Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 cudny zvuk v otackach.

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 cudny zvuk v otackach.

Poslaťod mirom64 » Pon Mar 12, 2012 6:53 pm

Zdravim vas,
neviem ci sa mi to zda alebo je to naozaj tak ale dnes ked som isiel tak som tomu trochu pridal a vytocil som to cca na 4600 ot/min a zacul som taky zvlastny klepot, potom som skusal znovu ale uz to netrebalo vobec tak tocit, staci ist nad nejakych 2500ot/min a zacina to byt pocutelne. Je to akoby taky razantnejsi klepot no nic hrozne...clovek co nikdy nepocul zvuk toho auta by povedal, ze nic zvlastne nepocuje ale ja to tam pocujem. Je to ako by motor viac klepal alebo ako by nieco rezonovalo, neviem ako to dobre opisat.
Je to M6, r.v. 2005 s motorom MZR-CD 100KW. Samozrejme ked som to takto vytocil tak bol motor zohriaty a tiez som to v tych otackach drzal mozno 2 sekundy. S autom sa jazdi 60-70% mesto a na spotrebu tak reku, ze to odkarbonujem ved raz za cas treba ale toto ma trochu vystrasilo. Pocut to aj ked na mieste popridavam. Je to ale take, ze treba dobre nastavit usi aby to clovek pocul tak teraz neviem ci sa mam toho bat alebo nie.
Co by to mohlo sposobovat? Rozvody? Vstreky? Nemam vobec sajn...Zmenu krutaku alebo vykonu necitim, auto ide stale rovnako dobre. :)
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod TomasVFR » Pon Mar 12, 2012 8:06 pm

malo oleja........
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirom64 » Pon Mar 12, 2012 8:26 pm

Dobre ze si povedal, dakujem moc. Sakra olej som veru dlho nepozeral. Cim skor sa to musi spravit..pridreny motor alebo spalene ulozenie v turbe by ma nepotesilo. :D
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod mirom64 » Pon Mar 12, 2012 8:42 pm

Akurat som to bol skontrolovat a je tam celkom hodne nad spodnu rysku teda by to malo byt v norme lenze motor je este celkom solidne zohriaty takze sa tomu asi neda moc verit, stoji uz ale mozno dve a pol hodiny len je v garazi kde je minimalne tak 10C tak sa to dlhsie chladit. Uvidim zajtra rano.
Kazdopadne olej sa ma menit v aprili kedy sme auto kupili takze je to uz jedno ci sa to vymeni teraz alebo potom, aky tam dat? Predavajuci tam dal 5W 40 a je tam doteraz no niekde som tusim cital, ze by tam mal ist 5W 30, aky by tam bol idealne a aj aka znacka?
A tiez este jedna otazka? Take kriticke aby sa nemohlo dojst do servistu to asi nebude ale nejakych 100km by uz bolo dost padnute na hlavu co?
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod TomasVFR » Pon Mar 12, 2012 8:49 pm

ked je nad ryskou tak to v tom nebude a rano ho tam bude este viac. dalej to moze klepat hocico ine, ci napinak drazkoveho alebo rozvodoveho remena, tazko cez internet. olej daj mazda dexelia ultra 5W-30
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirom64 » Pon Mar 12, 2012 9:02 pm

OK, teraz neviem co s tym. Sam to tazko skontrolujem a v mazde za to zapytaju zas slusne peniaze ale co uz preskocene alebo inak poskodene rozvody by vysli kapanek drahsie takze ina moznost ani asi nebude.
Fakt ale neviem co si o tom teraz mysliet lebo ten zvuk je naozaj slabo pocutelny.
A kolko oleja tam ide? 4-5l?
Asi to dame do mazdny aj na diagnostiku nech to cele pozru ci to slape ako..
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod leichnam » Pon Mar 12, 2012 9:04 pm

V tej PB sa im nejako sypu tie mazdy :o)
Lepsie by bolo, keby si nam to ulahcil a skusil presnejsie lokalizovat, pretoze tolko veci co to moze sposobovat nenajdes ani v knihe od Evity.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomasVFR » Pon Mar 12, 2012 9:12 pm

mirom64 - na tvojom mieste to zavezem tuto leichnamovi, lebo mudry je jak radio a robi holy kokot :jo :o) :o)
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirom64 » Pon Mar 12, 2012 9:20 pm

No skusim to popocuvat odkial to ide, pripadne aj nahrat zvuk, urcite este napisem.
Zatial dik za kazdu radu. :)
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod leichnam » Pon Mar 12, 2012 9:21 pm

Rad by som ti pomohol, ale mam plno. Prudko doporucujem TomasaVFR. Na to, ze vystudoval kuchara je az moc dobry mechanik, hodi na to oko z dialky 100km a mazda bude TipTop :jo :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod mirom64 » Uto Mar 13, 2012 5:17 pm

Takze stala sa dost zla vec.
Otec s autom dnes siel do ziliny a tam zacal motor vraj trieskat ako besny a stracal tah dokonca vraj piskal. Nastastie tam stretol ochotneho chlapika co mu auto odtiahol spat ku tomu od koho sme to minuly rok kupili. Povodne to nechcel vziat ani za nic ale ked mu spomenul stacanie km co tam asi budu stocene hned zmenil nazor a auto vzal akoze ho opravi.
Teraz som si neni isty ci je stacanie uz trestny cin ak ano asi by bolo dobre dotycnemu pohrozit nech navali prachy inak ho udame. Tazsie bude ale dokazat tie km, da sa to zistit na diagnostike? (pokial nevymenil RJ)
Ako by ste radili postupovat? Najlepsie by bolo aby tie peniaze vratil lebo keby to aj opravi tak potom by som sa uz na auto len tazko spoliehal.
Co som pozeral tak za tie prachy sa daju uz dnes kupit aj 2007 co by bolo docela fajn.
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod mirage » Uto Mar 13, 2012 5:59 pm

Hádam to nemyslíš vážne. To mu ako chceš dokázať, že ON stočil km? Zistil si to pri kúpe, alebo až teraz? A čo povieš na takýto scénar, že on povie, že ty si sttočil km a ešte ťa zažaluje za poškodzovanie dobrého mena.
mirage
Prispievateľ
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Pon Sep 06, 2010 8:58 pm

Poslaťod mirom64 » Uto Mar 13, 2012 6:41 pm

Takto som nad tym neuvazoval..no som zvedavy co bude dalej.
/Este ma napadla jedna vec, nemohol to sposobit olej, ktory tam on povodne dal? Agip extra HTS SAE 5W-40??
//mam vypis z Mazdy z Puchova kde je napisane, ze v 2009 malo auto viacej km ako je tam teraz takze to ze som to stocil ja je nerealne
Obrázok užívateľa
mirom64
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Apr 16, 2011 10:41 pm

Poslaťod TomasVFR » Uto Mar 13, 2012 6:53 pm

to bol cerstvy dovoz? alebo to mal ten panko dlhsie? skoda ze si to tu nenahral mozno by sme poculi ze ti to nemaze alebo co :(
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Uto Mar 13, 2012 7:02 pm

Veru skoda, dnes som ju zazrel v meste na odtahu. Docasne sa skoncila jej put, ale budeme ti drzat palce :palec
Sice ti je uz neskoro teraz radit k tym km, ale auto sa zasadne kupuje podla stavu, nie podla cifernika. Na SK nikomu nic nedokazes, v tejto bananovej republike je vsetko na hlavu postavene. Viem o viacerych M6 MZR-CD, ktore maju cez 300-400tkm a bez problemov, kedze VFR urobil kazdej zakladnu udrzbu :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť