm

tvoja zavada vyzera na poruchu cerpadla, ale tazko to urcit ked to nevidim. A len pre istotu nenatankoval si omylom benzin?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod olio » Sob Okt 13, 2012 11:50 am

M6 GH GTA píše:tvoja zavada vyzera na poruchu cerpadla, ale tazko to urcit ked to nevidim. A len pre istotu nenatankoval si omylom benzin?



Benzín určite nie. Ale aj ja si myslím ,že to bude čerpadlom resp. nejakým čidlom,ktoré sú na čepadle. Problém nastal tak,že po bezproblémovom chode motor začal slabúčko cukať ale po jednom - dvoch cuknutí motor bežal normálne. Tie cuknutia sa zvyšovali počtom pribúdajúcich km a až pozdejšie/asi po 10km som zistil,že pri cuknutí mi zadymí z výfuku čierny dym/,ale ten dym sa stratil,ked motor bežal normálne. Žiadna kontrolka sa nerozvietila,ani kontrolka žhavenia nevyblikovala chybu. Asi po 40 km motor začal cukať už nepretržite,prestával reagovať na plyn,otáčky sa sami od seba zvyšovali a dymil poriadne na čierno, a stalo sa mi aj to, že keď som chcel motor vypnúť klúčikom motor bežal v kolísavých otáčkach ďalej. Najprv som si myslel,že odišlo turbo,že sa dostáva olej do sania a spaľuje ho/ale to by dymilo na bielo/, ale aj tak som vybral turbo a dal ho skontrolovať v KE. Tam mi povedali, že turbo je OK, a že mám hladať chybu v čerpadle, v strekoch, v palive. Tak som vybral vstreky a dal ich na skúšku do Boschu v KE. Tam zistili,že jeden vstrek tečie,dali to do poriadku a nahodil som ich naspäť. Predstav si,že auto som naštartoval na prvykrát,motor bežal v normálnych otáčkach,na začiatku trochu zadymil ale po zohriatí sa dym stratil. Motor bežal ako pred poruchou, ale pri pridaní plynu do vyšších otáčok a pri jazde, pri vytočení motora do vyšších otáčok sa mi zdal zvuk motora ostrejší,akoby paliv. čerpadlo bolo pootočené - zle nastavený predzápal ako pri starších typoch dieslových čerpadiel. Myslel som si,že to môžu byť aj ventili, že ich nastavím, ale cca po 25 km motor som odstavil a už nenaštartoval a keď som ho naštartoval tak sa prerdchádzajúce problémy vrátili.
Známy mi má priniesť paliv. čerpadlo ale typ Denso 2F, ja mám 4f, môžem ho na skúšku nahodiť? Je to tiež z Premacy ale slabšia kubatúra.Keď ho budem mať tak Ti opíšem číslo zo štítku.

Mám náhradné paliv. čerpadlo, opíšem Ti údaje zo štítka : RF 2A 13 800A, VE4/11E2200RND500, 096500 - 50016, 09U002810
a moje terajšie má tieto údaje: RF4F 13 1800, VE4/1E2200RND502, 096500 - 50207, 09B012259. Vedel by si mi poradiť, či ho môžem prehodiť a vyskúšať?
olio
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Okt 11, 2012 10:03 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod M6 GH GTA » Sob Okt 13, 2012 3:44 pm

Mozes ich na skusku kludne zamenit.
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod notas1234 » Sob Okt 25, 2014 11:43 am

tak ako to nakoniec dopadlo s tym cerpadlom?
notas1234
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str Aug 20, 2014 3:55 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť