Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazda premacy fakt uz zufalost

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: mazda premacy fakt uz zufalost

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 6:10 pm

picoviny
prekrutene nepravdy a zase picoviny

nero, diesel ma problem vtedy, ak:
1.- ma slabu baterku
2.- nema zimnu naftu
3.
.
.
.
10. ... si kde nechal

3x :ko :ko :ko
1neroamd
 

Poslaťod lakilaki » Uto Feb 14, 2012 8:09 pm

Uz som sa pytal, o com je vlastne hadka v tejto teme
TomasVFR sa zabavil :jupi
a
Ty 1neroamd presviedcas este nadalej sam seba, o nevyhodach toho, co nepoznas ?
Na akom benzinaku vlastne jazdis ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 8:18 pm

Nero, fesacik, v prvom rade: noze brzdi slovnik. Moc si sa rozsoupol. Tentokrat Ti to este prejde, ale nabuduce to moze skoncit vyrazne horsie.

A teraz k veci: Skus postudovat fyziku a hlavne kapitoly o tom, ako funguju motory. Ked budes u toho ucenia, tak pokracuj chemiou a zameraj sa na kapitoly o zmene skupenstva. Potom pochopis, o com sa bavime: a teda preco potrebuje diesel v zime extra silnu baterku, aby vobec nastartoval. A preco je nafta v zime ina ako v lete :palec

PS: To pisem ako velky zastanca benzinakov
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 8:57 pm

Caute pani znova vas idem troska otravovat ohladom mojho problemu na mazde premacy 66kw rv.2000 dtid 2 liter
takejto treskucej zime U NAS NA LIPTOVE -20 AZ -28 STUPNOV sa mi podarilo moju mazdu nastartovat da sa poved ze tak,, celkom v pohode´´
auto som NEHAL ZOHRIEVAT 15!!! MINUT sadnem do auta a po 10km jazde AUTO SKAPALO -> NESLO NASTARTOVAT ked som pridal plny plyn auto NENASTARTOVALO ale otacky nestupli viac ako na 800 (TO KED TOCIL STARTER? A KOLKO TO MA STARTER S PREMRZNUTOU BATERKOU TOCIT DO 3000 OTACOK ZA MINUTU? A ESTE ZOHRIATY VZNETOVY MOTOR ALEBO NASTARTOVALO ALE OTACKY NEVYSTUPILI VYSSIE AKO VOLNOBEH? )a z vyfuku isel BIELY ,,DYM´´az tak ze som v spatnom zrkadle nic nevidel este pripojim ze PRISADU DAVAM PRAVIDELNE
auto som dal do TEPLEJ garaze a hldadal som chybu zistil som ze mi VOBEC ten ventil co je na turbe a je ovladany tlakom turba neotvara klapku vo vyfukovom potruby
myslel som ze je len PRIDRETA taKLAPKA ALE NENI ked do toho ventyla co otvara klapku pustim cca 1,5 baru tak PRACUJE krasne
len ma zaujima ci ma turbo samo natacacie klapky alebo ta klapka co je vo vyfuku uz neni ak ju prepalilo alebo opotrebovalo rad by som sa do toho pustil ale tie skrutky ohladom vyfukoveho potrububia urcite pozalamujem
A DALSI PROBLEM ZHAVICE MaL som ODPALENE dva kupil som vsetky nove od znacky febi zalozil som ich a ked som prvi krat nazhavil odapilo poisku ktora ma
40A ked som zmeral odpor na novom zhavici tak bol 20A na starom len 15A to viem pochopit ked je starsi zhavic
len nechapem preco je na zhavenie puzita 40A poiska ked je potreba aby bola 80A vsak 20A krat 4 je 80A

Tvoj prispevok som precital dva krat, ale stale neviem co ta viedlo riesit klapku na turbe?
Mas problem z nedostatocnou zasobou cerpadla palivom, tak ze ASI PRIMRZNUTY filter, alebo privod nafty!!!


co mam viedlo riesit tu klapku? asi to ze motor STRASNE ,,DYMIL´´ nesiel do otacok ako keby NEDOSTAVAL??? dostatok vzduchu
Ja som mal plyn na podlahe cisze mal strasne vela nafty ale nedostatok vzduchu preto ten ,,DYM´´
pal filter som menil pred mesiacom
ma to aj ine cerpadlo nafty okrem toho co je na motore?

A ten ,,DYM´´ bol urcite biely stiplavy a smrdelo to ako stary autobus, ze? Do otacok to neislo, lebo ti zamrzol privod nafty, cerpadlo sa zavzdusnilo, stratilo tlak a presuvnik nedokazal ovladat casovanie vstreku, tym padom sa vstreknuta nafta uz v nedostatocnom mnozstve dostavala do valcov neskoro, mozno az po hornej uvrati (preto letela von nespalena). Keby si mal poruchu klapky turba, pri zohriatom motore bude auto dymit na cierno, malo by sice velmi maly vykon, ale normalne by nastartovalo a islo vytocit do otacok. 66kw nema turbo s variabilnou geometriou, ma len klapku ktora odpusti cca pri 0,9bar, ale toto neuvidis pri stojacom vozidle aj ked budes motor turovat tlak vzrosne max. na 0,3-0,4bar lebo motor staci vzduch spotrebovat. Klapka sa pohne az pri tazsom prevodovom stupni 3,4,5 pri zatazi. Zameraj sa na privod nafty!




Dizelu na Liptove cez noc v teplote -25stupnou Celzia sa stala porucha zatial z neurcenich pricin. Motor sa rano podarilo dostat do chodu. Po 15 minutovom intervale pri ktorom sa beziaci motor nezohrieval ale spotrebovaval palivo a naslednej 10km jazde zastavil. Opatovne uvedenie do chodu sa podarilo az na x pokus. Uspesne ale sprevadzane zlym chodom. Za koncovkou vyfuku sa tvorila husta para sposobena zrazanim vzdusnej vlhkosti s teplymi vyfukovymi plynmi.


http://korzar.sme.sk/c/5747324/deti-maj ... itaju.html

Kupim si dizel, budem tankovat lacnu naftu do ktorej budem musiet
dolievat drahe aditivum aby som mal 15 minut nastartovane auto na dvore aby som nasledne skoncil visiet 10 km niekde mimo. Kazdu zimu kupovat nove zhaviace ktore mi odpalia drahu poistku + starosti a nervy

Co je tu na tom kurva vyhodne?

To ze mame na SR najdrahsie PHM do ktorich musim dolievat pravidelne kazdu zimu nejake prisady lebo niesom kár a o svoje auto sa staram a viem ze ked prituhne nafta zamrzne
Ale ta pica zamrzla aj s aditivom peniaze su v riti auto je nepojazdne

Co je tu na tom kurva vyhodne?
1neroamd
 

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 9:01 pm

Nero, skus pouzivat citacie, blbo sa to takto cita.

V skratke: zamrznute cerpadlo = zamrznuta nafta v nom.

Silna baterka: schopnost roztocit motor a zhavit.

Ohladom vyhodnosti s Tebou suhlasim, co usetris pri prevadzke diesla na palive, das do udrzby.

Ohladom zimnej prevadzky diesla: vid vyssie, problem je zanedbana udrzba a snaha naliat do toho co najlacnejsiu naftu.

PS: Dopadol som podobne, ale zamrzli mi iba ostrekovace, teda kvapalina v hadickach. A kym sa neoteplilo, tak smola: tiez zanedbana udrzba
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 9:07 pm

dabel da sa ale nie 2 karty dozadu

naco mi pises o zamrzani ked im to tu vysvetlujem uz od zaciatku ze problem je teplota?

Ked uplne chladni motor so stuhnutim olejom a uplne studenimi pracovnimi komorami v pohode nastartova a zhavilo ako besne po 10 km skapal!!!!
Ked uz tych 10 km aj s timi 900s statia sa trochu zohrial naco potom musel este zhavit? no nemusel lebo sa zhavi len na zaciatku a ked uz motor ide nafta sa vznieti sama uz ked to mal raz natocene a isiel s timtak v tich 10 km mu to poriadne zhavit ani nemuselo
1neroamd
 

Poslaťod lakilaki » Uto Feb 14, 2012 9:17 pm

Ja to vzdavam :bee
Nemam na to, aby som poxopil o co ide, "panovi najmudrejsiemu riaditel zemegule kokot kokotovicovi...." ako pomenoval TomasVFR
Nafta pri minus -25 zahustla, no a co ? Na benzin mazde mi raz odislo zapalovanie v lete , no a co teraz ?
Voda mrzne pri 0 st. Celsia, co s tym ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomasVFR » Uto Feb 14, 2012 9:25 pm

1neroamd- a tlapes a tlapes a tlapes. aditivum za 7€ co vydrzi celu zimu je drahe jak svina, naozaj si myslis ze setrenie dizla je v tom ze je nafta lacnejsia od benzinu?
jeden pripad zamrznuteho dizla ta opravnuje odsudit na zamrznutie vsetky dizle na svete?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 9:37 pm

V benzine je kolko vody ktora zamrza pri 0stupnou celzia -skupenske teplo ale maju povest benzinove motory ze v zime nestartuju?
Je dobre zname ze v zime sa zle startuje koli slabej kapacite akumulatora(nafta/benzin), ztuhnutemu oleju(nafta/benzin) zamrznutemu benzinu? niekde na severnom alebo juznom pole. Zamrzutej nafte? ano trebars na Liptove.
Aj v nafte aj v benzine je voda ta ista voda co zamrza tak isto ale benzin ide nafta nejde.
Vies kolko som dal ja za aditiva? 0 eur a kolko si dal ty 7eur
Vyhodne :aha :palec

Ako si asi ziskala Mazda povest malej pruchovosti? asi tak ze z 1000 aut sa pokazi asi 30.
Ako si dizel ziskal povest ze na nom odchadzaju komponenty? asi tak ze zo 1000 motorov sa 800 pokazí
Ale kedze ten 801. je Tomasov tak tich prvych 800 sa nemoze brat do uvahu a ostava iba dalsich 199 co prefektne idu :ko
1neroamd
 

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 9:42 pm

Nero, uz si nastudoval to, co som Ti pisal? Tusim este nie :dobry

Lacna nafta = pancovana vodou = zamrza omnoho skor ako kvalitna.

Najsmutnejsie je, ze pancovane patoky u nas dostanes aj na znackovej pumpe.

PS: ad citacie: ten blok, co chces "odcitovat" ohranic takymto ze [ quote] .....citacia.... [ / quote ] (vsetko bez medzier) a je to. Vid vyssie
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomasVFR » Uto Feb 14, 2012 9:46 pm

ale sak ty si jebo, tebe zamrzla mozgova kvapalina. kolko zozere benzin litrov na stovku a kolko dizel, ked budu mat rovnaky vykon a krutak? ked to porovnas kde bude tych 7 €?


to kto robil tie statistiky? ty?
Naposledy upravil TomasVFR dňa Uto Feb 14, 2012 9:49 pm, celkovo upravené 1
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 9:48 pm

dabel píše:Nero, uz si nastudoval to, co som Ti pisal? Tusim este nie :dobry

Lacna nafta = pancovana vodou = zamrza omnoho skor ako kvalitna.

Najsmutnejsie je, ze pancovane patoky u nas dostanes aj na znackovej pumpe.

Ked chces aby som nieco studoval lebo si myslis ze to neviem tak mi daj link presne naco myslis ze sa mam doucit

Lacna nafta- kedze si zastanca benzinu asi nevies co sa robi s dizlami, s naftou neobchoduju iba pumpari, kazdy 3 ju predava, zozenu za 0.001 centu lacnejsie ale im to je jedno co je to zac hlavne ze je to vyhodne.
teraz som pisal ze aj v benzine je voda ale ked mas dobru baterku tak este som nepocul ze by nenastartoval niekto benzina lebo mal ZAMRZNUTY BENZIN
Pocul si uz o niekom kto mal zamrznutu naftu???
1neroamd
 

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 9:53 pm

nero: Tajomny material sa vola stredoskolska fyzika a pripadne chemia. Bez toho, aby si podporil svoje trufale tvrdenia argumentami a nie len kecami o svojich dojmoch, len tazko dokazes odbornejsiu diskusiu "vyhrat"...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 10:00 pm

TomasVFR píše:kolko zozere benzin litrov na stovku a kolko dizel, ked budu mat rovnaky vykon a krutak? ked to porovnas kde bude tych 7 €?




no mi povedz kde budu, budu ajtak v pici lebo to VIFko si budes muset kupit tak ci tak.
Noze ale ved teraz my daj ten tvoj prepocet objemu vykonu krutaku a samozrejme nezapocitaj ND lebo to ty do karat nehrá
1neroamd
 

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 10:03 pm

tvoj 7tisici prispevok mohol byt gracioznejsi
co chces aby som sa doucil? termodynamiku, mechaniku, hydrostatiku,
1neroamd
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť