Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

súčiastka - čo to je????

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

súčiastka - čo to je????

Poslaťod krajvasek » Sob Sep 10, 2011 8:09 pm

Ahoj, konečne som sa dostal k rozobratiu sedačky, pretože nefungovalo vyhrievanie. Keď som rozobral sedák, zistil som, že asi bude chybná označená súčiastka na vyhrievacej rohoži.
Je tu nejaký elektrikár? Čo to je? Dá sa to kúpiť - nahradiť, alebo vyhodiť?
Ďakujem

Obrázok


Inak, pridávam foto pre tých, čo by sa chceli do toho pustiť, na obrázkoch nieje vidieť uchytenie kože, je to dosť otravné:
http://www.underhoodservice.com/Article/65655/Tech_Tip_M.aspx

Na obrázku je jeden voľný konektor, neviete, čo to je ? :o:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Mazda 6 wagon sport AWD, 2,3 benzin, r.v.2003
krajvasek
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štv Jún 18, 2009 12:58 pm
Bydlisko: Mazda 6 :)

Poslaťod mil » Ned Sep 11, 2011 9:39 pm

Součástka zobrazená na fotografii je termostat. Slouží k automatickému udržování teploty sedadla při zapnutí vyhřívání. Termostat vypíná při teplotě cca 29-30oC. Hodí se připomenout, že druhá část vyhřívání je v opěradle a aby vyhřívání fungovalo, musí být oba díly, jak sedáku tak opěradla propojeny do serie. Je to dáno konektory které musí být zapojeny. Spíše než vadný termostat bývá přelomený vyhřívací odporový drát, nejčastěji v sedáku.
Termostat pravděpodobně nebude k sehnání, ale píšeš že asi chyba bude tam. Je potřeba řádně přezkoušet okruhy jak sedáku tak opěradla a v případě chyby asi vyhodit a nahradit novým dílem, nejlépe náhradou která je u nás k dostání. Viz http://www.casystem.cz/produkty/elektri ... dacek.html

Přeji úspěch. Mil
mil
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 7:58 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod krajvasek » Štv Sep 15, 2011 9:30 pm

Ďakujem za odpoveď. Skúšal som presvedcovať len sedák, nakoľko som niekde tu čítal, že ten odchádza najčastejšie. Ale tepelným drôtom prechádzal prúd len bez toho snímača. Skúsim v zime prepojiť len sedačku a zvlášť len operadlo (po prepojení konektora) a uvidím.

Ď.
Mazda 6 wagon sport AWD, 2,3 benzin, r.v.2003
krajvasek
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štv Jún 18, 2009 12:58 pm
Bydlisko: Mazda 6 :)

Poslaťod mil » Pia Sep 16, 2011 10:37 pm

Asi to nebude nejlepší nápad s tím zapojením zvlášt sedadla a zvlášt opěradla. Vyhřívání sedadel může pracovat jen současně, t.j. sedák a opěradlo. V případě zapojení jen jednoho dílu hrozí v tom lepším případě poškození topného drátu v horším požár :ko . Nedoporučoval bych ani zapojení bez termostatu v sedadle pokud by byl vadný/přemostění/. :chol zdravím.
Mil
mil
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 7:58 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod nahasapimapetilon » Pon Sep 16, 2013 1:34 pm

Ahoj panove, asi mam obdobny problem. Zjistil jsem to tak ze jsem prehodil sedaky (krome toho plechu zespoda) u ridice a spolujezdce a nyni vyhriva u ridice a u spolujezdce ne. Asi je opravdu problem v sedaku. Ptal jsem se v Mazde a tam mi sdelili cenu za sedak (bez operadla pouze sedak) 32 000 CZK. Malem me omyli, koupnul jsem je do **** a sel hledat jiny reseni.. Ted se mi snad povedlo sehnat tu decku ktera je pod potahem.... Tak to snad vymenim .. :-)
nahasapimapetilon
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Sep 16, 2013 1:29 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť