Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 - DPF filter

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Mazda 3 - DPF filter

Poslaťod dabel » Str Feb 12, 2014 4:44 pm

Neviem si to dost dobre v praxi predstavit... samozrejme vynimkou je, ked sa z auta vyvali brutalny kudol dymu a zrovna za nim ide policajne ;) A emisna kontrola... neviem, ale nezda sa mi, ze by mohli nieco taketo riesit. Proste mam potvrdenie, ze som u nas presiel vsetkym. Je to podobny scenar ako napr. rozdiel v povinnej vybave - auto ma byt vybavene povinnou vybavou z krajiny, kde je prihlasene, nie kadial prechadza.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Str Feb 12, 2014 8:20 pm

V ČR tě pošle na technickou a nebudou se s tebou párat. Neprojdeš emisema či STK a odstavuješ auto. A toto je okopírováno od rakušáků - ti mají dokonce mobilní STK. V případě, že projdeš STK, tak nic neplatíš, ale pokud neprojdeš, tak zaplatíš STK a emise a ještě pokutu a odstavuješ auto, protože je nezpůsobilé.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Feb 13, 2014 10:21 am

OK, ale to sa tyka vlastnych, nie cudzincov...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod ecko07 » Štv Júl 10, 2014 3:12 pm

Zdravim, potreboval by som vymenit filter pevných castic (DPF) na Mazda 3 (1.6Di, 81 kW, r.v. 2009)
Zhanam nejakého predajcu s ktorym mate dobre skusenosti. Nejaky eshop s kvalitnymi filtrami? Moze byt aj cesky abo zahranicny.
Diky moc.
ecko07
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Júl 09, 2014 2:18 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod patro16 » Ned Júl 20, 2014 8:57 pm

len pozor na tie neoriginalne lacne DPF/FAP od poliakov/e-bay a pod. pre tento motor(1.6), na foto je krasne vydiet ako je vlozka urobena zamerne tak aby oklamala senzory a zaroven nedosahuje ani polovicu velkosti originalnej...

konkretne v tomto pripade mal za nasledok odporucanie turba... je to focus ale motor, fap aj vsetko ostatne je uplne rovnake http://www.anularedpf.ro/reconditionare ... dci-109cp/

je to v jednej spec. firme na odstranovanie fap/dpf v RO

pre porovnanie orig. (hore) a ofajc (dole)
Obrázok
Obrázok
Mazda 3, 1.6 MZ-CD TX Sport, 2007, HB
patro16
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Aug 23, 2013 9:02 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod ecko07 » Pia Aug 15, 2014 12:46 pm

uf, diky moc za príspevok. krasne znazornenie.
tak som dostal na odporucenie jeden obchod, NEPOVOLENA REKLAMA
uvidime
ecko07
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Júl 09, 2014 2:18 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť