Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klimatizácia

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Klimatizácia

Poslaťod kayman » Uto Sep 19, 2017 12:27 pm

Kondenzátor som vymenil, odniesol som auto dať naplniť chladivom a neprešiel test tesnosti vákuovaním. Všetko som dotiahol podľa predpísaného momentu, tesnenia. Neviem či kondenzátor fučí alebo niečo iné sa pototo (alebo ja som to pototo). Vzdávam to, idem podať Loto a kúpiť nové auto.
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Sob Sep 23, 2017 7:51 am

Nafoukat smesnym plynem, najit unik, vymenit ev. opravit, a nafoukat.

Njn,klima neni olej, ze by se dala delat jednoduse doma,na to chce proste vybaveni.. :jo
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Uto Sep 26, 2017 10:01 am

Všetko chce správne náradie, aj brzdy keď som repasoval tak som si kúpil kľúč na zatlačenie piestikov, vpredu to ešte šlo bez toho, ale vzadu som to malými kliešťami robil a sranda to nebola teda :D.

Ešte rozmýšľam, ku kondenzátoru boli dodané aj tesnenia, ja som tam dal originál z Mazdy, ale či som nemal použiť tie od kondenzátora.. Tieto boli inej farby čo bude asi jedno, ale mali trocha väčší priemer. Originál som na tie trubky navliekol, tie od kondenzátora by na nich viseli tak som myslel, že nebudú dobré. Ale možno kondenzátor bol uspôsobený na ne, na väčšiu veľkosť :).

Problém je nájsť servis kde by testovali únik inak ako vákuovaním, tam kde som bol teraz je to tak, že si buď vezmem dovolenku, alebo hodinu cestujem v zápche cez celé mesto odtiaľ do práce kde potom meškám a musím skôr z práce aby som ich tam ešte zastihol. Sada na testovanie stojí 260€ s jednou náplňou dusíka :D, to je moc :crazy
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Uto Okt 24, 2017 9:08 pm

Krenštík, na tie tesnenia medzi trubkou a kondenzátorom sa dáva olej? Čítal som, že ten špeciálny kompresorový no to by som musel kúpiť, nestačí nejakým iným? Alebo to netreba vôbec? Kúpil som nové tesnenia v Mazde a skúsim ich vymeniť, asi tie čo tam mám sú zlé.. Lebo neviem kde inde by to mohlo unikať, buď zlý nový kondenzátor alebo neviem :ho: :o)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Ned Okt 29, 2017 9:19 pm

Jasny, musi se mazat. idealne olejem ( specifikaci) ktera je v aute, ale v zasade jde o stopove mnozstvi, tak jakymkoliv pro klimu. Jde o to ze suche tesneni muzes pri instalaci poskodit ;-)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Str Nov 01, 2017 10:20 am

Presne to sa mi asi stalo.. :/
Musím také kúpiť takže vraj PAG100 má ísť do môjho (ktovie či tam nakoniec aj tak nedajú nejaký inej špecifikácie). Všade najmenšie len 250ml, tak mi ostane doma keby niekto potreboval :D :ho:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Str Nov 08, 2017 8:32 pm

je stejny jako brzdovka, saje vlhkost, takze bud pouzit, nebo vyhodit......
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Pia Júl 06, 2018 10:52 pm

Po výmene nemal ten pán čas a mne sa narodil syn. Riešil som naplnenie teraz inde a nakoniec je upchatý výparník - teda, nejaká jeho časť. Čo nevedeli pochopiť tak len v jednom smere.. No, cenu nového originálu som videl dakde na amazone a zdvojnásobil by cenu auta. Teraz je otázka, oplatí sa ho vybrať a rozobrať a dať prípadne opraviť vymeniť nejakú časť? Alebo to nemá zmysel a použitý skúsiť zohnať?

edit: vybral som výparník, všade mi vraveli, že polku palubovky treba vybrať, no na 626ke som vybral tú skrinku pred spolujazdvom, plastový pás a už len dve skrutky čo držali výparník. Plus odpojené potrubia klímy (a zasáčkované :) ).
Pozerám to, samotný chladič má trochu poohýbanú mriežku, to je tým, že filter je prakticky pri tom tak sa to dá poškodiť ľahko.. Ale netesnosť nenašli.. Asi odpojím expanzný ventil a skúsim prefúknuť chladič, pôjde to aj len tak pumpou na bicykel? :D :D Ak to prefúkne tak je problém naozaj len ten ventil..

edit2: vo zveráku som uvoľnil ten ventil, už som myslel, že ho zlomím.. :) samotný výparník viem prefúknuť len tak ústami. Niežeby to šlo ľahko ako len cez trubku, ale zase ono sa to tam dosť zužuje.. Čiže potom asi jedine ten ventil bude zlý :). Nový aftermarket okolo 26 eur tak to by bola celkom lacná oprava keď si vezmem, že koľko som už investoval (kondenzátor asi teda aj zbytočne..) a času tomu venoval! Ide sa objednávať.. :jupi

edit3: doobjednával som, nikde nie je skladom len v USA a za poštovné chcú také smiešne peniaze, že môžem rovno tu kúpiť originál :(
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Pia Júl 27, 2018 1:14 pm

Klíma ide! Bol to ten ventil nakoniec len... Nejdem radšej rátať čo to stálo všetko :(
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kajsmetke » Ned Aug 26, 2018 4:38 pm

kayman píše:Klíma ide! Bol to ten ventil nakoniec len... Nejdem radšej rátať čo to stálo všetko :(

no to ozaj poteší .. ale tak čo už. Hlavne že je všetko uz ok.
kajsmetke
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Aug 06, 2018 8:25 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť