Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazda premacy fakt uz zufalost

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

mazda premacy fakt uz zufalost

Poslaťod mono3 » Pia Feb 10, 2012 11:08 am

Caute pani znova vas idem troska otravovat ohladom mojho problemu na mazde premacy 66kw rv.2000 dtid 2 liter
takejto treskucej zime u nas na Liptove -20 az -28 stupnov sa mi podarilo moju mazdu nastartovat da sa poved ze tak celkom v pohode
auto som nehal zohrievat 15 minut sadnem do auta a po 10km jazde auto skapalo a neslo nastartovat ked som pridal plny plyn auto nastartovalo ale otacky nestupli viac ako na 800 a z vyfuku isel biely dym az tak ze som v spatnom zrkadle nic nevidel este pripojim ze prisadu davam VIF pravidelne
auto som dal do teplej garaze a hldadal som chybu zistil som ze mi vobec ten ventil co je na turbe a je ovladany tlakom turba neotvara klapku vo vyfukovom potruby
myslel som ze je len pridreta ta klapka ale neni ked do toho ventyla co otvara klapku pustim cca 1,5 baru tak pracuje krasne
len ma zaujima ci ma turbo samo natacacie klapky alebo ta klapka co je vo vyfuku uz neni ak ju prepalilo alebo opotrebovalo rad by som sa do toho pustil ale tie skrutky ohladom vyfukoveho potrububia urcite pozalamujem :(
a dalsi problem zhavice mal som odpalene dva kupil som vsetky nove od znacky febi zalozil som ich a ked som prvi krat nazhavil odapilo poisku ktora ma
40A ked som zmeral odpor na novom zhavici tak bol 20A na starom len 15A to viem pochopit ked je starsi zhavic
len nechapem preco je na zhavenie puzita 40A poiska ked je potreba aby bola 80A :bee vsak 20A krat 4 je 80A :hmmhmm
mono3
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob Jún 04, 2011 11:09 am

Poslaťod M6 GH GTA » Pia Feb 10, 2012 1:38 pm

Tvoj prispevok som precital dva krat, ale stale neviem co ta viedlo riesit klapku na turbe? :hmmhmm
Mas problem z nedostatocnou zasobou cerpadla palivom, tak ze asi primrznuty filter, alebo privod nafty!!!
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod mono3 » Pia Feb 10, 2012 2:02 pm

co mam viedlo riesit tu klapku? asi to ze motor strasne dymil nesiel do otacok ako keby nedostaval dostatok vzduchu
Ja som mal plyn na podlahe cisze mal strasne vela nafty ale nedostatok vzduchu preto ten dym :hmmhmm :hmmhmm
pal filter som menil pred mesiacom
ma to aj ine cerpadlo nafty okrem toho co je na motore?
mono3
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob Jún 04, 2011 11:09 am

Poslaťod M6 GH GTA » Pia Feb 10, 2012 11:51 pm

A ten dym bol urcite biely stiplavy a smrdelo to ako stary autobus, ze? Do otacok to neislo, lebo ti zamrzol privod nafty, cerpadlo sa zavzdusnilo, stratilo tlak a presuvnik nedokazal ovladat casovanie vstreku, tym padom sa vstreknuta nafta uz v nedostatocnom mnozstve dostavala do valcov neskoro, mozno az po hornej uvrati (preto letela von nespalena). Keby si mal poruchu klapky turba, pri zohriatom motore bude auto dymit na cierno, malo by sice velmi maly vykon, ale normalne by nastartovalo a islo vytocit do otacok. 66kw nema turbo s variabilnou geometriou, ma len klapku ktora odpusti cca pri 0,9bar, ale toto neuvidis pri stojacom vozidle aj ked budes motor turovat tlak vzrosne max. na 0,3-0,4bar lebo motor staci vzduch spotrebovat. Klapka sa pohne az pri tazsom prevodovom stupni 3,4,5 pri zatazi. Zameraj sa na privod nafty!
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod 1neroamd » Sob Feb 11, 2012 8:08 pm

mono3 píše:
40A ked som zmeral odpor na novom zhavici tak bol 20A na starom len 15A to viem pochopit ked je starsi zhavic
len nechapem preco je na zhavenie puzita 40A poiska ked je potreba aby bola 80A :bee vsak 20A krat 4 je 80A :hmmhmm

odpor je v ohmoch takze bud si to zle zmeral alebo si iba napisal zle jednotky. Ak to prve tak potom 40A poistka moze byt nadimenzovana dobre alebo sa uz raz vypalila a niekto nezohnal 80A a bachol tam taku aku mal.

Vsetci co teraz nemozu nastartovat tak maju ten isty problem ZIMU!!! Takze ked bude auto v teple musi nastartovat. A kim nebude auto v plusovych teplotach aspon 2-3 dni nebude to poriadne startovat.

Niekto kto nema garaz by si nemal kupovat naftu vsade iba pocuvam ako sa to oplati a bla bla a kazdu zimu to iste.
1neroamd
 

Poslaťod TomasVFR » Sob Feb 11, 2012 9:18 pm

1neroamd- patnast rokov, kazde rano okrem nedele startujem dizle stojace na dvore, vzdy som nastartoval. robim nieco zle? :hmmhmm
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Ned Feb 12, 2012 1:45 pm

Ano pretoze to ze nastartujes neznamena ze aj dojdes tam kam planujes. Kazde rano to vidim ako dizelmozog stoji nad otvorenou kapotou a rozmysla preco to nechce naskocit a ako to nakopnut. Ale tito chlapci maju este stastie ze im to nenaskocilo a mozu ist pekne naspet do domu sa ohriat alebo smer autobusova doprava, ale ty chudaci co sa tesia ze im to chytilo prejdu par km a potom im to skape 5-20 km od domu a uz to ani neskitne len behaju okolo auta a zhanaju znamich kto ich pride odtiahnut. A nehovor mi ze to tak neni ked to vidim na vlaste :tma
1neroamd
 

Poslaťod TomasVFR » Pon Feb 13, 2012 10:42 am

nikdy som nezostal stat 5-20 km od domu, robim nieco zle?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Pon Feb 13, 2012 5:16 pm

A urcite mas nejaki ohrev co zere palivo iba aby sa motor ohrial ze je to tak. Alebo byvas niekde kde je leto aj cez zimu. Ved aj teba to caka a potom ta tie srandy prejdu
1neroamd
 

Poslaťod TomasVFR » Pon Feb 13, 2012 6:11 pm

nie nemam ohrev ani prihrev absolutne nic :spik2 , byvam tam kde mam napisane a myslim si ze ked ma srandy nepresli za 15 rokov uz ma neprejdu :dobry
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Pon Feb 13, 2012 6:38 pm

no v Piestanoch byvaju velmi krute mrazi...
Teraz odrazu nikomu nejde dizel cim to asi je ked nie zimou. Mozno postavenim venuse slnka mesiaca a jupitera alebo tou financnou krizou alebo ja uz neviem cim.
Ak mal motor problemi uz pred zimou tak sa dalo ocakavat ze ho zima dorazi a aj ked nemal problemi tak aj tak sa dalo ocakavat ze s velkou pravdepodobnostou nenaskoci alebo nepojde tak ako ma.
1neroamd
 

Poslaťod TomasVFR » Pon Feb 13, 2012 6:47 pm

ty si dobry problem :dobry ja som reagoval na tvoju poznamku Niekto kto nema garaz by si nemal kupovat naftu vsade iba pocuvam ako sa to oplati a bla bla a kazdu zimu to iste. a napisal som ti ze ja tento problem nemam, tym som chcel povedat ze zbytocne zovseobecnujes. mas pravdu v piestanoch nebyva najzimsie, ale zase ty zovseobecnujes. a za 15 rokov tu bolo vselijak, statistiku si nerobim ani na teplomer kazde rano nepozeram, len nastartujem a vyrazam :palec
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Pon Feb 13, 2012 7:00 pm

Nie nezovseobecnujem iba kazdy dizel nehladiac na znacku v mraze nejde! A ked nemam kde v zime schovat auto do tepla tak nech sa pripravia na taketo problemi a vyriesenie problemu je jednoduchy dat auto na tepla.
Take tazke to pochopit?
1neroamd
 

Poslaťod TomasVFR » Pon Feb 13, 2012 7:03 pm

este raz ti hovorim ty hluchy kokot, mne dizel ide aj v mraze :prdel
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 1neroamd » Pon Feb 13, 2012 7:10 pm

1neroamd
 

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť

cron