Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 - DPF filter

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 3 - DPF filter

Poslaťod hamisk » Str Feb 01, 2012 2:00 am

Zdravim. Mam Mazdu 3 a mam problem s DPF filtrom. Ma niekto skusenosti s jeho odstranenim? Dakujem za odpoved.
hamisk
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Feb 01, 2012 1:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod M6 GH GTA » Str Feb 01, 2012 1:33 pm

Aky je tvoj problem?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod hamisk » Str Feb 01, 2012 5:05 pm

V servise mi povedali, ze DPF je zle a treba ho vymenit. Ale zas mi to povedali v Autopalace Vajnorska, uz neviem ci im mozem verit. Dal som im auto, ktore nemalo vykon, bolo v servisnom mode. Dal som im to tam nech mi najdu kde je problem. Stalo ma to 1400 euro a vratili mi auto, ktore ked je studeny motor, startuje dokonale, ale ked je teply motor tak musim tocit starterom dlhsiu dobu. Oni nevedia kde je problem.

Preto chcem eliminovat problemy do buducnosti a rozmyslam nad deaktivovanim DPF, nech nemam v buducnosti problem, len neviem co to moze sposobit. Ake to moze mat nasledky na STK alebo Emisnu kotrolu.
hamisk
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Feb 01, 2012 1:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Feb 01, 2012 5:54 pm

Tak nehnevaj sa na mna, ale vobec nerozumiem tvojmu uvazovaniu.

Autopalace ti evidentne spravil skodu 1400 euro, lebo ich diagnosticke zrucnosti su asi take, ze aj korytnacka co predpovedala vitaza majstrovstiev sveta vo futbale, ma pomaly rovnaku schopnost uhadnut pricinu. Takze ked ti oni hovoria ze DPF treba vymenit, tak v ZIADNOM PRIPADE nemen, ale radsej si nechaj auto riesit niekym inym.

K tomu ani neni viac co dodat, ak si laik do aut, musis najst niekoho kto splna dve dolezite podmienky

1) je profesional, rozumie sa romu
2) je cestny, nepodvedie ta a neoberie o posledne euro

Najst taku osobu je velmi tazke, a hlavne v takejto kombinacii. V tomto biznise pracuju bohuzial rozni "majstri" ktori maju obchodnu moralku na urovni Slavomira Hascaka.

Skus tuto popytat o radu kto by to urobil a nech sa ti co budu radit, zaprisahaju svojim menom ze je to osoba 1+2.


K.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Docent » Str Feb 01, 2012 8:43 pm

hamisk poslal som ti SS s jednim kontaktom
Mazda5 GT 2.0i 107kw Obrázok
Ex:Mazda3 Touring1.6i 77kw,r.v. 2007
Obrázok užívateľa
Docent
Pisateľ
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 2:42 pm

Poslaťod Rainbow » Str Feb 01, 2012 8:55 pm

Mne v AP pred niekolkymi rokmi povedali, ze motor treba rozobrat a asi urobit generalku. Dodnes jazdim bez problemov... Za tych 1400 by uz pomaly mohli ten filter aj vymenit.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod M6 GH GTA » Str Feb 01, 2012 9:34 pm

Mas 1.6, alebo 2.0 diesel?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod leichnam » Str Feb 01, 2012 10:24 pm

Tipujem, ze ma toho Fordopeugeota s FAPom a nedoliatym eolysom :hmmhmm Ak ma ten 2 liter s DPF, tak ten by som bral ak by sa ho chcel zbavit :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Pia Feb 03, 2012 3:44 pm

Tu jsem chtěl - Mazda 3 2.0MZR-CD. V Německu jich měli a za dobré peníze, dokonce jsem si ji projížděl a jede to jak hovado!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Uto Feb 07, 2012 2:17 pm

hamisk tak ani sa nedozvieme aky mas motor a aky mas problem s DPF?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod leichnam » Uto Feb 07, 2012 2:20 pm

Nedozvieme, pretoze my ho chceme opravit a on ho chce odstranit :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod patro16 » Štv Jan 16, 2014 10:58 am

zdravim,

mam mazdu 3 1.6 MZ-CD 2007 bol som stym na vymenu palivoveho filtara v mazda servise ked mi urobili aj diag. a povedali ze fap/dpf je vadny a ze ho treba vymenit no ziadna kontrolka mi na budikoch nesvieti, tak som s tym siel este na dalsiu diagnostiku(DELPHI) do ineho servisu a tam mi povedali to iste teda ze fap je zaneseny a treba ho menit

teraz neviem co mam robit auto jazdi zatial normalne, ziadne kontrolky nikde neblikaju/nesvietia preto by som vas poprosil o radu co stym vymenit/nechat to tak/"vykuchat"?
Mazda 3, 1.6 MZ-CD TX Sport, 2007, HB
patro16
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Aug 23, 2013 9:02 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Štv Jan 16, 2014 12:08 pm

Jsou i firmy, které to umí i vyčistit. FAP je zenesen od aditiv, co se přidávají do nafty kvůli regeneraci (Eolys - nebo jak se to jmenuje). Ten filtr se dal sehnat někde kolem 15000,- Kč. Vykuchání bude stát o něco méně.

Trochu bych to pozjišťoval. Jestli se nepletu, tak mazda měla doporučenou výměnu FAPu při 120000 km.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod patro16 » Štv Jan 16, 2014 2:56 pm

s tou vymenou pri 120000km mas pravdu pytal som sa na to v mazde a tam aj povedali ze vtedy nebol menený, rovnako som sa pytal aj na to cistenie a vraj to nevydrzi dlho najlepsie je vraj bud dat novy alebo ho dat prec no a pytal som sa aj na cenu noveho v mazde - 760€ len cisto filer bez prace (1hod prace tam stoji 33€) takze velmi silno zacinam uvazovat o jeho odstraneni kde by to cenovo vyslo sotva polovicne ale primam navrhy

ale hlavne ma zaraza ze auto ide normalne a neinformuje o takej zavaznej chybe/poruche akou je zanesenie fap nejakou kontrolkou
Mazda 3, 1.6 MZ-CD TX Sport, 2007, HB
patro16
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Aug 23, 2013 9:02 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Štv Jan 16, 2014 3:53 pm

http://www.evyfuk.cz/doplnky/filtry-pev ... dpf/mazda/

To není vůbec špatná cena a měl by si klid, čistý výfuk a neporušuješ legislativu. Odstranění filtru stojí taky nějaké peníze, takže tady by si něco málo přidal a máš filtr. Dokonce i na Slovensku jsou firmy, které to prodávají za podobné peníze. Od DE dál na západ FAP stojí tyto peníze normálně.

Co se týká té chyby, tak filtr funguje dál, ale je už hodně zanesen. Až bude plně, tedy že nebudou moci projít výfukové plyny, tak pak se něco rozsvítí. Hold motor od Fordu a ten jej kupuje od Peugeot/Citroen. Motor jako takový je dobrý, jenom tato záležitost není úplně vyřešena.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť