Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer

Poslaťod nostano » Pia Nov 20, 2009 2:18 pm

uz dlhsi cas mi na mazde 3 svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer, takze za jazdy nemam prehlad akou rychlostou idem. Ak vypadne rychlomer neide ani pocitadlo km. Tento stav nie je trvaly t.j. niekdy je vsetko O.K. a niekedy tak ako som to popisal, ale castejsie to nefunguje ako funguje. Nestretli ste sa s tym uz niekto?? Bol som v servise na diagnostiku, povedali mi ze palivovy system je v poriadku a ze vynulovali vsetky chyby, takze uz by to malo byt O.K. ale este v ten isty den ked som odchadzal zo servisu to zacalo hned blbnut. ked som to bol reklamovat tak mi povedali ze v tom pripade bude problem v riadiacej jednotke a ze ju treba vymenit. som zvedavy kolko to bude stat.
nostano
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Nov 20, 2009 1:59 pm

Poslaťod TomasVFR » Pia Nov 20, 2009 3:24 pm

podla mna skor ako budes menit riadiacu jednotku za niekolko1000 by stalo za to pozriet ci su dobre zapojene konektory v palubofke
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod nostano » Pia Nov 20, 2009 4:44 pm

no bol by som rad keby to bolo v konektoroch, ale ked to raz funguje a inokedy nie nezda sa mi zeby bol problem prave tam...ale vdaka za radu skusim sa na to pozriet
nostano
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Nov 20, 2009 1:59 pm

Poslaťod potkan » Pia Nov 20, 2009 11:11 pm

prave to, ze to raz funguje a raz nie, by skorej ukazovalo na nejaky blby konektor.
v dvoch z troch nasich slavnych servisoch ti na nejaku chybu s elektriku povedia, ze treba vymenit riadiacu jednotku. je to totiz to najdrahsie, co v danej kategorii maju v katalogu. samozrejme pri jej vymene prelezu konektory a masina funguje, aspon nejaku dobu. tvoju jednotku samozrejme uleju a zajtra ju namontuju ako novu nejakemu dalsiemu stastlivcovi. sak tu tvoju novu tiez vymontovali len vcera. na mensom meste si pekne behom roka-dvoch vsetci majitelia rovnakeho auta postupne povymienate jednotky...
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod leichnam » Pia Nov 20, 2009 11:21 pm

:tlesk: :tlesk: :tlesk: potkan to vystihol úplne presne :palec
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Rainbow » Sob Nov 21, 2009 12:58 am

Vymazat chyby a potom povedat, ze tomu nic nie je - zaujimava metoda :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod cuker » Ned Nov 22, 2009 12:04 pm

mne sa stalo nico podobne s pocitacom,raz to slo,raz nie.Raz ma to nahnevalo,tak som ho otvoril,vsetky konektory,co som videl som vytihol,a znovu nasunul,a odvtedy vsetko bezi.
cuker
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str Mar 12, 2008 9:35 pm

Poslaťod nostano » Uto Dec 01, 2009 10:04 am

odpojil som konektory od riadiacej jednotky a znovu pripojil, no nic sa nezmenilo. Na diagnostike to hlasi chybu P0610 co znamena chybna konfiguracia riadiacej jednotky. Da sa riadiaca jednotka prekonfigurovať??
nostano
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Nov 20, 2009 1:59 pm

Poslaťod peter1234 » Štv Dec 03, 2009 12:58 am

mne sa stalo nieco podobne, raz na dialnici mi proste padli vsetky ukazovatele na nulu - otacky, rychlomer, teplota, proste vsetko...
dokonca po chvilke zhasol aj motor a takto stale dookola... ked sa mi s tym podarilo dojst domov, zistil som ze v poistkovej skrini pod kapotou bolo nejake relatko dost horuce, neviem ci to je normalny stav.
Kazdopadne som ho vybral, dal naspat a odvtedy sa mi to uz nestalo. Takze predpokladam, ze v mojom pripade to bolo chybnym kontaktom, odporucam pouzit nejaky sprej na kontakty a obcas to prekontrolovat.
Mazda 3 Sport 1.6 MZ-CD 80kw 4,8l priemer
Obrázok užívateľa
peter1234
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto Dec 01, 2009 1:52 pm

Poslaťod jaroci » Ned Dec 06, 2009 6:10 pm

Ja mám ten istý problém, už som vyskúšal všetko, aj to na čo sa pýtaš. Pomôže jedine výmena riadiacej jednotky, to tvrdia v Mazde, alebo sa na Slovensku nájde niekto, kto to bude vedieť opraviť. Na Slovensku je asi dvanásť takýchto áut a v Čechách ale šesť s poruchou P0610. Ja si myslím, že to je výrobná chyba. Mazdáci na Slovensku by sa mali zobudiť!!! Alebo by sme sa mali skontaktovať, na dvere napísať Mazda P0610 a spraviť okružnú jazdu po Slovensku a potom Mazdy P0610 im odstaviť pred predajné miesta v rámci celého Slovenska.
jaroci
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 2:07 pm

Poslaťod Pali33 » Pia Jan 08, 2010 3:55 pm

Zdravim vstekych kodom P0610 postihnutych,
zrovna tu mam na stole riadiacu jednotku s rovnakym problemom a myslim, ze som nasiel chybu :hmmhmm
opravene to teraz posielam naspat zakaznikovy a uvidime, ci to bude fungovat ... o par dni sa ozvem ako to dopadlo ...
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod kotlas6667 » Str Jan 13, 2010 9:15 pm

Pali33 píše:Zdravim vstekych kodom P0610 postihnutych,
zrovna tu mam na stole riadiacu jednotku s rovnakym problemom a myslim, ze som nasiel chybu :hmmhmm
opravene to teraz posielam naspat zakaznikovy a uvidime, ci to bude fungovat ... o par dni sa ozvem ako to dopadlo ...

no?...zaver?
kotlas6667
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:25 pm

Poslaťod Pali33 » Štv Jan 14, 2010 10:00 am

... este sa zakaznik neozval, takze mozem predpokladat, ze to funguje. Ale este to skusim zistit ...
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod kotlas6667 » Štv Jan 14, 2010 6:06 pm

Pali33 píše:... este sa zakaznik neozval, takze mozem predpokladat, ze to funguje. Ale este to skusim zistit ...

a aj nam prezradis co si tam skusil spravit?
kotlas6667
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:25 pm

Poslaťod Pali33 » Pia Jan 15, 2010 12:34 am

... tak to urcite neprezradim. Okrem toho, bezny clovek nema na to vybavenie, aby to opravil. Zivim sa opravou riadiacich jednotiek a svoje "know-how" si musim strazit. dufam ze to chapete ...
Preco tu potom pisem, ze som nasiel chybu? Iba preto, aby sa vedelo, ze je to naozaj chyba v RJ a nepomoze nic ine, ako RJ vymenit, alebo opravit. Tato informacia je tiez hodnotna, pretoze moze usetrit vela casu ...
(pripadnym zaujemcom mozem poskytnut adresu nasej firmy, ale kedze pracujem v Nemecku, tak je to asi nezaujimave)
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť