Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 - DPF filter

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Mazda 3 - DPF filter

Poslaťod patro16 » Štv Jan 16, 2014 7:33 pm

co som pozeral ceny tak odstranenie filtra výjde na cca 350€ so vsekym(praca+prepalenie ecu) a novy filter sa da na e-bay zohnat za 300€ tak neviem ked ho dam von mam pokoj aj s doplnanim eolysu + motoru sa bude lahsie dychat
Mazda 3, 1.6 MZ-CD TX Sport, 2007, HB
patro16
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Aug 23, 2013 9:02 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Štv Jan 16, 2014 8:22 pm

Eolys doplňuješ jednou za 60000km, což není taková tragédie. Pokud si umíš pořešit STK, tak je řešení jej vykuchat. Rozhodnutí už je na tobě.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Pia Jan 17, 2014 9:24 am

Myslis, ze bude u vas na STK problem? Ked som bol u nas na STK+EK s "vykuchancom", tak ma este technik pochvalil, ze to vobec necmudi a vsetko preslo daleko daleko pod limitmi.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Pia Jan 17, 2014 3:11 pm

No pokud půjdu na BOSCH emise, které měří i kouřivost, tak si piš, že ti auto s vykuchaným DPF neprojde. Záleží u koho a jakou má mašinu.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Pia Jan 17, 2014 4:10 pm

Základní "problém" je v tom, že třeba u nás emise u nafťáků prostě neměří. Jen mne zkásnou a dají razítko.

Když jsem kdysi hodně dávno šel s nafťákem poprvé na emise, zeptal se mne, jestli to chci měřit nebo mi stačí razítko.
To mne překvapilo, tak jsem se zeptal, proč se ptá.
On mi odvětil, že se při měření motor zbytečně týrá :-)

Od té doby jsem vyzkoušel nejméně dvě další zkušebny, chodím se svým i služebním, již se neptám a oni neměří...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Pon Jan 20, 2014 9:13 am

Mame podobnu skusenost ako suky - spytaju sa, kedy bol meneny rozvodovy remen a podla toho sa rozhoduju ci merat alebo nie, lebo ta dymivost sa tusim meria v dost vysokych otackach.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod dabel » Uto Jan 21, 2014 10:02 am

To je pravda. Toho motoru mi bolo luto, lebo meranie pozostavalo z napojenia meracov na motor a naslednom niekolkonasobnom vytoceni a podrzani pri obmedzovaci. A kedze panko nevedel spravne napichnut, tak tuto proceduru opakoval asi 5x.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod zobaniezrniek » Str Feb 05, 2014 11:20 pm

chcel som dodať k tomu vykuchaniu dpf že na týchto 1,6 ked je vykuchaný dpf odchádzajú turbá pokial jazdíš pri akcelerácii podlahu práve koli tomu že sa roztočí nad svoje životné maximum často krát lebo nemá protitlak ktorý mu práve dpf dodáva, no a fízli budú mať nové stroje pojde za tebou na dialnici s autom a bude ti merať emisie ani nebudeš vedieť. potom ťa zastavia a roberú papiere. :ko
zobaniezrniek
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str Feb 05, 2014 10:38 pm
Bydlisko: Nitra
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Myso » Pon Feb 10, 2014 11:17 am

zobaniezrniek píše:fízli budú mať nové stroje pojde za tebou na dialnici s autom a bude ti merať emisie ani nebudeš vedieť. potom ťa zastavia a roberú papiere. :ko


tak toto je dobry joke :dobry
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod zobaniezrniek » Uto Feb 11, 2014 5:38 pm

v rakusku to maju nemusi u nás pojde do viedne na punč napr.. :D
zobaniezrniek
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str Feb 05, 2014 10:38 pm
Bydlisko: Nitra
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Myso » Str Feb 12, 2014 1:50 pm

Niekolkokrat som sa zucastnil merania emisii so sondou vo vyfuku a uz to bolo vtipne, tak chcem vediet co by namerali za autom. Najlepsie v nejakej kolone to merat este :zerute:
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod zobaniezrniek » Str Feb 12, 2014 3:00 pm

ved hej ja som len počul výcuc viacerých ludí ktorý jazdia vela po europe :)
zobaniezrniek
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str Feb 05, 2014 10:38 pm
Bydlisko: Nitra
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod dabel » Str Feb 12, 2014 3:40 pm

Rakusky policajt Ti nemoze zobrat slovenske papiere... Navyse mozes kedykolvek povedat, ze na slovenskom trhu sa predavali tie auta bez DPF - nie som si vedomy, ze by kdekolvek na malom technicaku bol uvedeny prave filter.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Lubos1 » Str Feb 12, 2014 4:02 pm

Od urciteho roku musi byt DPF v kazdom aute, bez ohladu na krajinu kupy (v ramci EU). Ale pravdou je, ze rakusky policajt ti nemoze zobrat slovenske papiere.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Str Feb 12, 2014 4:38 pm

dabel píše:Rakusky policajt Ti nemoze zobrat slovenske papiere... Navyse mozes kedykolvek povedat, ze na slovenskom trhu sa predavali tie auta bez DPF - nie som si vedomy, ze by kdekolvek na malom technicaku bol uvedeny prave filter.


A nemůžou tě poslat na emise? To můžou a pokud neprojdeš díky kouřivosti, která je na štíku na autě, tak máš smůlu - minimálně flastr slušný.

DPF je povinné od Euro5.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron