Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 - benzin. Skapina na volnobehu

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 - benzin. Skapina na volnobehu

Poslaťod inacovcan » Uto Feb 16, 2010 4:13 pm

Ahojte,
mam mazdu 6 benzin 2.0. Nemal som s nou doteraz po motorickej stranke ziadne problemy. Dnes som ju po kratkej jazde mestom odparkoval v garazi. Jazda prebehla OK, ziadne symptomy problemov. Ked som sa vsak po 2hod vratil, dala sa nastartovat uz iba pri stlacenom plynovom pedali a akonahle dam nohu z plynu dole, skape. Chova sa to tak, ako keby pri pusteni plynoveho pedalu zaskrtilo privod paliva do motora, alebo prestalo davat iskru na sviecky. Nie je tam ziadne zaklaslanie motora ani nic podobne, jednoducho pustim plynovy pedal a v tom momente sa na pristrojovke rozsvietia kontrolky ako pri zhasnutom motore...
Pod zatlacenym plynovym pedalom motor bezi bez problemov, ziadne vynechavanie.
Mam nabehnutych 165kkm. Sviecky boli menene standardne pri 100kkm. Pravidelne servisovana (vymena filtrov, oleja a pod...)

Neviete poradit v com moze byt problem?

Vdaka,
Emil
inacovcan
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Mar 08, 2005 1:15 am
Bydlisko: SK, CH a F

Poslaťod MrSix » Str Feb 17, 2010 10:10 am

tipujem ze bud nastavenie volnobehu, alebo si natankoval daky bordel a zadrbal sa ti kdesi palivovy filter...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod inacovcan » Str Feb 17, 2010 4:19 pm

Palivo to asi nebude. Dnes rano som ju skusil opat nakopnut a na moje velke prekvapenie, vsetko fungovalo OK. Absolvoval som asi 3km jazdu po meste (2x startovanie) a sla bez problemov -- motor slapal pravidelne, volnobezne otacky po zahriati 700rpm -- ako maju byt, ziadne trhanie, alebo nepravidelny chod. Preto si myslim, ze to nebude v palive.

Odparkoval som ju do garaze a ked som ju chcel o zhruba 3hod vytiahnut, problem bol spat: startovanie iba pod zatlacenym plynovym pedalom a akonahle sla noha z pedalu dole, motor skapal. Pod zatlacenym plynovym pedalom bezala v pohode, ziadne trhanie v chode motora, preto to nevidim na palivo. Skusil som ju takto zahriat, ale ani to nepomohlo. Uz asi 3hodiny takto konstantne strajkuje (cca 30 startovani a pokusov o volnobeh). Ak by to bolo v palive, podla mna by sa aspon obcas na volnobehu motor chytil, ale
mam skor podozrenie, ze to bude nejaky senzor, ktory zacina blbnut.

Tu si uz svojpomocne neporadim, zajtra s tym idem do mazdy... chudak penazenka :buuu:
inacovcan
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Mar 08, 2005 1:15 am
Bydlisko: SK, CH a F

Poslaťod Rainbow » Str Feb 17, 2010 5:56 pm

Chcelo by to diagnostiku, mozno cidlo teploty motora?
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dodman » Str Feb 02, 2011 12:33 am

mam presne tento isty problem. prosimta ako sa ti to podarilo vyriesit?
dodman
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Feb 02, 2011 12:25 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod inacovcan » Str Feb 02, 2011 8:11 am

Dalsi den, ako som pisal, som siel do mazdy na diagnostiku. V ten den rano uz nakopla a slapala bez problemov. Diagnostika neodhalila nic a mechanici z toho boli trochu mimo, no pre istotu vraj precistili nejake cidla.
Problem sa vsak uz odvtedy nikdy nezopakoval (odvtedy som uz nabehol 20kkm) -- tak ako prisiel, tak aj odisiel.
Bud bolo nieco v benzine, alebo skor pomohlo to precistenie cidiel.
inacovcan
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Mar 08, 2005 1:15 am
Bydlisko: SK, CH a F

Poslaťod leichnam » Str Feb 02, 2011 12:35 pm

Dodman skade si? Mozem sa ti na to mrknut.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod potkan » Pon Sep 19, 2016 6:07 pm

asi to patri sem.
mazda 6 2.0i FL, 2006, benzin. skapina, ak za jazdy vyradim do neutralu. otacky padnu niekam okolo 500, po chvilke este nizsie, a motor obcas skape. teda, prvykrat skape urcite, nasledne razy obcas ano, obcas nie. ked auto zastane, otacky za znovu dvihnu na tych standartnych 700, hentak nizko su iba v pripade, ze sa auto hybe. robi to studene aj zohriate, zohriate menej.
podla predchadzajuceho majitela to zacalo robit nedavno, ked sa mu podarilo nechat zasvietene nejake svetlo a vytlkol baterku. skusil som mazdu odpojit od baterie, zresetovat, nechal bezat stvrt hodiny na volnobehu, potom chvilu poprehanal. problem so skapinanim na neutrali - alebo pri dlhsie vytlacenej spojke, jako obcas praktizuje moja mlada - ale ostal.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť