Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 cudny zvuk v otackach.

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Mazda 6 cudny zvuk v otackach.

Poslaťod mirom64 » Uto Mar 13, 2012 7:33 pm

Bol to cerstvy dovoz z IT. Podla vin cisla zistili v Mazde, ze ked bola naposledy na dia v IT co bolo v 2009 tak mala cez 120000 km a teraz tam svieti cca 113000 km teda je jasne ze to bolo stiahnute.
Toho ze sa pravdy nedobijem na slovensku som si vedomi ale mozno predsa len nejako ano lebo v kupnopredajnej zmluve dotycny ruci za km, ma totiz mensi bazar.
A o kupovani podla stavu viem lenze pri kupe auto islo krasne..dokonca aj pol roka po kupe mechanik v mazde vravel, ze motor ide ako hodinky takze..
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod mirom64 » Uto Mar 13, 2012 7:49 pm

Stale mi ale neda pokoj ci to nemohlo byt tym olejom. Ten predavajuci tam dal ten agip 5w-40 a vraj su tieto mazdy citlive na zmenu oleja a predpokladam, ze ten talian co to mal predtym to servisoval v origo a daval tam origo olej..nemohlo to byt tym? A tiez 5w-30 aky tam ma byt ma cosi vacsiu viskozitu takze aj to mi furt vrta hlavou.
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod TomasVFR » Uto Mar 13, 2012 8:02 pm

no tak ked nemas istotu v kilometroch tak nevies ani v akom stave bol napr. rozvod . ti poradim chod za pravnikom s tou zmluvou co ti povie, ale asi musis ratat s tym ze plnu sumu nedostanes, vsak si sa na tom rok vozil. a druha vec ked to da na sud tak sa mozes sudit aj 10 rokov :(

ja si len tak vystrelim- zadrelo sa to pre zaneseny saci kos

oleju by som vinu nedaval aj ked agip v mazacom plane odporuca iny vyrobok
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirom64 » Uto Mar 13, 2012 8:09 pm

Myslis, ze sa zadrel motor? Na kluke alebo kde asi?
Rozvod tvrdil, ze vymenil ked to doviezol.
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod leichnam » Uto Mar 13, 2012 8:12 pm

No a sme tu pri dalsom probleme: Nikdy never predavajucemu.
Po kupe M6 a tohto motora (hlavne z IT) je nutne vymenit vsetky filtre, komplet rozvody, podlozky pod vstrekmi, vycistit saci kos, zmerat tlak mazania, odstranit vsetky olejove priesaky, skontrolovat vstreky a az potom bezpecne jazdit. Taliani su hrozni lajdaci :prdel
Pochybujem, ze ten predajca vymenil napriklad hydraulicky napinak, podlozky a ze nebodaj mal aj dole olejovu vanu. Dneska je IN doviezt z Talianska co najvacsi vrak, poumyvat ho, oblbnut kupujuceho a zarobit. Stretavam sa s tym az moc casto a TomasVFR tiez :(
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod mirom64 » Uto Mar 13, 2012 8:40 pm

Dobre teda pockam ako sa situacia vyvinie a priebezne budem informovat..
Dakujem za kazdy postreh a radu. :palec
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod lakatos77 » Pon Mar 26, 2012 11:09 am

cauko.ako si dopadol? vyriesil si nieco alebo vies uz co to robilo?ako sa k tomu postavil predavajuci? dikes
lakatos77
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon Mar 26, 2012 10:35 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirom64 » Pon Mar 26, 2012 3:07 pm

Zatial som nepisal lebo je to este stale v rieseni ale tak mozem napisat stav v akom je to teraz.
Zasli sme za pravnikom, ten napisal predajcovi list s tym, ze zmluva je neplatna a nech do 7 dni vrati € inak pojde na sud, list mu musel prist najneskor v piatok a teraz je otazne ci ho prebral alebo nie (uvidime ci pravnik dostal tu navratku ci co to je). Predajca v piatok volal, ze auto je spravene a mame ho ist prebrat ale zatial to tam nechame.....pravnik tvrdi, ze sme jednoznacne v prave a pripad je urcite vyhratelny.
Inak vraj boli povolene ventily ale to sa mi nejako nechce verit..ved tam by mali byt hydraulicke zdvihatka a tam neviem ako by sa to mohlo povolit..
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod Ferin-mazda6 » Pon Dec 26, 2016 11:45 pm

Ten zvuk dělá od 2000ot vývěva resp. Vzniklé opotřebení - vychozeny kovový mezikus mezi vývěvou a vačkou.
Ferin-mazda6
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Dec 26, 2016 9:55 pm
Bydlisko: Habrovany
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť