Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Elektronický snímač (senzor) tlaku v pneu TPMS

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Elektronický snímač (senzor) tlaku v pneu TPMS

Poslaťod robert mazda 6 » Pia Mar 30, 2012 11:55 pm

nazdar všetci mam problém , snímač tlaku v pneu praskol mi ventil spúšťa tak som ho musel vybrať a dať tam obyčajný ventil nakoľko teraz je vymontovaný snímač , kontrolka mi v jednom kuse svieti . Nový snímač tlaku stojí cca 65 eu , a môj je v poriadku len mi treba na ňom vymeniť ventil ktorý stojí cca 3 eu. Neviem ho nikde zohnať prosím o pomoc ak niekto vie odkiaľ ho mám objednať pošlite mi link . Ďakujem
http://www.custom-neons.co.uk/index.php ... uct_id=144
robert mazda 6
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Dec 23, 2011 12:38 am

Poslaťod JodiBB » Uto Nov 05, 2013 1:31 pm

Zdar,
Mam rovnaky problem. Najskor mi praskol v lete jeden na dialnici. Co bolo velmi prijemne kedze so sadou na opravu pneu som si mohol fukat akurat tak do prdele. (bola nedela, sviatok, a v ziadnom z najblizsich miest nebol nonstop pneuservis) A dnes pri prezuvani na zimne, som zistil ze su nastiepene dalsie 2! Jeden nevydrzal ani prezuvanie, takze som tam dal docasne klasicky bez meracu, a druhy zatial drzi. V mazde som kupil len tie matice, a chlap v pneuservise zajtra skusi ocistit ventil so snimacom a vyskusame ci bude stacit vymenit len tu maticu. Ak nie, tak ma caka nakup novych ventilov. Ale uz asi nepojdem do original, pretoze vydrzali 2 sezony v zime a su popraskane! Takze nemyslim ze tie co kupim inde, budu menej kvalitne, to snad ani nejde.

Este jedna zaujimavost, pred tyzdnom, mi klesol tlak v pneu, snimac normalne zareagoval a ukazoval ze je nizky tlak. Dnes ako som odchadzal z pneuservisu, tak boli na aute vlastne len 3 snimace (4-ty bol hodeny v kufry) a na 4tom kolese bol klasicky ventil - A auto bolo spokojne :shock Nic nepipalo, nic nesvietilo :!!: Tak teda neviem, ci to same vyhodnotilo ze ten jeden nieje zapojeny (o com pochybujem) alebo je niekde chyba :?:
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Sedvo » Uto Nov 05, 2013 4:12 pm

Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod JodiBB » Uto Nov 05, 2013 4:27 pm

JJ, je ich viac za minimalne polovicnu cenu aku dava dealer v mazde (2300kc/kus). Dufam, ze sa podari ocistit zavit a bude stacit len ta matica, ktora teda tiez nebola uplne najlacnejsia (okolo 350kc/kus). Predpokladam ze vsetky, aj tie neoriginal ale budu mat tu maticu z matrosu ktory dlho nevydrzi. Ono by bolo asi lepsie podla originalu urobit maticu z nejakeho lepsieho matrosu, vymenit a mat pokoj. Pretoze ventil by bol inak OK.
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Sedvo » Uto Nov 05, 2013 4:33 pm

V zimě jezdím se svítící kontrolkou a za těch 5 let jsem si již zvykl. Ale uvažuji nad těmi neoriginály.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod JodiBB » Uto Nov 05, 2013 4:36 pm

Mna celkom prekvapuje, ze sa kontrolka nerozsvietila, ked tam jeden senzor nieje. :hmmhmm

Edit: Teda, ono by to mozno vysvetlenie malo. Mam ako rezervu hodene letne kde senzor je. Ze by to bralo to koleso z kufru? :shock
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Sedvo » Uto Nov 05, 2013 7:30 pm

Kolik si najel km? Protože já když přezuju na zimní, tak kontrolka začne blikat za cca 15 km.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod JodiBB » Uto Nov 05, 2013 7:36 pm

Hmm, ja myslim ze 15km som uz dal. Uvidim cestou z prace, to je viac ako 15km urcite.
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod JodiBB » Uto Nov 05, 2013 9:03 pm

Sedvo, mal si pravdu. Cestou z prace sa kontrolka rozblikala a potom ostala svietit. Odhadujem ze to bolo celkovo tak okolo 20km co som s tym presiel zo servisu. Kazdopadne som rad, ze to funguje, zajtra este nejak doriesim ventilky.
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod JodiBB » Str Nov 06, 2013 6:58 am

A teda aby som prispel aj k uvodnemu dotazu, tak by malo stacit objednat Repair kit S180014561A . Stoji to par korun napriklad na ebay. Videl som to aj v CZ/SK eshopoch, ale nikde skladom, takze som objednal z ebay a uvidime.
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod marco600 » Uto Nov 19, 2013 7:05 am

Neviete mi poradit ako vypnut ten elektronicky merac tlaku respektive tu kontrolku tlaku pneu. ktora mi teraz neustale svieti po vymene pneu za zimne.Tie senzory ostali na elektronoch a zimne mam na plechacoch.Dik za radu :-)
marco600
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Jún 24, 2013 9:21 am

Poslaťod Sedvo » Uto Nov 19, 2013 10:42 am

vypnout nejde!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Str Nov 20, 2013 8:54 am

Kusom ciernej elektrikarskej izolacky to vypnes velmi lacno :crazy
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod JodiBB » Str Nov 20, 2013 9:02 am

Inak teda vymena nahradnych ventilkov z ebay prebehla zda sa uspesne a vsetko funguje ako ma. Musim si zaklopat. :zlost :)
Takze uspora je dost velka:
Mazda: 4x snimac 2300czk + matka 350czk = 10.600 czk (samotna matka nestaci, ventil aj po repase proste dobre nedrzi a casom prepusta)
Ebay: 4x nahradny ventil spolu s matkou = 1 411czk (dalo by sa aj lacnejsie asi zohnat priamo v CZ, ale tlacil ma cas a v CZ som to nenasiel u nikoho skladom)
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Sedvo » Str Nov 20, 2013 9:28 am

I autokelly.cz nabízí originál senzor za cca 1100,- a opravná sada v ČR se dá seznat za 230,-!!! Co jsem včera pátral.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron